پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟

چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟

تکنولوژی | 1397-10-09 | ۱۰۴۴ بازدید | نظرات

چگونه کابل شارژر اصل و تقلب اپل را تشخیص دهیم؟

در ابتدا لازم به ذکر است که بگوییم، در هنگام خرید سعی کنید تا فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید تا با این مشکل روبرو نشوید. اما اگر انجام این کار کمی دیر شده است، می توانید با مطالعه موارد ذیل از نحوه تشخیص کابل شارژر اصل و تقلب اپل را مطلع شوید.

۱- شل بودن کابل و عدم جایگری سفت و محکم در سوکت شارژر گوشی

کابل های تقلبی و فیک هنگامی که به گوشی متصل می شوند همانند کابل های شارژر اصل و اورجینال نمی توانند محکم و سفت به گوشی متصل شوند. با این وجود آنها شل خواهند بود و نمی توانند چفت گوشی شما شوند و در این صورت می توانید از تقلبی بودن کابل شارژر قرار گرفته شده در باکس گوشی مطلع شوید. لازم به ذکر است که این نوع کابل ها می توانند به راحتی هر چه تمام باتری گران قیمت گوشی شما را خراب کنند و باید هزینه زیادی را در آینده ای نه چندان دور با استفاده از این کابل بپردازید.


۲- نوشته برجسته بر روی کابل شارژر

عکس, چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟

بطور کلی شرکت اپل برای متمایز کردن کابل تقلبی از اصل، بر روی آن از نوشته برجسته ای از جزئیات تولید کابل استفاده می کند که این نوشته شامل این موارد خواهد بود،  “Designed by Apple in California” and either “Assembled in China,” “Assembled in Vietnam,” or “Indústria Brasileira” که بعد از نام کشور سازنده به تعداد ۱۲ عدد سریال نامبر درج خواهند شد که می توانید آنرا با اسمارت فون خود تشخیص دهید و از اصل و فیک بودن آن مطلع شوید.


۳- رنگ پورت ورودی کابل لایتنینگ

عکس, چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟عکس, چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟

همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شناسایی پورت ورودی کابل لایتنینگ کار چندان سختی نیست و می توان به راحتی تمام این کار را انجام داد. تصویر سمت راست نشانه ای از کابل لایتنینگ اورجینال و در سمت چپ نوع فیک و تقلبی آن است.

از مهم ترین نکات تشخیص کابل لایتنینگ می توان به رنگ آن اشاره کرد که از فلزهای طلایی رنگ صاف و یک دست استفاده شده است و بدنه آن نقره ای و بسیار روشن است و این در موراد در کابل تقلبی وجود ندارند و این گونه می توانید کابل تقلبی را تشخیص دهید.


۴- رنگ و شمایل پورت ورودی

عکس, چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟عکس, چگونه کابل شارژر اصل و تقلبی اپل را تشخیص دهیم؟

شاید با وجود تعاریف زیادی تا این قسمت از این مطلب، می توانید به راحتی این دو سری اصل و تقلب را تشخیص دهید. بله درست حدس زدید، پورت سمت چپ اصل و سمت راست تقلبی است. با مشاهده نحوه ساخت این دو تصویر می توانید به راحتی تشخیص چشمی جالبی پیدا کنید که نوع اصل کابل لایتنینگ از رنگ و شمایل طلایی و خاصی برخوردار است و اما این موارد در نوع تقلبی آن وجود ندارد.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات