پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » کسانی که صورتشان جوش دارد چه صابونی بزنند

کسانی که صورتشان جوش دارد چه صابونی بزنند

سلامت | ۲۸ آبان۱۳۹۴ | 10301 بازدید | نظرات

image کسانی که صورتشان جوش دارد چه صابونی بزننداگر به داروخانه ها مراجعه کنید صابونهای زیادی وجود دارد که انتخاب را برای مشتری سخت تر میکنند ما در این پست قصد تبلیغ هیچ صابونی را نداریم اما شما را با صابونهای مناسب پوستهای جوشدار اشنا میکنیم

دکتر داوودی با اشاره به این نشانه های تشخیصی می گوید: کسانی که پس از شستن صورت یا استحمام احساس کشیدگی، خشکی و ترک خوردن پوست را دارند و حتی پوستشان با پوسته ریزی های پراکنده مواجه است، دارای پوست خشک و حساس هستند، اما برعکس افرادی که حتی پس از استحمام احساس می کنند که هنوز صورت شان تمیز نشده است و همچنان سنگینی چربی را روی آن احساس می کنند یا این که پوستشان در بیشتر مواقع براق است، دارای پوست چرب هستند.

این متخصص پوست ادامه می دهد: مسلما اگر از آن دسته افرادی هستید که با شست وشوی مکرر پوست احساس خشکی یا استفاده نکردن از شوینده ها احساس چرب شدن و سنگینی روی پوست می کنید، دارای پوست معمولی هستید، اما اگر پوستتان در مرکز صورت چرب و در حاشیه ها و مناطق نزدیک به رویش مو خشک است، پوستتان از نوع مختلط محسوب می شود.

بهترین صابون برای پوست های خشک

به گفته دکتر داوودی؛ اگر پوستی خشک دارید، یعنی روی پوستتان به اندازه کافی چربی طبیعی پوست وجود ندارد، بهترین و سازگارترین نوع صابون برای شما صابون های ملایم و آبرسان همچون صابون های کرم دار و گلیسیرین است.

گلیسیرین موجود در ترکیب صابون، رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کرده و احساس خشکی و کشیدگی پوست را رفع می کند. پس افراد دارای پوست خشک هرگز نباید از صابون های سخت که حاوی انبوهی از مواد معدنی و شیمیایی است، استفاده کنند.

بهترین صابون برای پوست های چرب

متخصصان پوست معتقدند افرادی که پوست چرب دارند، یعنی پوستشان بیش از حد چربی طبیعی تولید می کند، بیشتر مستعد بروز آکنه یا جوش هستند. این افراد می توانند از صابون های مخلوط با داروهای ضد آکنه و ضد میکروب یا صابون های آنتی باکتریال استفاده کنند.

بهترین صابون برای پوست های آکنه دار

صابون های دارویی ضد آکنه حتی برای افرادی که پوستشان مستعد آکنه است نیز مفید است؛ اما مصرف آن بیش از دو بار در روز توصیه نمی شود. همین طور افرادی که زیاد عرق می کنند و از بوی نامطبوع آن رنج می برند، می توانند از صابون های محتوی ضد عرق یا دئودورانت استفاده کنند.

دکتر داوودی با اشاره به اولویت داشتن مواد شبه صابونی چون ژل و محلول های شست وشوی صورت بر صابون ها می گوید: افرادی که دارای پوست آسیب پذیرتری نسبت به دیگران هستند، همچون کودکان و کهنسالان یا کسانی که بواسطه بیماری یا لیزر درمانی، پوست حساسی پیدا کرده اند نیز تا آنجا که ممکن است نباید از صابون برای شست وشو استفاده کنند و در وهله نخست بهتر است که ژل های شست وشو را جایگزین صابون کنند و در صورتی که ناگزیر به استفاده از صابون بودند، فقط از صابون های کرم دار استفاده کنند، اما صابون های عطری به دلیل خاصیت تحریک کنندگی پوست، بخصوص در افرادی که پوست حساس دارند یا زمینه ابتلا به آلرژی را دارند، هرگز توصیه نمی شود.

صابون، صابون است

این روزها داروخانه ها و فروشگاه ها پر است از صابون های مختلف با انواع افزودنی های گیاهی و غنی شده با انواع ویتامین ها و مواد مغذی گرفته شده از میوه و سبزیجات، اما جالب است بدانید که با وجود تبلیغات صورت گرفته مبنی بر اثربخشی هر کدام از این نوع صابون ها برای ممانعت از چین وچروک های پوستی، حفظ رطوبت و نرمی طبیعی و کمک به جوان سازی پوست، متخصصان پوست معتقد هستند که ویتامین ها و املاح از طریق هیچ صابونی جذب پوست نمی شوند و ملاک انتخاب صابون برای شست وشوی صورت، تنها باید نوع پوست و سازگاری آن با صابون انتخابی باشد و نه افزودنی هایی که روی آن تبلیغ می شود.


مطالب پربازدید

نظرات