پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » ۶ راهکار برای پاکسازی مثانه

۶ راهکار برای پاکسازی مثانه

سلامت | 1398-05-03 | ۷۷۲ بازدید | نظرات

عکس, ۶ راهکار برای پاکسازی مثانه

مراقبت های متعددی برای پاکسازی یکی از حساسترین اندام های بدن به نام مثانه توصیه شده است. مثانه به هر گونه ویروس واکنش نشان داده و مشکلاتی  از جمله عفونت، بی اختیاری ادرار و… غیره را به همراه دارد. ما برای مراقبت و سم زدایی مثانه که جزو اندام های اصلی بدن است گزینه های زیر را پیشنهاد می کنیم:

۱- مصرف پتاسیم قبل از وعده غذایی

نوشیدنی های غنی از پتاسیم می توانند اثرات محافظتی بر روی مثانه و کلیه داشته باشند. با مصرف این گونه نوشیدنی ها قبل از وعده های غذایی، فرایند هضم بهبود می یابد و حذف سموم سریعتر می شود.

۲- هر آنچه نباید مصرف کنید

برای داشتن یک دوره پاکسازی خوب با روش های ذکر شده بهتر است مصرف برخی مواد غذایی را حداقل به مدت ۲ تا ۳ روز از برنامه غذایی حذف کنید. از آنجای که این مواد غذایی باعث احتباس آب در بدن می شود بهتر است مصرف آن ها را تا حد امکان کاهش دهید. این مواد غذایی عبارتند از:نمک قهوه محصولات لبنی قند نوشیدنی های شیرین گوشت قرمز مواد غذایی فراوری شده

۳- مصرف آب بیشتر

مصرف آب برای حفظ یک سیستم ادراری سالم و بدون عفونت ضروری است. این مایع حیاتی، برای خروج ادرار کافی و کنترل التهاب موثر است. و از بروز بیماری هایی مانند سیستیت یا عفونت مثانه پیشگیری می کند. با این حال از این نکته غافل نشوید که نوشیدن بیش از حد آب باعث افزایش کار مثانه شده و عملکرد آن را به خطر می اندازد.

۴- نوشیدن آب کرفس
این نوشیدنی یکی از بهترین راه ها برای بهبود مشکلات مثانه است. کرفس حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، آنتی اکسیدان ها و فیبر است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و قادر به مبارزه با ویروس ها و باکتری ها است. آب کرفس یک دیورتیک و پاک کننده سموم است و هنگامی که آن را با معده خالی می نوشید، سببب تقویت دیواره های مثانه، کاهش التهاب و کاهش میزان رسوب کلسیم می شود.

۵- مصرف هندوانه

مصرف هندوانه برای چند بار در هفته باعث پاکسازی مثانه از سموم ذخیره شده می گردد. محتوای بالای آب و آنتی اکسیدان های موجود در هندوانه منجر به دفع مایعات و ترکیبات اضافه می شود.

۶- نوشیدن چای قاصدک
خواص دیورتیک قاصدک برای از بین بردن عفونت ها و التهاب مثانه، ثابت شده است. مصرف چای قاصدک مازاد مایعات بدن را دفع کرده و به دفع باکتری هایی که به سلامت مثانه آسیب می زنند، کمک می کند.

 

 


مطالب پربازدید

نظرات