پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » چگونه اسپاسم شبانه پاها را درمان کنیم

چگونه اسپاسم شبانه پاها را درمان کنیم

سلامت | 1394-08-24 | ۸۰۱ بازدید | نظرات

محمد امام مقدم تهرانی متخصص ارتوپد با اشاره به اسپاسم و علت به وجود آمدن آن در بدن گفت: اسپاسم معمولا زمانی به وجود می‌آید که املاح در بدن کم و یا افزایش داشته باشد مخصوصا پتاسیم که نوعی املاح به حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: بعضی از افراد اگر در طول روز ناراحتی، عصبانیت، اضطراب، نگرانی و افسردگی برایشان پیش بیاید در شب هنگام موقع خواب دچار اسپاسم پا می‌شوند.

مقدم تهرانی اظهار داشت: یکی از شایع‌ترین علت‌های اسپاسم کمبود پتاسیم در شب است چون از میوه‌های رنگی در طول روز و شب کم استفاده می‌شود.

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان اسپاسم را در بدن کاهش داد خوردن میوه‌های رنگی است که در درونشان رنگ های تند دارند مثل فلفل دلمه‌ای (زرد و قرمز)،‌ اسفناج، هویج، گوجه فرنگی و به مقدار کافی آب است که قبل از خواب باید خورده شوند. 

متخصص ارتوپد با اشاره به خوردن پتاسیم قبل از خواب خاطر نشان کرد: اصولا میوه‌هایی که رنگ تند دارند برای غروب و قبل از سر شب و قبل از اینکه شام را میل کنند باید مصرف شوند و تقریبا نباید بعد از شام میل کرد و در نهایت اینکه اگر اسپاسم پا خیلی فشار آورد و باعث رنجش شد از کمپرس آب گرم هم برای از بین بردن اسپاسم می توان کمک گرفت.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

نظرات