پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » چطور بعد از چهل سالگی پوستی شاداب و سفت داشته باشیم؟

چطور بعد از چهل سالگی پوستی شاداب و سفت داشته باشیم؟

سلامت | 1397-05-27 | ۱۸۷۴ بازدید | نظرات

وقتی خانم ها به سن ۴۰ سالگی میرسند کمک پوست صورتشون چروک میشه و از اون شادابی و نشاط سالهای جوانی یگه خبری نیست.اما باید دقت کنید که در هر سنی میشه زیبایی و شادابی پوست را حفظ کرد.شما میتونید با هزینه کم و فقط با پشتکار زیاد چندتا کاری که در این مقاله گفته میشود را انجام بدهید و پوستی شاداب و محکم و بانشاط داشته باشید.نکته اصلی برای پاسخ گرفتن از این روش ها مداومت و انجام منظم آن هاست.

بعد از ۴۰ سالگی بدن شما تولید هورمون زنانه ( استروژن و پروژسترون ) را کاهش می دهد. این تغییر ناگهانی باعث ایجاد تغییراتی در بدن زن می شود از جمله تغییرات در پوست او.

ترشح میزان مناسب این هورمون ها برای حفظ سلامتی عضلات و پوست اهمیت زیادی دارد و بنابراین محافظت از پوست با کاهش این هورمون ها برای بدن سخت تر می شود.

کلاژن سازی پوست کاهش پیدا کرده و پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش و سموم آسیب پذیرتر می شود.مصرف مکمل های ایزوفلاون برای پیشگیری از پیری پوست ضروریست.
ایزوفلاون ها Isoflavones بویژه سویا می توانند کمک بزرگی به کاهش تاثیرات هورمونی باشند. این هورمون های گیاهی اپیدرم پوست را هیدراته کرده و احیا می کنند. مکمل های ایزوفلاون حتی از ویتامین E هم موثرترند.

عکس, چطور بعد از چهل سالگی پوستی شاداب و سفت داشته باشیم؟

مصرف ویتامین C و ویتامین E را افزایش دهید

افزودن منابع غذایی ویتامین C و E به رژیم غذایی برای مراقبت از پوست بعد از ۴۰ سالگی برای مبارزه با پیری اهمیت زیادی دارد.

ویتامین C دارای آنتی اکسیدانی است که تاثیر رادیکال های آزاد بر بافت ها را به حداقل می رساند و در کلاژن سازی بهبدن کمک کرده باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می شود.

از سوی دیگر ویتامین E یک سد طبیعی در مقابل سموم و اشعه ماورا بنفش است و مقدار مناسب این ویتامین جریان خون را بهبود بخشیده و بافت ها را احیا می کند.

برای پیشگیری از چین و چروک پوست مقدار زیادی آب بنوشید
آب آشامیدنی در هر مرحله از زندگی برای سلامت پوست ضروری است. با این حال پس از ۴۰ سالگی شما باید مصرف آب را افزایش دهید تا پوستتان هیدراته و سرحال بماند.

استفاده از کرم های ضد چروک
لوسیون ها و کرم های ضد چروک زیادی در بازار وجود دارد. نیازی نیست گران ترین آن ها را انتخاب کنید. گران تر بودن این کرم ها ربطی به موثر تر بودن آن ها ندارد. شما با استفاده از کرم های ضد چروک می توانید پوستتان را به خوبی تغذیه کنید.

استفاده از تونر برای شادابی صورت
بسیاری از افراد از اهمیت استفاده از تونر غافل هستند. با این حال امروزه یکی از مهمترین محصولات مراقبت از پوست محسوب می شود. تونر به دلیل ترکیباتی که دارد استحکام پوست را بازگردانده و از پیر شدن پوست جلوگیری می کند.

استفاده روزانه از ضد آفتاب برای پیشگیری از پیری زودرس
اثر خورشید بر پوست بعد از ۴۰ سالگی بدتر می شود. بنابراین حتمالا باید از کرم ضد آفتاب با SPF50 استفاده کنید حتی در روزهای زمستان.

لایه برداری منظم پوست
لایه برداری درمانی است که کمک می کند لایه شاخی پوست و منافذ باز پوست از بین برود وو ضم سم زدایی پوست نفوذ محصولات مراقبتی به پوست را بهبود دهد.

ماساژ صورت
ماساژ صورت باعث بهبود گردش خونو جلوگیری از تضعیف پوست می شود بنابراین چروک زودرس را کاهش می دهد.

 


مطالب پربازدید

نظرات