پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » کرگدن شهری

کرگدن شهری

تکنولوژی | ۱۲ آبان۱۳۹۴ | 926 بازدید | نظرات

شرکت کانادایی تراداین به تازگی محصول جدید خود با طراحی ظاهری خشن و توانمند به نام گورکا سیویلین ادیشن را معرفی کرده است. همان گونه که نام این خودرو نشان می دهد نسخه شهری گورکا مدل غیر نظامی از خودرو زرهی گورکا آرپی‌وی است که برای استفاده نیروی های نظامی در سراسر جهان تولید شده است.

image کرگدن شهری

از نظر طراحی، به نظر می رسد گورکا به عنوان ستاره یک فیلم آخر الزمانی شکل گرفته است. از ویژگی های ظاهری این خودرو می توان به ارتفاع بلند، سپر ساخته شده از فلز سخت، پنجره های کناری کوچک که برای حفاظت از سرنشینان طراحی شده اند، چرخ های سیاه رنگ که زیر گلگیرهایی برآمده و پهن قرار گرفته اند و در کل طراحی که می توان آن را با واژه ای “جعبه ای” تعریف کرد، اشاره داشت. نسخه شهری گورکا بر اساس فورد اف-۵۵۰ سوپر دوتی شکل گرفته و افراد ریزبین حتی متوجه شماره قطعه فورد روی آینه های جانبی این خودرو می شوند.

image کرگدن شهری

همانند نسخه نظامی، نسخه شهری گورکا برای مقاومت در برابر آثار ناشی از گلوله های ضد زره ۷٫۶۲ میلیمتری توسعه داده شده است. این در شرایطی است که خریداران می توانند زره های قوی‌تر را نیز سفارش دهند که تورهای محافظ روی پنجره ها، صندلی های کاهنده اثر انفجار و کف ضد انفجار ارتقا یافته را شامل می شود. محل نگهداری سلاح نیز در دسترس است تا سرنشینان توانایی پاسخ آتش متقابل داشته باشند.

image کرگدن شهری

نسخه شهری گورکا به پیشرانه ۶٫۷ لیتری توربودیزل هشت سیلندر خورجینی فورد مجهز است که توانایی تولید ۳۰۰ اسب بخار نیرو در دور موتور ۲,۸۰۰ و ۶۶۰ پوندفوت گشتاور در دور موتور ۱,۶۰۰ را دارد. یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال نیرو به هر چهار چرخ خودرو را بر عهده دارد. نسخه شهری گورکا توانایی عبور از آبی با عمق بیش از ۳۰ اینچ (۷۶ سانتیمتر) را دارد اما تایرهای خارج جاده ای کانتیننتال سرعت آن را به ۷۰ مایل در ساعت (۱۱۲ کیلومتر در ساعت) محدود می کنند.

image کرگدن شهری

نسخه شهری گورکا در شهر اونتاریو، کانادا ساخته می شود و حتی وارانتی پیشرانه اف-۵۵۰ را حفظ کرده است زیرا تغییرات صورت گرفته مورد تایید فورد بوده است. برای خرید این کرگدن شهری باید برچسب قیمت ۲۷۸ هزار دلاری را پرداخت کنید.

image کرگدن شهری


مطالب پربازدید

نظرات