پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ۱۱ مرگ عجیب در جهان

۱۱ مرگ عجیب در جهان

خواندنی ها | ۲۸ مهر۱۳۹۸ | 552 بازدید | نظرات

عکس, ۱۱ مرگ عجیب در جهان
مرده ی پیروز
فرانـک هایس معروف به جاکی اسب‌سوار معروفی بود که در مسابقات اسب‌سواری مختلفی شرکت کرده بود. او در آخرین مسابقه خود در سال ۱۹۵۳ دچار حمله قلبی شد و روی اسب از دنیا رفت، ولی اسب همچنان به دویدن ادامه داد و او اولین مرده پیروز میدان اسب‌سواری شد.
تکه شمشیری که به درون مغز رفت
ولادمیر اسمیرنوف قهرمان شمشیربازی المپیک بود که در طی یک مسابقه در اثر ضربه حریفش شمشیرش شکست و به درون چشم وی رفت، او ۹ روز بعد به دلیل عفونت مغز از دنیا رفت.
ترور با چتر
گئورگی مارکف، پناهنده بلغاری که سال‌ها با دولت‌های کمونیستی مخالف بود، در سال ۱۹۸۷ در ایستگاه اتوبوس پل واترلو در لندن مثل همیشه منتظر رسیدن اتوبوس بود که ناگهان درد و سوزشی در پای راستش احساس کرد. گویا نوک تیز چتر مرد عابری به پایش خورده بود. مارکف چیز زیادی از آن روز یادش نبود؛ فقط اینکه عابر به سرعت چترش را از زمین برداشت و سراسیمه عذرخواهی کرد و با یک حرکت سوار بر تاکسی از محل دور شد. آن روز گذشت، اما چهار روز بعد مارکف بعد از یک دوره تب و لرز زیاد در ۴۹ سالگی مرد. بدن مارکف را کالبدشکافی کردند. نتیجه قابل حدس بود؛ یک قرص کوچک زیر پوست پای مرد بلغاری پیدا شد که نزدیک به دو میلی‌گرم سم رایسین داشت.
خودکشی سیاستمدارانه
بود دویر در سال ۱۹۸۷ یک سیاستمدار جمهوری‌خواه بود که در یک مصاحبه تلویزیونی مطبوعاتی اقدام به خودکشی کرد. او که متوجه شده بود به خاطر افشای شرکت او در یک توطئه سیاسی محکوم به ۵۵ سال حبس می‌شود بلافاصله با یک هفت‌تیر به خودش شلیک کرد.
مرگ بر اثر پرخوری
پادشاه سوئدی به نام آدولف فردریک علاقه زیادی به غذا خوردن داشت، این پادشاه در سال ۱۷۷۱ میلادی در ۶۱ سالگی به دلیل مشکل هضم پس از خوردن یک وعده غذایی سنگین شامل خاویار، سوپ کلم پیچ، شاه ماهی نمک سود شده و یک دسر کیک چند طبقه از دنیا رفت.
کیک مورد نظر با خمیر بادام و شیر درست شده بود و در حقیقت وی براثر پرخوری دچار پارگی دیواره معده شد و درگذشت و تا سال‌ها به یک موضوع مضحک تبدیل شد.
همکلاسی خوشمزه
یک زن ۲۵ ساله هلندی در سال ۱۹۸۱به نام رنه هارت ولت که در شهر پاریس مشغول به تحصیل بود یرای صرف شام به منزل یکی از همکلاسی‌های ژاپنی خود به نام ایزی ساگاوا دعوت شد. وقتی او این دعوت را پذیرفت، هرگز تصورش را نمی‌کرد که شام آن شب، خود او خواهد بود.
ایزی در خونسردی کامل رنه را کشت و گوشت بدنش را برای شام پخت و خورد. او مدتی بعد دستگیر شد، ولی به دلیل نامساعد بودن وضعیت جسمانی و بیماری روانی در دادگاه حضور نیافت و کمی بعد به کشورش ژاپن فرستاده شد. او پانزده ماه بعد، از زندان ژاپن آزاد شد!
هواپیمای جنگی و مرگ نوجوان
یک هواپیمای جنگنده میگ ۲۳ که در آسمان کشور بلژیک پرواز می‌کرد، دچار مشکل شد. خلبان و دستیارش با چتر نجات از هواپیما پایین پریدند و جان خود را نجات دادند، ولی هواپیما که روی سیستم پرواز اتوماتیک تنظیم شده بود به پرواز خود ادامه داد و کمی جلو‌تر به زمین سقوط کرد و منجر به مرگ نوجوان بلژیکی شد.

مرگ بر اثر حشره کش
یک زن کشاورز مصری، پس از پایان کارش روی زمین، مقداری آب نوشید، احساس کرد که چیزی در گلویش گیر کرده است، به ظرف آب نگاه کرد و متوجه شد که در درون ظرف تعداد زیادی حشره بزرگ و ترسناک وجود دارد، او که ترسیده بود با عجله به خانه رفت و مایع حشره کش را سر کشید و طولی نکشید که بر اثر مسمومیت جان باخت.
خلال‌ دندان مرگ‌آور
شرود اندرسون نویسنده، در سال ۱۹۴۱ در یک مهمانی شرکت کرد. او پس از صرف غذا دندان هایش را با یک خلال دندان معمولی پاک می‌کرد که ناگهان خلال دندان به گلویش پرید و در اثر عفونت ناشی از خلال دندان از دنیا رفت.
غرق در شکلات
یک کارگر آمریکایی به نام رابرت هیرچی در کارگاه تولید نان در ایالت پنسیلوانیا کار می‌کرد که درون ظرف شکلات افتاد و غرق شد.
مرگ ناشی از خنده
کرایسیپوس فیلسوف یونانی که افکار و نظریاتش در زمینه‌های علمی متعدد از جمله فلسفه، منطق، فیزیک، الهیات و ریاضی مشهور است، روزی هنگام امتحان یک فرضیه آنقدر خندید که قلبش از کار افتاد و مرد.


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

نظرات