پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

تکنولوژی | 1394-07-30 | ۱۵۱۳ بازدید | نظرات

گوشی های هوشمند طی یک دهه گذشته از جایگاه ویژه ای در دنیاهای ارتباطات، سرگرمی، بهره‌وری، عکاسی و … برخوردار شده اند. به نظر می رسد تنها مساله زمان مطرح است تا این ابزار همه فن حریف به یک دستگاه کنترل از راه دور تمام عیار برای دستگاه های دیگر مبدل شود. در ادامه با برخی ابزارها که امکان کنترل آنها با گوشی هوشمند وجود دارد بیشتر آشنا می شویم.

پهپادها و اسباب بازی ها

عکس, گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

احتمالا پهپادهایی که توسط گوشی هوشمند کنترل می شوند را دیده اید. برخی از این پهپادها به دوربین نیز مجهز هستند و امکان فیلمبرداری و عکسبرداری زنده را فراهم می کنند. از سوی دیگر، با گذشت هر روز بر تعداد خودروها، قایق ها و هواپیماهایی که قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند را دارند، افزوده می شود.

سینمای خانگی

عکس, گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

در گذشته بهترین روش برای تبدیل کردن گوشی هوشمند یا تبلت به یک دستگاه کنترل از راه دور جهانی افزودن یک فرستنده فروسرخ و به کار گیری اپلیکیشن مناسب بود. همچنین، برخی از تلفن های هوشمند به فرستنده فروسرخ داخلی مجهز شده اند. اما طی چند سال گذشته فرستنده فروسرخ تقریبا از بازار ناپدید شده و شرکت ها به استفاده از ایستگاه های مبتنی بر وای فای روی آورده اند.

اتوماسیون خانگی

عکس, گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

اینترنت اشیا روز به روز رشد و گسترش بیشتری را تجربه می کند که اتصال یخچال، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، ترموستات و هر چیز دیگری در خانه به اینترنت را هدف گذاری کرده است. این به معنای آن است که کاربر می تواند بر لوازم خانگی خود از طریق گوشی هوشمند بدون در نظر گرفتن این که در چه نقطه ای از جهان قرار دارد، نظارت و کنترل داشته باشد.

خودرو

عکس, گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

روشن کردن خود از راه دور در برخی مواقع می تواند فوق العاده باشد. به عنوان مثال، در یک صبح زمستانی سرد می توانید خودرو را از داخل خانه گرم خود روشن کنید و به سیستم گرمایشی آن اجازه دهید تا فضای داخل خودرو را گرم کند. این مساله برای روزهای گرم سال و روشن کردن کولر خودرو نیز صدق می کند. در آینده ای نه چندان دور شاید حتی قادر باشید تا کنترل کامل حرکت خودرو را از طریق یک گوشی هوشمند انجام دهید.

دوربین های امنیتی

عکس, گوشی های هوشمند ابزار قدرتمندی برای کنترل اشیا از راه دور

نصب دوربین های امنیتی در اطراف خانه یا محل کار برای افزایش امنیت ایده خوبی محسوب می شود. اما امکان مشاهده و حتی کنترل دوربین ها از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند می تواند شرایط را هرچه بهتر سازد. امروزه اپلیکیشن های مختلفی در دسترس هستند که این امکان را برای کاربران فراهم می کنند.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

نظرات