پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » روشهای طبیعی و موثر برای سفت کردن سینه ها

روشهای طبیعی و موثر برای سفت کردن سینه ها

سلامت | 1397-05-29 | ۱۵۵۷ بازدید | نظرات

هر خانمی دوست دارد در تمامی عمر دارای سینه های خوش استیل و خوش فرمی  باشد.شل شدن و تغییر فرم سینه ها در بانوان می تواند دلایل متعددی داشته باشد . در اغلب موارد ، افرادی که از سینه بند استفاده دائمی نکرده و یا نمونه های آزاد و گشاد تر را به کار برده اند و یا در بعضی از بانوان بعد از پشت سر گذاشتن دوران شیردهی به دلیل بزرگ شدن سینه و سپس کوچک شدن آن و عدم انجام ورزش های مناسب برای سفت کردن سینه ها و مراقبت نکردن از پستانها ، این فرم از سینه های شل و آویزان دیده می شود .برای سفت کردن سینه ها هر روز حداقل ۱۵ دقیقه سینه هایتان را به سمت بالا ماساژ دهید. ( برای گرفتن بهترین نتیجه یک بار صبح و یک بار شب این کار را انجام دهید) ماساژ مکرر گرما و انرژی ایجاد می کند که به نوبه خود گردش خون سینه ها را بهبود می بخشد. واین مسئله نیز به نوبه خود موجب تقویت بافت همبند و عضلات شده و مانع از افتادگی سینه ها شده و در بهبود شکل سینه ها کارآیی زیادی دارد.

کمی روغن بادام یا روغن زیتون روی کف دست خود بریزید (ژل آلوئه ورا هم مناسب است) و آنها را به هم ماساژ دهید تا گرم شوند. کف دست هایتان را روی سینه ها قرار دهید و آنها را با حرکت رو به بالا ماساژ دهید( با دست چپ در جهت حرکت عقربه های ساعت و با دست راست برخلاف حرکت عقربه های ساعت) حدود ۱۵ دقیقه ماساژ دهید و دقت داشته باشید که کف دست ها را با یک سرعت و منظم حرکت دهید تا جریان حرارت به یک شکل باشد. با گذشت زمان سینه هایتان پر تر و گردتر به نظر می رسند.

ماساژ یخ نیز یکی از روش های موثر برای سفت کردن سینه و بالا بردن سینه های افتاده است. سرمای آن موجب انقباض بافت شده و به نوبه خود سینه را سفت تر و بالاتر نشان می دهد.

· دو قالب یخ بردارید و فقط در حدود یک دقیقه آنها را با حرکت دایره ای روی سینه هایتان ماساژ دهید.

· سینه ها را با یک حوله نرم خشک کنید و فورا یک سوتین مناسب بپوشید.

· به مدت سی دقیقه در حالت لمیده قرار بگیرید.

· این کار را در فواصل منظم در طول روز انجام دهید.

· توجه داشته باشید که هر بار بیشتر از ۱ دقیقه سینه ها را با یخ ماساژ ندهید زیرا می تواند موجب کرختی شود.

روغن های معطر مانند روغن دانه رازیانه ، روغن نعناع ، روغن هویج ، روغن لیمو و روغن سرو حاوی خواص جوان سازی سلول های پوست می باشند که به حفظ انعطاف پذیری و کشسانی پوست های افتاده کمک می کنند. همه آنچه نیاز دارید ماساژ سینه ها با این روغن ها در فواصل منظم در طول روز است تا پوست اطراف سینه و روی آن محکم شود. توجه داشته باشید که این روغن ها می تواند پوست را بسوزاند و به همین خاطر باید به میزان بسیار کم استفاده شوند. دو قطره برای سفت کردن سینه کافی است.

ماساژ سینه ها با روغن های گیاهی نیز می تواند برای سفت کردن سینه ، پوست و بافت سینه مفید باشد. نمونه های عالی برای این کار روغن بادام و روغن هسته انگور است که هر دوی آنها به سفت شدن و تغذیه پوست سینه کمک می کند. برای نتیجه بهتر شما می توانید دو قطره از روغن های اسانس دار را با روغن گیاهی مخلوط کرده و با آن سینه ها را ماساژ دهید.

ماساژ سینه ها با روغن زیتون یک روش عالی برای سفت کردن سینه های افتاده است. روغن زیتون منبع سرشاری از آنتی اکسیدانها و اسیدهای چرب است که آسیب ناشی از رادیکال های آزاد را برطرف کرده و مانع از افتادگی سینه ها می شود. علاوه بر آن به بهبود بافت پوست نیز کمک خواهد کرد.

۱- کمی روغن زیتون روی کف دست تان بریزید و دست هایتان را به هم ماساژ بدهید تا گرم شود.

۲- با حرکت رو به بالا کف دست هایتان را روی سینه هایتان ماساژ بدهید.

۳- حدود ۱۵ دقیقه به آرامی ماساژ بدهید تا جریان خون افزایش یافته و ترمیم سلولی تحریک شود.

۴- این درمان را چهار تا پنج بار در هفته انجام دهید.

ضمنا شما می توانید از روغن آووکادو یا جوجوبا برای ماساژ سینه هایتان استفاده کنید.

از ماسک های خانگی مخصوص سینه استفاده کنید

ماسک های سینه نیز مانند ماسک صورت می توانند به سفت شدن پوست سینه و مناطق اطراف آن کمک کنند. شما می توانید این ماسک ها را حداقل یک بار در هفته استفاده کنید تا به نتایج دلخواه برسید. برخی توصیه های عالی برای ماسک های خانگی سینه عبارتند از :

ماسک سینه ویتامین E و تخم مرغ
خمیری حاوی ماست ، ویتامین E و تخم مرغ ( به نسبت ۱ قاشق غذاخوری ، یک قاشق غذاخوری و یک تخم مرغ) درست کنید. این خمیر را روی سینه بمالید و به آرامی ماساژ دهید. بگذارید ماسک نیم ساعت روی سینه ها بماند. بعد با آب سرد آن را بشویید.درمان لکه های تیره پوست و جای جوش با ویتامین E

ماسک خیار و زرده تخم مرغ
یکی از دیگر درمان های عالی برای بالا بردن سینه ها و سفت کردن سینه ماسکی است که از خیار و زرده تخم مرغ تهیه می شود. خیار خواص خوشرنگ کردن پوست را دارد و زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین هایی است که به درمان سینه های افتاده کمک می کند.ماسک آب خیار با لیمو ترش هم می تواند باعث روشن شدن پوست گردد.

· یک خیار کوچک را درون مخلوط کن پوره کنید.

· یک زرده تخم مرغ و یک قاشق کره یا خامه به آن اضافه کنید تا خمیری شکل شود.

· خمیر را بر روی سینه هایتان بمالید و حدود ۳۰ دقیقه نگه دارید.

· آن را با آب سرد به خوبی بشویید.

· این ماسک را هفته ای یکبار استفاده کنید تا سینه هایتان را سفت و محکم کند.

ماسک سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ نیز به علت خواص تغذیه کنندگی پوست برای برطرف کردن مشکل افتادگی سینه ها مفید است . لیپیدهای آب دوست موجود در سفیده تخم مرغ به سفت کردن پوست شل شده ی اطراف سینه کمک می کند.

· یک سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا جایی که کف کند. آن را روی سینه قرار دهید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه روی سینه ها بماند. آن را با آّب خیار یا پیاز و بعد با آب سرد بشویید.

· شما می توانید با مخلوط کردن یک سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری از ماست ساده و عسل نیز ماسک سینه بسازید. آن را روی سینه ها بگذارید و ۲۰ دقیقه صبر کنید . با آب سرد بشویید.

این روش های درمانی را نیز هفته ای یکبار استفاده کنید تا از داشتن سینه های سفت لذت ببرید.

شنبلیلیه
در آیورودا یا طب سنتی هندی، شنبلیله اغلب برای سفت کردن سینه های افتاده استفاده می شود. این سبزی دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به بالا کشیدن و سفت و نرم شدن بافت سینه کمک می کند.

· یک چهارم فنجان پودر تخم شنبلیله را با آب کافی مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به دست بیاید. این خمیر را روی سینه هایتان بمالید و آن را برای ۵ تا ۱۰ دقیقه نگه دارید. با آب گرم آن را بشویید. این درمان را هفته ای یک یا دو بار انجام دهید.

· ضمنا شما می توانید با استفاده از نصف فنجان ماست ، ده قطره روغن شنبلیله و ده قطره ویتامین E و یک سفیده تخم مرغ ماسک سینه درست کنید. این محتویات را مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید. خمیر را روی سینه هایتان مالیده و به آرامی ماساژ بدهید. بگذارید ۳۰ دقیقه روی سینه ها بماند و بعد با آب سرد آن را بشویید. از این ماسک هفته ای یکبار استفاده کنید.

عکس, روشهای طبیعی و موثر برای سفت کردن سینه ها

سفت کردن سینه ترفندهایی داشت که در اینجا به برخی از انها اشاره کردیم. یکسری ورزشها هم برای سفت کردن سینه مفید است که میتوانید انها را جست جو کرده و انجام

تمریناتی که برای کسانی که سینه افتاده و شل دارند: پرس سینه، دمبل اما از آنجایی که ورزش اگر به طور نامناسب انجام نشود عوارض هم ممکن است داشته باشد بهتر است از دستگاه های وکیوم سینه یا بادکش سینه استفاده شود

اولین گام برای سینه های سفت و خوش فرم اصلاح وضعیت بدن در حالت های مختلف است اما شما میتوانید در کنار راه کارهایی که دارید از دستگاه وکیوم یا بادکش سینه استفاد کنید. همیشه باید از صاف قرار گرفتن پشت و شانه ها در حالت ایستاده، نشسته یا راه رفتن مطمئن شد. پایین انداختن شانه و گرد کردن پشت معمولاً علت اصلی شل شدن سینه ها است. حالت بدن هنگام خواب نیز بسیار مهم است زیرا انسان ساعات بسیاری از شبانه روز در این حالت به سر می برد. نباید سنگینی بدن روی سینه ها افتد. تا جای ممکن بهتر است به پشت و در حالتی که سینه تحت فشار نیست خوابید. در هنگام دویدن یا راه رفتن باید با پوشیدن دو بند ورزشی یا سوتین مناسب از محکم بودن سینه ها و عدم حرکت بی مورد آن مطمئن شد.

استفادا از سینه بند مناسب سفت به نظر رسیدن سینه ها می شود

هزینه خرید خود برای سینه بند را افزایش داده و سعی‌ کنید بهترین نوع آن را خریداری کنید.استفاده از سینه بند متناسب باعث محدودیت در شلی و آویزان بودن سینه‌ها و جلوگیری از ظاهر بد آن هنگام لباس پوشیدن میشود.

نکته مهم: هنگام خواب حتما سینه بند خود را باز کنید،سینه‌ها نیاز به هوای تازه دارند و همچنین باید به حالت اولیه خود نیز برگردند.این کار همچنین باعث کاهش ابتلا به سرطان سینه نیز میشود.

آب درمانی روش منحصر به فردی برای سفت شدن سینه‌ها است.تمام چیزی که نیاز دارید آب است.با این عمل شما باعث افزایش جریان خون در پوست شده که باعث کمک در فرایند سازندگی کلاژن و حفظ قابلیت ارتجاعی آن میشود.

قرص های بزرگ شدن پستان

مکانیسم قرص افزایش پستان عمل مبتنی بر تحریک ماده پروستاگلاندین منحصر به فرد است که معمولا در سلول های پستان دختران نوجوان در مقادیر زیاد یافت است. در واقع اندازه پستان نهایی مقدار تولید پروستاگلاندین تعریف شده است. پس از دوره نوجوانی بیش از بزرگ شدن سینه اگر پروستاگلاندین پستان نه توسط پستان بزرگ شدن روش دوباره تحریک را متوقف خواهد شد. ترکیبات گیاهی قرص بزرگ شدن پستان به محرک های موثر تداوم تولید پروستاگلاندین یافت نشد.

استفاده از دستگاه وکیوم سینه

بهترین درمان برای افتادگی سینه و شل شدن استفاده از این دستگاه است چون این دستگاه برای کسانی قابل استفاده است که سینه های خود شکل و فرم خود را از دست داده اند و ما میخواهیم در مدت زمان کم و بدون هیچ گونه عوارضی آن را درمان کنیم تمام مواردی که تا اینجا به آنها اشاره شد مواردی هستند زمان بر و برای کسانی که میخواهند در مدت کم جواب بگیرند مناسب نیست این دستگاه باعث می شود تا غدد پستانی حداکثر رشد خود را داشته باشند و علاوه بر سرعت برطرف نمودن شل شدگی سینه میشود جلوگیری از سرطان سینه نموده و همچنین این محصول مشکلات ترمیم بافت های اسفنجی معیوب و رفع بیماریهای پستان می شود. به طور متوسط در یک دوره درمان ۲ تا ۴ ماهه، میتوانید سینه هایی خوش فرم داشته باشید.

 


مطالب پربازدید

نظرات