پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » چگونه به سرعت از شر آفت دهان خلاص شوید؟

چگونه به سرعت از شر آفت دهان خلاص شوید؟

سلامت | ۱۳ مرداد۱۳۹۸ | 689 بازدید | نظرات

 

عکس, چگونه به سرعت از شر آفت دهان خلاص شوید؟

آفت کوچک و دایره ای شکل شایع ترین نوع آفت است که در یک تا دو هفته بدون باقی گذاشتن جای زخم برطرف می شود ، این زخم ها به اندازه نوک مداد و به صورت گروهی یا خوشه ای دیده می شود. هر باردر دهان چهار تا شش آفت به صورت همزمان ایجاد می شود . محل زدن آفت کوچک اغلب داخل گونه، روی لب، زبان و لثه است. برای بهبود آفت، مایعات فراوان بنوشید و برای کم کردن درد، مایعات را با نی بنوشید. از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید. مواد غذایی که تسکین دهنده درد آفت هستند عبارتند از:شیر، ژلاتین مایع، ماست و بستنی. در ادامه چند راهکار خانگی موثر برای درمان سریع آفت بیان میکنیم:

۱ – بابونه بهترین درمان آفت دهان
خواص بابونه فقط شامل رفع مشکلات گوارشی نمی شود ، چای بابونه بهترین درمان برای کاهش التهاب در زودترین زمان ممکن است. یک کیسه چای بابونه را درون یک فنجان آب داغ قرار دهید و صبر کنید تا کیسه ی چای دم بکشد .وقتی چای کمی سرد شد، آن را درون دهان بگردانید تا بتواند با آفت ها تماس پیدا کند و درد ناشی از آن را تسکین دهد.

۲ – از روغن نارگیل برای خلاص شدن از آفت های روی زبان استفاده کنید
روغن نارگیل ، خواص ضد میکروبی و ضد التهابی دارد و مورد علاقه ی بسیاری از مردم است. روغن نارگیل را در یک ظرف کوچک آماده کنید .با یک گوش پاک کن روغن نارگیل را مستقیماً روی آفت ها قرار دهید .این کار را چندین مرتبه انجام دهید و سپس نتایج آن را خواهید دید .

۳ – درمان آفت دهان با عسل
عسل، خواص ضد التهابی دارد اما به خاطر داشته باشید که باید عسل ارگانیک انتخاب کنید چون می تواند کارهای زیادی انجام دهد . حتماً در ابتدا با آب گرم غرغره کنید .مقدار زیادی عسل روی آفت هابگذارید.این کار را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید واین کار را تا زمان دیدن برخی تغییرات، ادامه دهید .

۴ – از فلفل قرمز برای خلاص شدن از آفت های روی زبان استفاده کنید
فلفل قرمز حاوی کپسایسین است که می تواند در تسکین دردهای آفتی کمک کننده باشد. آب گرم را با فلفل قرمز آسیاب شده مخلوط کنید ، میزانی فلفل قرمز اضافه کنید که زیاد تند نباشد .آنها را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر تشکیل دهند .با گوش پاک کن خمیر را روی آفت بگذارید .۲ تا ۳ مرتبه در روز این کار را تکرار کنید .

۵ – آلوئه ورا یکی از مواد طبیعی برای خلاصی از آفت های دهان
آلوئه ورا، به دلیل خواص آرام بخش بودن در خلاصی از آفت های دهانی مؤثر است .ژل آلوئه ورا را تهیه نموده و در آب حل کنید وآن غرغره کنید ، این کار حدوداً ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

۶ – پودر زاج بهترین درمان برای آفت دهان
پودر زاج ناحیه ی آفت را همیشه خشک نگه می دارد که این کار التیام را تسهیل و تضمین می نماید که آفت هایتان بعد از مدتی از بین خواهند رفت.پودر زاج را به اندازه ی یک نخود روی آفت قرار دهید وبه مدت یک دقیقه صبر کنید .زاج را با بزاق تان تف کنیدو آن را با آب شستشو ندهید .درد ایجاد شده بعد از یک روز توسط آفت از بین خواهد رفت .

۷ – از ماست برای خلاص شدن از آفت های روی زبان استفاده کنید

استفاده از ماست، باکتری های موجود در دهان را متعادل می سازدو انجام این کار به درمان آفت در کوتاه ترین زمان ممکن کمک می کند.استفاده از ماستی که انبوهی از باکتری های زنده داشته باشد مؤثرتر است .حداقل سه مرتبه در روز ماست بخورید. می توانید یک فنجان ماست را تقسیم کرده و در کل روز میل کنید. همچنین می توانید کمی عسل به آن اضافه کنید تا طعم آن را بهتر کنید اما انجام این کار اختیاری است .


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

نظرات