پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » خوابیدن به سمت چپ چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

خوابیدن به سمت چپ چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

خواندنی ها | 1397-04-20 | ۳۸۱۲ بازدید | نظرات

خوابیدن به سمت چپ فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد.در این مطلب فواید به چپ خوابیدن برای سلامتی بدن توضیح داده شده است .
کاهش درد کمر با به سمت چپ خوابیدن

افرادی که از درد مزمن کمر رنج می برند، ممکن است خوابیدن به سمت چپ برایشان مفید باشد. به این دلیل که خوابیدن به طرفین می تواند فشار بر وارد شده بر ستون فقرات را کاهش دهد. داشتن احساس راحت، به نوبه خود، شانس شما را برای داشتن یک شب خوب و خواب خوب بهبود می بخشید.

به چپ خوابیدن برای بهبود هضم
هنگامی که بحث هضم پیش می آید، خوابیدن به سمت چپ ممکن است به دلیل اتفاق ساده گرانش، بهتر باشد. به طور خاص، دراز کشیدن به سمت چپ اجازه می دهد که مواد زائد به راحتی از روده بزرگ به راست روده (به این معنی که شما امکان حرکت روده ای بیشتری به نسبت بیداری دارید) حرکت کند. خوابیدن به سمت چپ، اجازه می دهد تا معده و پانکراس به طور طبیعی معلق باشند (معده ما در سمت چپ بدن است)، که می تواند پخش آنزیم های پانکراس و سایر فرایندهای گوارش را حفظ کند.
فواید به چپ خوابیدن برای قلب
پزشکان مدت زیادی است که توصیه می کنند زنان باردار به سمت چپ خود بخوابند ،تا گردش خون به قلبشان بهبود یابد. حتی اگر باردار نباشید (یا زن نباشید)، خوابیدن به سمت چپ جلوی فشار روی قلب را می گیرد، زیرا جاذبه می تواند زهکشی لنفاوی را بهبود دهد و گردش خون آئورت را از قلب دور کند. می گویند که باید توجه داشت ،بحث در مورد اینکه کدام نوع خوابیدن به سمت چپ یا راست برای سلامت قلب بهتر است.
عکس, خوابیدن به سمت چپ چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
خوابیدن به سمت چپ فقط باعث افزایش و بهبود گردش خون در زنان باردار نمی شود. بلکه می تواند به کاهش فشار کمر، حفظ رحم از فشار کبد و افزایش جریان خون به رحم، کلیه ها و جنین کمک کند. به همین علت، پزشکان توصیه می کنند که زنان باردار تا جایی که می توانند به سمت چپ خود بخوابند.

به چپ خوابیدن برای تقویت سیستم لنفاوی
با توجه به داروهای آیورودا، خوابیدن به سمت چپ، بدن شما را قادر می سازد تا فیلتر مایع لنفاوی را بهتر انجام دهد و از طریق گره های لنفاوی دفع کند، زیرا سمت چپ بدن ما غالبا سمت لنفاوی است. تحقیقات نیز نشان داده اند که خوابیدن به سمت چپ می تواند به دفع مواد زائد مغز کمک کند در مقابل، خوابیدن به سمت راست می تواند کارایی سیستم های لنفاوی را کاهش دهد.

کاهش سوزش سر دل با به سمت چپ خوابیدن
یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی جراحی بالینی نشان داد که دراز کشیدن به سمت چپ می تواند به کاهش علائم رفلاکس اسید نیز کمک کند. به این دلیل است که معده در سمت چپ قرار دارد. برعکس، دراز کشیدن به سمت راست ممکن است این علائم را تشدید کند. اثرات آن نسبتا فوری پدید می آیند، اگر بعد از غذا خوردن سوزش سر دل می گیرید، سعی کنید ۱۰ دقیقه به سمت چپ خود دراز بکشید.

نکته:
در حالی که همه این عوامل دلایل قانع کننده ای برای شروع خوابیدن به سمت چپ می باشد، اما مهم است که توجه داشته باشید برخی افراد از جمله افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی، آپنه خواب، گلوکوم و سندرم تونل کارپال هستند، ممکن است از خوابیدن به طرفین خود لذت نبرند ، اگر شما مطمئن نیستید که چه شکل خوابیدنی برایتان مناسب است، از پزشک خود کمک بخواهید.


مطالب پربازدید

نظرات