پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » چگونه امواج وای فای را تقویت کنیم

چگونه امواج وای فای را تقویت کنیم

تکنولوژی | 1394-08-07 | ۱۰۰۱ بازدید | نظرات

هنگامی که تقویت سیگنال وای فای از روتر مد نظر قرار می گیرد اصلی‌ترین عامل مکان قرارگیری روتر است. در حقیقت آن چه یک خانه را شکل می دهد از دیوار و در تا پنجره و سقف موانعی در مسیر سیگنال وای فای محسوب می شوند. در ادامه چند نکته درباره مکان قرارگیری روتر به منظور ارائه سیگنال بهتر را ارائه می کنیم.

بالاتر بهتر است. اگر در یک ساختمان دو طبقه زندگی می کنید روتر را در طبقه دوم قرار دهید تا فضای بیشتری را پوشش دهد. آنتن روتر همانند یک چتر عمل می کند و هر چه در ارتفاع بالاتری قرار بگیرد از دامنه پوشش بیشتری در پایین آن برخوردار می شوید. به خاطر داشته باشید کف طبقات نیز سیگنال ها را کند می کنند. از این رو، انتظار نداشته باشید از روتری که در طبقه سوم قرار گرفته سیگنال قدرتمندی در زیرزمین دریافت کنید.

درها و دیوارها برای سیگنال وای فای مساله‌ساز هستند و از این رو هرچه روتر را در مرکز خانه قرار دهید از کیفیت اتصال بهتری برخوردار خواهید شد. اگر برای انجام این کار نیاز به سیم کشی است می توانید از کمک افراد متخصص استفاده کنید. در غیر این صورت، اگر مجبور هستید روتر را در یک اتاق قرار دهید حداقل در را باز بگذارید تا از میزان موانع کاسته شود.

نکته مهم دیگر برای دریافت سیگنال وای فای قوی محل قرارگیری دستگاه های دریافت کننده سیگنال است. به عنوان مثال، نباید اپل تی‌وی خود را در فضایی محدود یا پشت درهای بسته یک میز قرار دهید. حتی یک جابجایی کوچک می تواند نقش چشمگیری در دریافت بهتر سیگنال وای فای داشته باشد.

در برخی روترها تعداد آنتن ها ممکن است به هشت عدد نیز برسد. این آنتن ها تنها برای آن که ظاهری تاثیرگذار به روتر ببخشند، استفاده نمی شوند و می توانند تفاوت قابل توجهی ایجاد کنند. به عنوان مثال، در روترهای ۸۰۲٫۱۱ac آنتن ها می توانند سیگنال ها را جداسازی کرده و آنهایی که برای استریم ویدئو هستند را به یک آنتن و آنهایی که برای وبگردی هستند را به آنتنی دیگر انتقال دهند. از آنجایی که سیگنال های وای فای در تمام خانه پخش می شوند باید موقعیت یابی هر آنتن را به صورت جداگانه انجام دهید.

اگر آنتنی روی روتر خود مشاهده نمی کنید به معنای آن نیست که هیچ آنتنی وجود ندارد. ممکن است آنتن ها در داخل دستگاه قرار گرفته باشند. برای تغییر جهت آنها و تقویت سیگنال وای فای روتر را چرخانده و یا جهت آن را از افقی به عمودی و برعکس تغییر دهید.

اگر دارای روترهای قدیمی ۸۰۲٫۱۱n هستید ممکن است دستگاه هایی که انتظار ندارید نیز بتوانند در سیگنال وای فای تداخل ایجاد کنند. از جمله این دستگاه ها می توان به ابزارهای نظارت بر نوزادان، تلفن های بی سیم قدیمی، دستگاه های بلوتوث و حتی مایکروویو اشاره کرد.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات