پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

خواندنی ها | 1398-04-31 | ۱۲۹۰ بازدید | نظرات

قانون جاذبه نیوتن برای همه ما شناخته شده است و کره زمین با این قوانین گرانش کار می کند. اما ۸ مکان در دنیا وجود دارد که از این قانون مستثنی ست.
آیا شما از نزدیک جایی را دیده اید که قوانین گرانش در آن عمل نکند؟ بله ۸شت مکتن در دنیا وجود دارد که گرانش در آنجا عکس عمل می کند. در ادامه نام این مکانهای اسرارآمیز را بیان می کنیم:

*سنگ طلایی در میانمار

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!
این صخره با طلا پوشیده شده و به نظر می‌رسد هر لحظه ممکن است سقوط کند. اما درواقع ۲۵۰۰ سال است که تکان نخورده است. این سنگ در ارتفاع ۱۵ متری قرار دارد و یک پاگودا روی آن ساخته شده است. به باور مردم، این سنگ را موی بودایی نگه داشته که درون آن است. این سنگ به جایی متصل نشده و همه می‌توانند آن را حرکت دهند، اما حتی طبیعت هم نتوانسته آن را پایین بیندازد. گفته می‌شود که فقط یک زن می‌تواند آن را حرکت دهد. به همین دلیل زنان اجازه ندارند به سنگ دست بزنند.

*برج شیاطین، وایومینگ، ایالات متحده

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

برج شیاطین در بلک هیلز قرار دارد. شکل و اندازه زیبای این تپه، آن را مهم‌ترین چشم‌انداز وایومینگ کرده است. کوهنوردان هم آن را دوست دارند. اما به دلایلی، کوهنوردانی که به کوه اورست صعود کرده اند نمی‌توانند از برج شیاطین بالا بروند. این برج فقط ۳۸۶ متر ارتفاع دارد، اما به دلیل شیب زیاد، بالا رفتن از آن تقریبا غیرممکن است و برگشت از آن سخت‌تر است.

*آبشار معکوس در انگلستان

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

این آبشار در نزدیکی هیفیلد واقع شده و آب آن مثل فواره به سمت بالا می‌رود. راز آبشار معکوس در باد است: باد آنقدر قوی است که آب را به سمت بالا و عقب می‌برد. این آبشار معمولا ۲۳.۷ متر ارتفاع دارد. اما این باد شدید از کجا می‌آید؟

*جاده‌ای پایین کوه آراگاتس

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

در ارمنستان در مرز ترکیه و ارمنستان، کوهی وجود دارد که همه را گیج می‌کند. هزاران مسافر هر سال به این کوه می‌آیند تا شاهد پدیده شگفت‌انگیز ضد‌گرانش باشند. اگر ماشینتان را پایین کوه خاموش کنید، خودش سربالا می‌رود. یک رودخانه هم در این جا هست که سربالا می‌رود، بسیاری از کسانی که اینجا آمده اند ادعا می‌کنند که سربالایی رفتن در آن راحت‌تر از سرپایینی رفتن است.

*خانه اسرارآمیز در اورگان، ایالات متحده

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!
یک کلبه دورافتاده در اعماق جنگل و در نزدیکی گرداب گرانشی اسرارآمیز اورگان وجود دارد. بومیان آمریکا این منطقه را «زمین ممنوعه» می‌نامند و از آن اجتناب می‌کنند. تصور می‌شود که نوعی میدان نیروی کروی در اینجا وجود دارد که نیمی از آن زیر زمین و نیمی دیگرش بالای سطح زمین است و باعث می‌شود مردم واقعیت را متفاوت احساس کند. همچنین راه رفتن اینجا تقریبا غیرممکن است، و باید از دیوار بچسبید تا در دریا نیفتید. همچنین جارویی در اینجا وجود دارد که نمی‌افتد و آن را هرجای کلبه که قرار دهید به عمود می‌ایستد. در این مکان اسرارآمیز، توپ‌ها روی یک سطح کاملا مسطح قل می‌خورند. در اینجا هیچ حیله‌ای وجود ندارد: حتی گردشگران از دستگاه‌های خاصی برای اندازه‌گیری شیب و زاویه استفاده می‌کنند.

*سد هوور در نوادا، ایالات متحده

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

اگر بالای این سد بروید که ۱۳۰ متر ارتفاع دارد، می‌توانید یک آزمایش ساده انجام دهید. سعی کنید بطری آب را خالی کنید. آب مثل همیشه پایین نمی‌رود، بلکه به سمت بالا می‌رود. اگر سعی کنید یک شیء سبک را هم از این ارتفاع بیندازید، همین اتفاق می‌افتد و به خاطر جریان هوای شدید معلق می‌ماند.

*سنگ داواسکو در آرژانتین

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!

این سنگ عظیم در مبارزه با گرانش شکست خورد. این سنگ ۳۰۰ تُنی چندهزار سال در لبه یک صخره بزرگ قرار داشت تا اینکه کج شد. مردم محلی آن را بررسی کردند. در ۲۹ فوریه ۱۹۱۲ سنگ داواسکو افتاد. این شوک بزرگی برای مردم بود؛ و ۹۵ سال بعد، ماکت پلاستیکی سنگ را ساختند که ۹ تن وزن دارد و به صخره وصل شده است.

*جاده اسرارآمیز در کره جنوبی

عکس, ۸ مکان اسرارآمیز که گرانش معکوس دارد!!
بطری و قوطی‌های خالی در این جاده در جزیره جِجو سربالا می‌روند، گردشگران این را بار‌ها امتحان کرده اند. مسئولین آن را به جاذبه گردشگری تبدیل کردند و حتی تابلویی در نزدیکی این جاده نصب کردند که نشان می‌دهد گرانش غیرعادی از کجا شروع می‌شود.

 


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات