پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خواندنی ها | 1397-04-19 | ۴۶۵۹ بازدید | نظرات

همه خانم ها دوست دارند خیلی حرفه ای و قشنگ خط چشم بکشن ولی کشیدن درست خط چشم معمولا کار ست و دشواریه.

کشیدن خط چشم زمان زیادی از خانم ها میگیردولی نتیجه معمولا خوب از آب در نمیاد, برخی از خانم ها هم اصلا خط چشم کشیدن بلد نیستند و آن را کار غیرممکنی میدانند. از آنجایی که خط چشم تاثیر زیادی در زیبایی چشم ها دارد همه خانم ها باید بتوانند برای خود خط چشم بکشند, در ادامه این بخش ترفندهای ساده و کاربردی برای کشیدن خط چشم را به شما میگوییم تا بتوانید در کمترین زمان زیباترین خط چشم را بکشید.

از کانسیلر استفاده کنید

در خط چشم کشیدن احتمال لرزیدن دست وجود دارد, اگر شما هم همیشه خط چشم تان کج و کوله میشود میتوانید با یک گوش پاک کن و کانسیلر و پاک کننده آرایش آنرا را اصلاح کنید. گوش پاک کن را به پاک کننده آرایش بزنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید, حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید.

استفاده از تکنیک نقطه چین

اگر خط چشم کشیدن خیلی برایتان سخت است و دوست دارید خط چشم گربه ای یا دنباله دار بکشید باید از تکنیک نقطه چین استفاده کنید به این صورت که با یک مداد محدوده خط چشم و میزان دنباله آن را با نقطه چین های کمرنگ مشخص کنید سپس با خط چشم نقاط را به هم وصل کنید.

از فرمژه استفاده کنید

با این ترفند میتوانید همزمان هم خط چشم بکشید و هم مژه هایتان را فر کنید, باید مداد چشم را روی لبه داخلی فرمژه بکشید و با این کار همزمان خط مداد روی لبه پلک مینشیند و مژه ها فر میشوند.

از انگشتان پا کمک بگیرید!

برای کشیدن خط چشم دقیق باید حوصله داشته باشید و اصلا دستان تان نلرزد پس ما یک روش به شما معرفی میکنیم که با تمرکز بیشتر بتوانید خط چشم بکشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید جمع کردن انگشتان پا باعث تمرکز و از بین رفتن لرزش دستان میشود.

نکات مهم

برای کسی که در امر آرایش مبتدی است یا تازه شروع کرده، یادگیری کشیدن خط چشم ممکن است نا امید کننده به نظر برسد. آیا فقط پلک بالای خود را خط چشم می‌کشید؟ یا پلک پایین را هم می‌کشید؟ خط چشم نامرئی چیست و چگونه کشیده می‌شود؟ وقتی می‌خواهید خط چشم گربه‌ای بکشید از نوارچسب یا خط کش هم استفاده می‌کنید یا با دست خالی، خط چشم می‌کشید؟ از خط چشم مایع استفاده می‌کنید یا کرمی؟ پودری یا مدادی؟ از چه قلم‌مویی استفاده می‌کنید؟ آیا درست خط چشم کشیده‌اید؟ خط چشمتان زیبا به نظر می‌رسد؟ چطور همه‌ی این‌ها را بفهمیم؟

اگر تازه شروع به کشیدن خط چشم کرده‌اید، فقط به یک محصول نیاز دارید. و آن یک خط چشم مدادی نرم و ضد آب است که کار با آن هم بسیار ساده است. ئتا قبل از اینکه در کشیدن خط چشم ماهر نشدید، به سراغ محصولات ساده‌تر بروید. یک خط چشم مدادی نرم و مشکی خوش رنگ به چند طریق قابل استفاده است. در اینجا به سه روش محبوب و پرطرفدار اشاره می‌کنیم.

خط چشم گربه‌ای

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خط چشم گربه‌ای

 

لبه‌ی بیرونی پلک خود را به آرامی بکشید. این کار به خاطر این است که کشیدن مداد روی پوست شل کار سختی است و خط بی نقصی که می‌خواهیم را به ما نمی‌دهد. ما به دنبال یک خط صاف هستیم بدون شکستگی.

بسیار خب. با مداد تراشیده و نوک تیز خود (بسیار مهم است که مدادهایتان را تراشیده نگه دارید) از گوشه‌ی داخلی چشم شروع کرده و یک خط صاف، زیبا و تاجایی که می‌توانید نزدیک به خط مژه‌ها بکشید و تا جایی که مژه‌ها تمام می‌شوند، ادامه دهید.

حالا برای کشیدن خط چشم گربه‌ای معروف با خط چشم مدادی، جایی را که می‌خواهید خط چشم تا آنجا امتداد یابد را با یک نقطه علامت بزنید. (اگر اولین بار است که خط چشم گربه‌ای می‌کشید زیاد جوگیر نشوید و نقطه را فقط کمی‌بالاتر از چشم بزنید.) حالا خط چشمی‌را که کشیده بودید به نقطه‌ی علامت گذاری شده متصل کنید و کمی آن را در انتها تیز کنید.

به یاد داشته باشید: یادگیری خط چشم گربه‌ای کمی زمان می‌برد. از به همراه داشتن گوش پاک کن مرطوب و پاک کننده‌ی آرایشی برای اصلاح خطاهای احتمالی هم اصلا خجالت نکشید.

آموزش خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

 

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آنها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و اینطور برداشت می‌شود که به صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید.

مداد خود را تیز کرده و به دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پر کنید. (لطفا مراقب چشمهایتان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید). اینکار ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشد و ممکن است شما با خودتان بگویید: «ارزشش رو داره؟»

اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، اینکار را سریع‌تر انجام خواهید داد. و مژه‌هایتان مثل بچه گربه‌های کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

خط چشم نامرئی داخل چشم

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خط چشم نامرئی داخل چشم

 

این نوع خط چشم، به کشیدن خط روی لبه‌ی پلک‌ها گفته می‌شود. Waterline به فاصله‌ی بین چشم و مژه‌ها می‌گویند. این نوع خط چشم نیز مانند قبلی، مژه‌هایتان را پرتر و باشکوه تر نشان خواهد داد؛ انگار که با ردیفی از مژه‌های اضافه به دنیا آمده اید!

با این نوع خط چشم، و زدن کمی ریمل و خطی روی پلک بالایی، چشمان عمیق‌تر و نافذتری خواهید داشت. بی آنکه دیگران دقیقا چرایش را بدانند! اما ما می‌دانیم: کشیدن خط چشم بین پلک‌ها! این تکنیکی بود که زمان زیادی برد تا حاضر به انجامش شوم. من نمی‌توانستم حاضر به استفاده از مواد آرایشی در این نقطه از چشم‌هایم شوم؛ اما حالا تمام مدت این کار را انجام می‌دهم.

با انگشت اشاره به آرامی‌پلک بالایی خود را به سمت ابروها بالا بکشید. حالا می‌توانید خط صورتی رنگ صافی را در قسمت پایینی پلک خود (درست پایین مژه‌ها) ببینید. این همان جایی است که باید مداد را بکشیم. مداد را به آرامی‌در این ناحیه بکشید.

نگاه کنید که مداد چقدر این قسمت را رنگی می‌کند و سپس دوباره مداد را در فضاهای خالی باقی مانده بکشید. اگر مایل باشید می‌توانید قبل از زدن ریمل، خط پلک پایینی خود را نیز مانند پلک بالا مداد بزنید. بفرمایید! چشمان رویایی با چند حرکت ساده‌ی مداد.

 

خط چشم‌ها به طور کلی سه نوع هستند، ژلی، مدادی و مایع. خط چشم‌های ژلی حالتی مات دارند و می‌توان گفت بهترین نوع آن هستند به شرطی موقع کشیدن آن دستتان نلرزد و مهارت کافی برای این کار داشته باشید. کشیدن خط چشم مدادی ساده‌تر از انواع دیگر خط چشم است و بهترین انتخاب برای مبتدی‌ها است به شرطی که نوع باکیفیت آن را انتخاب کنید. خط چشم مایع هم نوع دیگری از خط چشم است که نیاز به دقت و دست قوی دارد و خشک شدن آن زمانبر است، اگر مبتدی هستید بهتر است با انواع ماژیکی شروع کنید.

برای خودتان خط چشم ژلی بسازید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

این ترفند یکی از بهترین و قدیمی‌ترین ترفندهای کشیدن خط چشم است. خط چشم‌های ژلی باکیفیت‌تر و بالطبع گران‌تر از انواع دیگر خط چشم هستند. اما از طرف دیگر خط چشم‌های مدادی تنوع رنگ بالاتری دارند و اگر بتوانید خط چشم مدادی خود را به ژلی تبدیل کنید این کار مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. کافی است نوک مداد چشم خود را روی شعله و حرارت بگیرید تا مداد شما نرم‌تر شده و به خط چشم ژلی با کیفیت مناسب و رنگدانه قوی و مات تبدیل شود.

برای کشیدن خط چشم نقاط را به هم وصل کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

هرکسی نمی‌تواند یک خط چشم ساده یا گربه‌ای بی‌نقص بکشد چون امتداد دادن یک خط روی پوست به طور مستقیم ساده نیست و دردسر زیادی دارد. اما اگر ابتدا بتوانید مسیر را با کمک نقطه‌هایی مشخص کنید سپس این نقطه‌ها را به هم وصل کنید می‌توانید خط چشمی بی‌نقص و زیبا داشته باشید. این نقطه‌ها محل شروع و پایان خط چشم و مسیر آن را مشخص می‌کنند و پس از این که همه خطوط را در محل درست و قرینه کشیدید با خط چشم مدادی یا ژلی یا مایع خود آن‌ها را با دقت به هم وصل کنید.

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای از نوار چسب کمک بگیرید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

گاهی می‌توان خط چشم را روی یکی از چشم‌ها بدون نقص و زیبا کشید اما آیا تکرار کردن همین الگو روی چشم دیگر هم ممکن است؟ قطعا این کار ساده نیست و نمی‌توان همان جهت و همان تیزی را در حالتی قرینه حالت قبلی به وجود آورد. اینجاست که استفاده از نوار چسب کاغذی به درد شما می‌خورد و نقص یک شابلون عالی را بازی می‌کند که به کمک آن بدون خطا می‌توانید خط چشم گربه ای خود را قرینه و بی‌نقص بکشید.

خط چشم خشک شده را با قطره چشم نو کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خط چشم‌های مایع پس از مدتی استفاده حالتی خمیری و غلیظ پیدا می‌کنند و استفاده از آن‌ها مشکل می‌شود. اما لزومی ندارد در این مرحله خط چشم خود را دور بریزید و محصول جدیدی بخرید. اگر خط چشم شما هنوز تاریخ مصرف خود را دارد کافی است کمی قطره چشم داخل آن بریزید و با یک خلال دندان آن را هم بزنید تا مجددا رقیق و قابل استفاده شود. قطره چشم را خیلی کم و در حد چند قطره بریزید در غیر این صورت ممکن است بیش از حد رقیق یا کمرنگ شود.

از رنگ‌هایی غیر از مشکی برای کشیدن خط چشم بهره ببرید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

اگر به استفاده از خط چشم مشکی عادت دارید توصیه می‌کنیم برای یک بار هم که شده این عادت را کنار بگذارید و از خط چشم با رنگ‌های متفاوت استفاده کنید تا تنوعی در آرایش خود به وجود آورید. خط چشم قهوه‌ای اولین توصیه ما است که در آرایش طبیعی چشم نقش مهمی را ایفا می‌کند. پس از آن رنگ‌های دیگری مثل آبی تیره قرمز  و رنگ‌های فانتزی دیگر هم می‌توانند گزینه شما برای رنگ خط چشم باشند.

برای دوام بیشتر آرایش، خط چشم را تثبیت کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

مثل دیگر بخش‌های آرایش خط چشم هم باید تثبیت شود تا دوام بیشتر و بهتری داشته باشد. هرچند استفاده از خط چشم ضدآب می‌تواند دوام آن را تا حد زیادی افزایش دهد اما اگر می‌خواهید خط چشم شما مات‌تر و زیباتر و بادوام‌تر شود بهتر است کمی سایه پودری و یا پودر تیبیت کننده آرایش بیرنگ روی آن بزنید. حتی اگر خط چشم ندارید می‌توانید یک برس خط چشم را مرطوب کنید و داخل پودر سایه فرو ببرید و با آن خط چشم بکشید.

زیر مژه‌ها هم خط چشم بکشید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

یکی از مشکلات رایج در ارتباط با خط چشم وجود فاصله بین خط مژه و خط چشم است که گاهی به دلیل ساختار خاص پوست پلک قابل پر شدن نیست. برای رفع این مشکل توصیه می‌کنیم پس از کشیدن خط چشم کمی از خط چشم یا سایه همرنگ آن را داخل مژه‌ها هم بکشید تا این فاصله پر شود. البته اگر جزو افرادی هستید که به دلیل داشتن پوست روشن یا به هر دلیل دیگری خط چشم معمولی روی صورت شما بیش از حد نمایان است این ترفند را به جای کشیدن خط چشم می‌توانید به کار ببرید.

از یک کارت ویزیت کمک بگیرید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

اگر به چسب کاغذی دسترسی ندارید یا به هر دلیل دیگری (مثلا داشتن آرایش در اطراف چشم) نمی‌توانید از آن استفاده کنید از یک کارت ویزیت معمولی که در کیف همه هم پیدا می‌شود استفاده کنید و با کمک آن خط چشم خود را تیز و یکدست بکشید. کارت را موازی با گوشه پایین چشم قرار دهید و خط چشم را در امتداد آن بکشید و ضخیم کنید.

خط چشم اکلیلی را هم امتحان کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

خط چشم شما لزوما نباید مات یا ساده یا تکرنگ باشد. اگر به آرایش اکلیلی و رنگارنگ علاقه دارید می‌توانید آن را روی چشمان خود هم امتحان کنید. اکلیل هرچیزی را درخشان‌تر و زیباتر می‌کند از جمله چشمان شما، پس برای کشیدن خط چشم اکلیلی یک برس خط چشم بردارید و کمی اسپری آرایشی روی آن بزنید و برس را داخل پودر اکلیل فرو برده و روی چشمان خود بکشید.

برای ظاهر طبیعی‌تر خط چشم خود را محو کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

همه خانم‌ها آرایش طبیعی را دوست دارند، خط چشم نیز زمانی طبیعی‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید که لبه‌های محوی داشته باشد. برای داشتن چنین خط چشمی کافی است پس از کشیدن آن با مداد، یک برس تمیز بردارید و لبه‌های بیرونی خط چشم را با آن محو کنید. استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای و خاکستری و محو کردن آن در داشتن خط چشم طبیعی‌تر اثر بیشتری دارد.

از فرمژه برای کشیدن خط چشم استفاده کنید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

این ترفند قطعا زندگی شما را ساده‌تر خواهد کرد و با کمک آن می‌توانید همزمان هم خط چشم بکشید و هم مژه‌های خود را فر کنید. برای این کار کافی است مداد چشم خود را بردارید و روی لبه داخلی فرمژه بکشید و بلافاصله مژه‌ها را با آن فر کنید. با این کار خط مداد به لبه پلک‌ها منتقل شده و خط چشم شما خود به خود کشیده می‌شود.

خط چشم خود را داخل فریزر بگذارید

عکس, کشیدن خط چشم مثل آرایشگرهای حرفه ای

توصیه می‌‌کنیم که همیشه خط چشمی با بهترین کیفیت و از بهترین نوع تهیه کنید تا آرایشی زیبا داشته باشید و این محصول را تازمانی استفاده کنید که کیفیت آن قابل قبول باشد. برای این که خط چشم شما دوام و کیفیت بهتری داشته باشد توصیه می‌کنیم آن را ده دقیقه قبل از استفاده داخل فریزر قرار دهید تا بافت خود را بازیابد و روی چشم خمیری و گلوله گلوله نشود.

 


مطالب پربازدید

نظرات