پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

سينمايی | 1395-07-16 | ۷۶۰ بازدید | نظرات

وب سایت پلی لیست که یکی از معتبرترین منابع سینمایی محسوب می شود هر ساله و پیش از مراسم اسکار شانس های اصلی دریافت این آکادمی را در تمامی بخش ها منتشر می کند.

بهترین فیلم سال ۲۰۱۷ در اسکار یکی از مهم ترین بخش های این مراسم بوده و همه منتظرند تا با نام این فیلم آشنا شوند. 

پلی لیست ده فیلم را از شانس های اصلی دریافت این جایزه دانسته و طی فهرستی آنها را منتشر نموده است.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

قدم های طولانی بیلی لِین

فیلم “قدم های طولانی بیلی لین” آخرین ساخته “آنگ لی” با مضمون ضد جنگ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۶ اکران خواهد شد.

کارگردان دارنده اسکار به خاطر فیلم “زندگی پای”، این بار با نگاهی انتقادی به جنگ عراق به تاثیرات منفی جنگ بر روان سربازان امریکایی پرداخته است.

در این فیلم بیلی لین سرباز ۱۹ ساله پس از انجام عملیات های موفق در عراق به کشورش بازگشت و خانه ای را با همان حقوق دوران جنگ می خرد. او می خواهد به زندگی طبیعی خود برسد اما فیلم با بازگشت به گذشته نشان می دهد که اتفاقات بسیار وحشتناکی برای وی افتاده و همین عاملی می شود تا دیگر نتواند در آرامش زندگی کند. 

کریستین استوارت، گرت هدلن، ون دیزل و کریس تاکر در جدیدترین ساخته آنگ لی به ایفای نقش می پردازند. 

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

تولد یک ملت

“تولد یک ملت” فیلمی در سبک زندگینامه‌ای به کارگردانی “نیت پارکر” و در مورد زندگی “نات ترنر” ۷ اکتبر ۲۰۱۶ مصادف با جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ اکران خود در سینماهای امریکای شمالی را آغاز می نماید.

اونجانی الیس، نیت پارکر، آرمی هامر، مارک بون جونیور، دوایت هنری، آیا نائومی کینگ، استر اسکات در فیلم تازه نیت پارکر به ایفای نقش می پردازند.

تولد یک ملت داستان واقعی زندگی نات ترنر سیاهپوستی آفریقایی‌تبار است که در سال ۱۸۰۰ در ساوث‌همپتونِ ایالت ویرجینیا در آمریکا زاده شد.

این محصول جدید کمپانی فاکس با ۱۰ میلیون دلار هزینه قرار بود ابتدای سال ۲۰۱۶ اکران شود اما به علت مشکلات اکران و اختلافات بر سر اکران این فیلم با تعویق ۷ اکتبر اکران خواهد شد.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

حصار

این محصول جدید کمپانی فاکس به نژاد پرستی در سال های ۱۹۵۰ می پردازد. در این فیلم پدر امریکایی افریقایی تبار خانواده سعی دارد در میان هجمه های بسیاری که علیه سیاهان شکل گرفته است خانواده خود را سرپرستی کرده و باعث رشد آنها شود.

این اولین فیلم جدی و مورد بحث دنزل واشنگتون در مقام کارگردانی است و او هم نشان داده که دغدغه نژادپرستی همچنان در امریکا تازه مانده است.

واشنگتون در این فیلم علاوه بر کارگردانی نقش اول را نیز بر عهده داشته و در کنار او بازیگرانی همچون ویونا دیویس و ماکیل ویلیامسون به ایفای نقش می پردازند.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

به هر قیمت

فیلم «به هر قیمت» یک فیلم وسترن با عناصر کلیشه ای آن است، وسترنی واقعی با سرخپوست، کابوی، کلانتر و همچنین سرقت بانک که در تگزاس روی می دهد در حالیکه بیشتر صحنه های فیلم در طبیعت روی می دهد.

اما تفاوت آن این است که در قرن بیست و یکم سرقت بانک برای بازپرداخت وام بانک است، قانونهای قرن نوزدهم تغییر کرده است. در این فیلم به کارگردانی اسکات دیوید مکنزی، دو برادر که یکی از آنها تازه از زندان آزاد شده چند روز برای پرداخت بدهی بانک وقت دارند تا بانک مزرعه کوچک خانوادگی را مصادره نکند. پس تصمیم می گیرند تا به شعبه «مید لند بانک» تگزاس دستبرد بزنند.

دیوید مکنزی کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و دیل دیکر، بن فاستر و کریس پین در آن به ایفای نقش می پردازند.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

جکی

این فیلم داستانی که نامش «جکی» است، زندگی ژاکلین کندی را چهار روز پس از ترور همسرش جان اف کندی در نوامبر ۱۹۶۳ به تصویر خواهد کشید.

وینسنت ماراوال از سازندگان این فیلم به مجله وریتی گفته است: فیلم «جکی» درباره روزهایی است که ژاکلین کندی همه چیزش را از دست داده بود.

فیلم ژاکلین را کارگردان شیلیایی، پابلو لاراین کارگردانی می‌کند. او پیش از این فیلم «نه» را کارگردانی کرده بود که موفق شد جوایز متعددی کسب کند.

فیلم «نه» هم موضوعی سیاسی داشت و درباره یک تیم تبلیغاتی است که کمک کرد آگوستو پینوشه دیکتاتور شیلی در سال ۱۹۸۸ سرنگون شود.

تهیه کننده فیلم «جکی»، دارن آرونوفسکی است که پیش از این فیلم «قوی سیاه» را با بازی ناتالی پورتمن تهیه کرده است.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

سرزمین لا لا (لالا لند)

فیلم موزیکال «لالالند» به کارگردانی «دیمین شزل» و با حضور «رایان گاسلینگ» و «اما استون» شاید اولین شانس و شانس اصلی دریافت اسکار امسال باشد. این فیلم در تمامی جشنواره هایی که حضور داشته جوایز را از آن خود نموده است.

(اما استون) در این فیلم در نقش یک بازیگر ظاهر شده که سعی می کند با تمرین و تلاش شبانه روزی به صحنه های بزرگ برسد و در این راه با یک نوازنده پیانو با بازی “رایان گاسلینگ” آشنا شده و همه چیز تحت تاثیر رابطه شان قرار می گیرد.

کارگردان “لا لا لند” نشان داده که نیروی تازه نفس و مستعدی برای سینمای مستقل امریکا محسوب می شود. وی سال گذشته نی با فیلم “شلاق” که داستان موسیقیایی یک نوازنده درام را روایت می کرد در اسکار نامزد بسیاری از بخش ها شد و حتی بازیگر مکمل مرد را نیز از آن “جی کی سیمونز” نمود. 

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

شیر

شیر با نام اصلی راه طولانی خانه درامی به کارگردانی گارث دیویس و نوشته شده توسط لوک دیویس و بر اساس کتاب غیر داستانی راه طولانی خانه های “بریرلی” است. 

در این فیلم رونی مارا، دیوید وِنهم و نیکول کیدمن به ایفای نقش می پردازند.

شیر در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۶ به نمایش در آمد و تحسین منتقدان را برانگیخت.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

منچستر در کنار دریا

منچستر کنار دریا فیلمی به کارگردانی کِنیث لونرگان و بر اساس فیلمنامه ای نوشته خود می باشد.

در داستان فیلم آماده است: پس از مرگ ناگهانی “جو چندلر” ، برادر کوچکترش “لی” سرپرست قانونی پسر جو، پاتریک  می شود. لی به شهر خود باز می گردد و به علت مشکلاتی که پیش می آید از همسرش جدا می شود.

کایل چندلر، کیسی افلک، لوکاس هجز و میشل ویلیامز بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

مهتاب

«مهتاب» به کارگردانی مری جنکینز اثر جدیدی از کارگردان فیلم «درمان برای مالیخویا» است.

انی فیلم زندگی مرد جوان سیاهپوستی را روایت ‌می‌کند که در حاشیه شهر میامی رشد می‌کند و تلاش دارد بتواند جایگاهی در میان دوستان، خانواده و زندگی به دست آورد.
در این فیلم آلکس هیبرت، ماهرشالا علی، نائومی هریس ، جارل جرموم، اشتون ساندرس، اندی هالند و جانل ونایی بازی کرده‌اند. 

«مهتاب» اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم تلوراید آمریکا تجربه کرد و سپس در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد و با اقبال تماشاگران و منتقدان روبه رو شد. این فیلم قرار است پیش از اکران در آمریکا که از ۲۱ اکتبر روی پرده‌ها می‌رود در نیویورک به نمایش درآید. 

.

عکس, ۱۰ شانس اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶

سالی

فیلم “سوولی” ساخته کلینت ایستوود و با بازی “تام هنکس” ۹ سپتامبر ۲۰۱۶، ۱۹ شهریور اکران خود را در امریکای شمالی آغاز نموده است.

“سوولی” داستانی بر اساس واقعیت در مورد خلبانی به نام “چسلی سولنبرگ” است ک هدر سانحه هوایی توانست جان ۱۵۵ سرنشین هواپیما را نجات دهد.

این فیلم اولین همکاری ایستوود و هنکس بوده که در آن بازیگران دیگری همچون “لورا لینی”، “آرون اکهارت” و “آننا گان” به ایفای نقش می پردازند.

گفتنی است این ده فیلم گزینه های اصلی فیلم های انگلیسی زبان هستند و فیلم های غیر انگلیسی همچون “فروشنده” اصغر فرهادی در بخشی مجزا انتخاب خواهند شد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات