پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » چگونه چرم واقعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهیم؟

چگونه چرم واقعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهیم؟

خواندنی ها | 1397-09-25 | ۲۱۹۰ بازدید | نظرات

کیف، کفش و لباس چرمی از دیرباز بین ما ایرانی ها طرفدار داشته تا به امرزو، اما گاهی تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی برای افراد سخت میشود و نمیدانند پولی که پرداخت میکنند برای چرم طبیعی است یا مصنوعی زیرا فروشندگان چرم مصنوعی را نیز به قیمت چرم طبیعی میفروشند.

نوشتن رپورتاژ آگهی

ترفندهای تشخیص چرم طبیعی

۱- چرم طبیعی نرم و دارای انعطاف است در حالی که چرم مصنوعی پلاستیکی و خشک تر است و شما با لمس کردن میتوانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

۲- چرم طبیعی شناسنامه دارد و شما میتوانید هنگام خرید شناسنامه آن را از فروشنده بخواهید در این صورت خیال تان راحت است که چرم طبیعی خریده اید.

عکس, چگونه چرم واقعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهیم؟

۳- چرم طبیعی طرح های غیر تکراری دارد و قابل دنبال کردن نیست، اگر چرمی را مشاهده کردید که طرح های منظم و تکراری داشت مطمئن باشید که پرسی و مصنوعی است.

۴- با بو کردن چرم میتوانید به طبیعی یا مصنوعی بودن آن پی ببرید، چرم مصنوعی بوی پلاستیک میدهد.

عکس, چگونه چرم واقعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهیم؟

۵- پوشش پشت چرم را که نگاه کنید متوجه مصنوعی بودن آن میشوید زیرا پشت چرم های مصنوعی نخ های رشته ای و توری دارد در حالیکه پشت چرم های طبیعی پرزی است.

۶- چرم طبیعی در برابر حرارت نیمسوز میشود بوی آن شبیه موی سوخته است اما چرم مصنوعی در برابر حرارت میسوزد و بوی پلاسیک میدهد.

عکس, چگونه چرم واقعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهیم؟

۷- وقتی روی چرم طبیعی کمی آب بریزید متوجه میشوید که در چند ثانیه آب را جذب میکند اما اگر چرم مصنوعی باشد آب روی آن میماند


مطالب پربازدید

نظرات