پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » ۶نوشیدنی آب رسان در فصل تابستان

۶نوشیدنی آب رسان در فصل تابستان

سلامت | 1398-04-12 | ۸۴۱ بازدید | نظرات

همانگونه که میدانیم در فصول گرم بدن انسان در طول شبانه روز به آب نیاز دارد،‌ و با توجه به تعریق شدید بدن این نیاز بیشتر می شود.برخی خوراکی‌ها می‌توانند به تامین آب مورد نیاز بدن کمک کنند که در ادامه شش نوشیدنی معجزه آسا  که حاوی آب مورد نیاز بدن است را بیان می کنیم:

**گریپ فروت

گریپ فروت حاوی ۸۸ درصد آب است این خوراکی حاوی فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین‌های ضروری بدن مانند ویتامین A است و به تقویت سیستم ایمنی و کاهش وزن، کلسترول و کاهش قند و فشار خون هم کمک می‌کند.

 

عکس, ۶نوشیدنی آب رسان در فصل تابستان

**شیره نارگیل

شیره نارگیل نوشیدنی فوق العاده مقوی است که می‌تواند در آب رسانی بدن موثر باشد؛ این نوشیدنی حاوی پتاسیم، سدیم و کلراید است و بر اساس مطالعات شیره آن برای افراد ورزشکار مفید است چرا که بدون مصرف شکر می‌تواند نیاز بدن به قند را تامین کند،هر ۲۳۷ میلی لیتر آن ۱۳ گرم شکر دارد.

**کلم

کلم حاوی ۹۲ درصد آب است؛ سبزی کم کالری اما قوی که مواد مغذی، ویتامین C، K و آهن را در خود جای داده است، این ویتامین می‌تواند به کاهش التهابات بدن و بیماری‌هایی مانند دیابت و مشکلات قلبی کمک کرده و علاوه بر آن با سرطان ریه مبارزه کند.

**فلفل دلمه‌ای

بیش از ۹۰ درصد وزن فلفل دلمه‌ای را آب تشکیل می‌دهد؛ این سبزی حاوی فیبر بالا، ویتامین B، پتاسیم، کاروتنوئید است که می‌تواند از بروز برخی سرطان‌ها و بیماری‌های چشمی بکاهد، علاوه بر آن به سبب وجود ویتامین C مصرف ۱۴۹ گرم از آن ۳۱۷ درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را برطرف می‌کند.

فلفل دلمه‌ای به دلیل حجم بالای آب در ساختار خوراکی کم کالری محسوب می‌شود بنابراین می‌تواند انتخابی مناسب در رژیم‌های غذایی باشد و حتی به طور خام در سالاد مورد استفاده قرار گیرد.

**کرفس

کرفس سبزی خوش رنگ با ارزش غذایی ۱۶ کالری است که ۹۵ آن را آب تشکیل می‌دهد از این رو برای کاهش وزن بسیار مفید است.

این سبزی حاوی ویتامین K و پتاسیم است و می‌تواند بدن را در برابر بیماری‌های قلبی و استخوانی مانند پوکی استخوان محافظت کند.

**گل کلم

بسیار مناسب برای رژیم غذایی است که ۹۲ درصد آن را آب تشکیل می‌دهد؛ حاوی سه گرم فیبر بوده که باعث کاهش اشتها می‌شود، علاوه بر آن گل کلم حاوی بیش از ۱۵ نوع ویتامین مواد معدنی بوده که به سلامت مغز و متابولیسم بدن کمک می‌کند.


مطالب پربازدید

نظرات