پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » ۶ نشانه اصلی افراد باهوش

۶ نشانه اصلی افراد باهوش

خواندنی ها | 1395-07-11 | ۶۲۴ بازدید | نظرات

احتمالاً بهترین ایده این است که بدون توجه به دیگران، در جهت پیشرفت خود و بالابردن سطح آگاهی رفتار کنیم. اما خوب است بدانیم که چه افرادی در نگاه دیگران باهوش به نظر میایند؟ نشانه های مختلفی برای تشخیص باهوشترین فرد در یک جمع وجود دارد. با هم نگاهی می اندازیم به ۶ نمونه از آنها.
۱٫ افراد باهوش، خوش فکر بودن و ذکاوتشان را فریاد نمیزنند
تواضع یک اصل مهم است. اگر دقت کرده باشید مردمی باهوش شایستگی های خود را دست کم میگیرند و این در حالیست که افراد نادان توهم خود بزرگ بینی دارند. جالب است بدانید که این یک پدیده واقعی اثبات شده است که به نام “اثر دانینگ-کروگر” معروف است. بنابراین اگر میخواهید هوش و ذکاوت خودتان را به اطرافیانتان بروز دهید منتظر انتقادهایشان باشید.
۲٫ برای ایجاد یک تأثیر خوب، بهترین خودشان را انجام میدهند
این خیلی ساده است. کسانی که بخوبی برای رسیدن به هدف نهایی تلاش میکنند، افراد باهوشی هستند که موفق میشوند. بنابراین اگر شما بطور کلی بسیار هوشمندانه عمل میکنید دیگران شما را به همان صورت خواهند دید.
۳٫ مردم با سوال به سراغ افراد باهوش میروند
آیا اگر شخصی در نظر شما کم هوش باشد، هرگز برای راهنمایی به سراغ او میروید؟ اگر مردم در زندگی به طور مداوم از شما نظر میپرسند، بسیار واضح است که از نظر آنها شما یک فرد باهوش هستید.
۴٫ افراد باهوش، باهوش بنظر می آیند
مهم نیست که چند بار در طول زندگی به ما گفته اند که از روی جلد کتاب، در مورد محتوای آن قضاوت نکن، این طبیعت انسانی ما است که دقیقاً اینکار را انجام دهیم. عینکی بودن، داشتن صورت کشیده، بینی بلند و چانه باریک و راه رفتن در یک سرعت نرمال، سینگالی به دیگران ارسال میکند که فردی با این خصوصیات باهوش تر از افراد متوسط است.
۵٫ افراد باهوش، دوستان باهوشی دارند
این نشانه مصداقی از ضرب المثل کبوتر با کبوتر؛ باز با باز است. اگر شما در جمع افراد باهوش باشید، مقداری از هوش و آگاهیهای آنها به شما منتقل میشود و مردم به شما به عنوان یک فرد باهوش نگاه میکنند.
۶٫ افراد باهوش کمتر اجتماعی هستند
مردم باهوش زمان کمتری با دوستان خود صرف میکنند و برای آنها مهم نیست اگر گاهی اوقات تنها باشند. اگر شما به طور مداوم نیاز به معاشرت را در خود حس نمیکنید، ممکن است که در نظر دیگران نشانه ای از هوشمندی شما باشد.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

نظرات