پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » کُری‌خوانی در فاصله ٣ روز مانده تا داربی

کُری‌خوانی در فاصله ٣ روز مانده تا داربی

خواندنی ها | 1395-11-21 | ۶۶۳ بازدید | نظرات

داربی هشتادوچهارم پایتخت هنوز شکل رسمی به خود نگرفته، «کری‌خوانی» بازیکنان و سرمربیان استقلال و پرسپولیس برای یکدیگر شروع شده؛ البته نه به صورت واضح، بلکه خیلی «مِلو» و «زیرپوستی». استقلالی‌ها که در این فصل بحران‌های متعددی را تجربه کرده‌اند، حالا چهار بازی پی‌درپی است که می‌برند. آنها سه بازی اخیرشان در لیگ و تک‌بازی‌ خود مقابل السد قطر که حکم ورودشان به مرحله گروهی لیگ‌ قهرمانان آسیا را امضا کرده، برده‌اند. در طرف مقابل هم، پرسپولیس شش بازی پی‌درپی است که برنده از زمین مسابقه خارج می‌شود و با اختلاف امتیاز در‌خور‌‌توجهی در مقایسه با تیم دوم جدول، صدرنشین رقابت‌های لیگ است. شاید کمتر زمانی در تاریخ فوتبال ایران وجود داشته که دو تیم استقلال و پرسپولیس، در اوج به مصاف هم بروند. منصوریان، سرمربی استقلال، پیش از آنکه داربی شروع شود، انتقادی از سازمان لیگ کرده و چراغ اول کری‌خوانی را روشن کرده است. او که با جوانانش این روزها نتایج خوبی می‌گیرد، در کنفرانس خبری بعد از بازی با السد، گفت: «بازی با این تیم قطری بازی سنگینی بود. از فردای این بازی تیم را به‌خوبی ریکاوری می‌کنیم تا آماده داربی باشیم. به سازمان لیگ اعتراض داشتیم که چرا ما را به جلسه دعوت کردید و چرا نظر ما را خواستید، وقتی می‌خواستید کار خودتان را بکنید. ابتدا گفتند روز بازی عوض می‌شود و داربی در تاریخ ٢٨ بهمن خواهد بود. بعدش گفتند نه همان ٢۴ بهمن بازی می‌شود. نمی‌خواهم خدشه‌ای به سازمان لیگ وارد کنم؛ اما شرایط سختی داریم». منصوریان به استراحت‌کردن بیشتر بازیکنان پرسپولیس قبل از داربی، اشاره کرده و به نوعی به این موضوع معترض شده است. بااین‌حال، برانکو، سرمربی پرسپولیس، این موضوع را چندان در روند داربی تأثیر‌گذار نمی‌بیند. او هم در حاشیه تمرین روز گذشته تیمش، اشاره‌ای به صحبت‌های منصوریان داشت و گفت: «پنج روز تا زمان داربی باقی مانده و آنها زمان کافی برای استراحت دارند. در داربی بحث سرحال‌نبودن و خستگی مطرح نیست و همه دوست دارند بخشی از داربی باشند».
از این به بعد: بازی‌های زیبا!
منصوریان البته بعد از اشاره به وقت کمتر برای ریکاوری تیمش در مقایسه با پرسپولیس برای داربی، دوباره صحبت‌های امیدوار‌کننده‌ای را به زبان آورد. سرمربی استقلالی‌ها که اواخر نیم‌فصل اول گفته بود «در نیم‌فصل دوم، تیمی جلودار بازیکنانش نخواهد شد»، باز هم صحبت از ادامه رقابت‌ها کرده است. او با اشاره به بازی روز یکشنبه مقابل پرسپولیس، می‌گوید: «این مژده را می‌دهم که از این به بعد، بازی‌های زیبایی در لیگ خواهیم دید. با حضور هواداران در ورزشگاه‌ها، می‌توانیم شاهد بازی‌هایی لذت‌بخش باشیم». منصوریان در ادامه اشاره‌ای هم به اتحاد پرسپولیسی‌ها با تیمش در مواجهه با السد می‌کند و از ملاقاتش با برانکو صحبت کرده که گفته نمی‌خواهد استقلال در داربی هم موفق باشد: «پرسپولیسی‌ها حریف بسیار محترمی برای ما هستند و بازی خوبی برابر این تیم خواهیم داشت. امروز آقای برانکو را هم دیدم که او به شوخی به من گفت، برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم؛ اما فقط برای این بازی!». اگرچه منصوریان خیلی واضح از برنده‌شدن در داربی هشتادوچهارم حرف نمی‌زند؛ ولی برانکو، سرمربی سرخ‌های تهران، از عزم تیمش برای پیروزشدن در این بازی سنتی حرف می‌زند. برای برانکو نتیجه چندان مهم نیست؛ ولی هرچه باشد، باید با پیروزی همراه باشد. سرمربی کروات پرسپولیس می‌گوید: «پرسپولیس و استقلال بازی‌های اخیر خود را با پیروزی پشت‌ سر گذاشته‌اند و در بهترین شرایط مقابل هم قرار می‌گیرند. از‌همین‌رو، من امیدوارم یک بازی جوانمردانه و زیبا را شاهد باشیم. اینکه برخی از ما انتظار پیروزی پر‌گل دارند، برای من مهم نیست، بلکه فقط و فقط باید تلاش کنیم داربی را ببریم؛ حالا با چه نتیجه‌ای خیلی اهمیت ندارد».
بازی روز یکشنبه فارغ از جذابیت‌های فنی‌ای که دارد، تقابل دوباره‌ای بین منصوریان و برانکو است؛ منصوریان در تیم نفت و تک‌بازی تیمش با استقلال، در مواجهه با برانکو هنوز مقابل این مرد کروات شکست نخورده و امید زیادی دارد با پیروزشدن در داربی، تیمش را به‌عنوان مدعی رتبه دوم هم مطرح کند. او با گوشزد کردن اهمیت برد مقابل پرسپولیس در داربی پیش‌رو از بازیکنانش خواسته همه فکر ‌و ‌ذکرشان داربی باشد؛ اما برانکو می‌گوید این آمار برایش جذابیتی ندارد؛ چون داربی تقابل منصوریان با من نیست و تیم من با استقلال بازی می‌کند: «آیا من با منصوریان بازی دارم؟ بازی روز یکشنبه یک داربی است بین استقلال و پرسپولیس و نه منصوریان و برانکو. خیلی مهم نیست که من تا حالا منصوریان را نبرده‌ام، بلکه مهم موفقیت باشگاه است. من و منصوریان تاحدی می‌توانیم تیم را برای بازی آماده کنیم و وقتی سوت داور برای اعلام شروع بازی به صدا درمی‌آید، آن‌وقت این بازیکنان هستند که در زمین تصمیم می‌گیرند».
و دوباره ۴ و ۶!
جذاب‌ترین بخش کری‌خوانی بازیکنان و هواداران سرخ‌آبی در یکی، دو دهه گذشته، با اعداد انجام شده است؛ اینکه پرسپولیسی‌ها با عدد شش و استقلالی‌ها با عدد چهار کری می‌خوانند؛ اولی اشاره به برتری ۶ بر صفر پرسپولیس در داربی ۵٢ دارد و دومی هم مجموع بازی‌های پی‌در‌پی است که استقلال در داربی‌ها برنده شده است. هرچند که هر دو طرف، عدد طرف مقابل را قبول ندارند؛ ولی حالا چهارِ استقلالی‌ها هم به تسخیر پرسپولیسی‌ها درآمده است؛ این تیم در داربی فصل پیش، در یک دیدار جذاب و تماشایی، با نتیجه ۴ بر ٢ به برتری رسید و بعد از آن، سرخ‌ها با دو عدد برای آبی‌های تهران کری می‌خوانند؛ هم با شش و هم با چهار. این موضوع روز گذشته در کنفرانس خبری بازیکنان پرسپولیس هم وجود داشت. مهدی طارمی، بهترین گل‌زن باشگاه پرسپولیس، با سخت خواندن دیدار با استقلال کری دیگری هم خواند و گفت: «خوشحالی خاصی فعلا برای بعد از گل‌زنی در داربی انتخاب نکرده‌ام؛ ولی اگر دو گل بزنم، با دستانم عدد چهار را نشان می‌دهم».

عکس, کُری‌خوانی در فاصله ٣ روز مانده تا داربی


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات