پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی هاtitle_li=سلامت » ۳ کار مهمی که باید بعد از استفاده از ماسک انجام بدهیم

۳ کار مهمی که باید بعد از استفاده از ماسک انجام بدهیم

خواندنی ها,سلامت | 1399-08-25 | ۳۵۰ بازدید | نظرات

۱. از مرطوب کننده‌هایی با مواد تقویت کننده‌ی لایه‌های محافظ طبیعی پوست استفاده کنید
سایش و اصطکاک دائمی ماسک، بر اثر استفاده‌ی مداوم از آن، می‌تواند لایه‌های محافظ طبیعی پوست را از بین ببرد و باعث ایجاد خشکی، کبودی، و ساییدگی ناشی از بافت‌های مختلف به کار رفته در تولید ماسک شود.‌”‌ دکتر کیکام توصیه می‌کند، فارغ از نوع پوست‌تان، همیشه پس از شستشوی صورت از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد بسیار مهمی از جمله سرامید، هیالورونیک اسید، و نیاسینامید باشند تا بتوانند با خشکی و ناراحتی‌های پوستی‌تان مبارزه کنند. سرامید یکی از اجزای طبیعی پوست بدن است که باعث تقویت لایه‌های محافظت کننده از پوست می‌شود؛‌ هیالورونیک اسید نیز رطوبت را از فضای اطراف به سمت پوست هدایت می‌کند تا بتواند به خوبی به پوست آب‌رسانی کند؛ هم‌چنین، نیاسینامید که به ویتامین B3 مشهور است باعث نرمی پوست و کاهش قرمزی سطح آن می‌شود.‌”‌ تمام این مواد را می‌توانید در کرم‌ها و مرطوب کننده‌های با کیفیت و معتبر بیابید.
وقتی پای‌تان را از خانه بیرون می‌گذارید، پوست‌تان در معرض انواع خطرات قرار می‌گیرد؛ یعنی علاوه بر مشکلات جدید ناشی از کاربرد دائمی ماسک، نور خورشید هم‌چنان به عنوان عاملی برای پیری پوست‌تان، بیرون از خانه انتظارتان را می‌کشد.
عکس, ۳ کار مهمی که باید بعد از استفاده از ماسک انجام بدهیم
۲. پس از برداشتن ماسک، پوست‌تان را با یک صابون ملایم بشویید
وقتی ماسک را از روی صورت‌تان بر می‌دارید، قطعا دل‌تان می‌خواهد صورت‌تان را بشویید تا آلودگی‌ها، عرق، و هر چیز دیگری که در طول روز روی پوست‌تان نشسته است، پاک شود.‌‌”‌ وی در این مورد توصیه می‌کند، از صابون‌ها یا پاک کننده‌های ملایمی استفاده کنید که پوست صورت‌تان را بیش از اندازه خشک نکنند. توصیه‌ی وی استفاده از پاک کننده‌های بدون عطر، بدون کف زیاد، و ملایم است که رطوبت پوست‌تان را بیش از اندازه کاهش ندهند. البته، فارغ از مسئله‌ی نوع و برند صابون، نکته‌ی حائز اهمیت این است که باید از آب ملایم استفاده کنید، نه آب داغ. وی در این باره می‌گوید، “‌آب داغ می‌تواند بیش از اندازه پوست را تمیز کند و باعث شود لایه‌های طبیعی محافظت کننده از پوست از بین بروند.‌”‌

۳. پیش از خواب، به محل آسیب دیده‌ی پوست کمی پماد بزنید
اگر چندین ساعت در طول روز ماسک به صورت‌تان می‌زنید، و بخش‌هایی از پوست صورت‌تان دچار آسیب و ناراحتی شده است – نظیر عکس‌هایی که از صورت پرستاران و سایر افراد متعلق به کادر درمان در شبکه‌های اجتماعی پخش شده‌اند – و مدتی است با این لکه‌ها روی صورت‌تان دست و پنجه نرم می‌کنید، دکتر کیکام توصیه می‌کند، قبل از خواب، به منظور محافظت بیش‌تر از پوست صورت‌تان، پس از استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، مقداری پماد محافظت کننده از لایه‌های طبیعی پوست نظیر وازلین یا ژل پترولیوم، اکسید روی (زینک)، یا پماد دایمتیکون را روی بخش‌های آسیب دیده‌ی پوست‌تان بمالید.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات