پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » چکار کنم صبح ها چشمام پف نکنه؟

چکار کنم صبح ها چشمام پف نکنه؟

خواندنی ها | 1397-05-11 | ۲۵۱۲ بازدید | نظرات

چند روش ساده وجود داره که اگه اونها رو رعایت کنین شبها چشماتون پف نمیکنه.یکی از ساده ترین روش ها برای جلوگیری از پف چشم این است که شبانه ۷ الی ۹ ساعت بخوابید.کسر خواب باعث می شود صبح ها با چشم های پف کرده بیدار شوید. سعی کنید هر شب در ساعت مشخصی بخوابید و صبح ها در ساعت مشخصی بیدار شوید. به پشت بخوابید و زیر سرتان بالش اضافه قرار دهید تا آب زیر چشم ها جمع نشود. می توانید سبک زندگی تان را نیز تغییر دهید. به عنوان مثال سدیم، شکر و شیرین کننده های مصنوعی کمتر مصرف کنید. اگر با وجود این کارها باز هم مشکل پف چشم ها حل نشد ممکن است حساسیت داشته باشید. بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

 

قبل از خواب غذا نخورید و به صفحه نورانی نگاه نکنید: غذا خوردن و نگاه کردن به صفحه نورانی مثل گوشی یا تلویزیون در کیفیت خواب تاثیر منفی می گذارد. در نتیجه اگر به اندازه کافی نخوابید صبح با چشم های پف کرده بیدار می شوید. پس حداقل یک ساعت قبل از خواب غذا نخورید و به صفحه موبایل یا تلویزیون نگاه نکنید.

 

شب ها به پشت بخوابید: وقتی به شکم و یا به بغل می خوابید جاذبه با کشیدن مایعات به سمت زیر پوست اطراف چشم بر خلاف شما عمل می کند. در نتیجه چشم ها هنگام صبح پف می کند. پس به پشت بخوابید تا مایعات زیر پوست اطراف چشم ها جمع نشود.

 

دو عدد بالش زیر سرتان قرار دهید تا سر هنگام خواب بالا باشد: این کار هم مثل خوابیدن به پشت مانع از جمع شدن آب زیر پوست اطراف چشم ها می شود.

 

هر شب صورت را با آب گرم و شوینده ملایم بشوئید: شستشوی صورت نه تنها برای پوست خوب است بلکه تمام آلودگی هایی که باعث التهاب چشم می شود را از بین می برد. شستشوی اطراف چشم مانع از التهاب و پف کردن چشم ها می شود. صبح ها بهتر است صورت را با آب سرد بشوئید زیرا آب سرد پف چشم را کم می کند.

 

 

سیگار را ترک کنید: سیگار به پوست ظریف و حساس زیر چشم آسیب می رساند و باعث پف کردن چشم

روزانه کمتر از ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم مصرف کنید: مصرف زیاد سدیم باعث فشار خون بالا، بیماری های قلبی و سکته می شود. به علاوه باعث پف زیر چشم نیز می شود. سدیم باعث می شود بدن آب بیشتری را نگه دارد و در نتیجه چشم ها پف کند. ساده ترین راه برای کاهش مصرف سدیم این است که غذاهای فراوری شده و غذاهای رستورانی کمتر مصرف کنید.

شکر و شیرین کننده های مصنوعی نخورید: شکر و شیرین کننده های مصنوعی باعث التهاب و در نتیجه پف زیر چشم می شوند. همراه با چای یا قهوه به جای شکر از شیرین کننده های طبیعی مثل عسل یا استویا استفاده کنید. هنگام خرید غذاهای بسته بندی شده مواد روی بسته را بخوانید و غذاهایی که شکر و شیرین کننده مصنوعی کمتری دارند مصرف کنید.

اما چه روشهایی برای درمان پف چشم وجود دارد:

یک راه حل قدیمی و کارآمد استفاده از خیار است. چند برش خیار پوست کنده که برای دقایقی داخل فریزر گذاشته اید به مدت ده دقیقه روی چشمام بسته خود بگذارید.

درمان چشم های پف کرده چیست؟

یک کیسه آب سرد روی چشم هایتان بگذارید

یک بسته سبزیجات یخ زده از فریزر درآورده و داخل یک حوله بپیچید.(باید از ورای آن حوله احساس سرما کنید).آن را به مدت ده دقیقه روی چشمان بسته خود بگذارید. سرتان را به سمت بالا نگه دارید تا سنگینی آن شانس آن را داشته باشد که جریان گردش زیر چشم را برقرار کند).

برای اینکه چشمان تان در آینده پف دار نشود ، به اندازه کافی آب بنوشیدو و زمانیکه به تختخواب می روید ، زیر سرتان دو بالش بگذارید. نیروی سنگینی به مایع وارد می آید و از حرکت آن به سمت چشمان شما جلوگیری میکند.

از کرم چشم استفاده کنید

با انگشت حلقه خود با ملایمت کمی کرم به زیر چشمان تان بزنید ، از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون بروید. به دنبال کرمی بدون کافئین باشید که خاصیت تنگ کنندگی عروق آن به جریان گردش خون زیر چشم شما کمک کند و به سرعت پف زیر چشم شما را می خواباند.

یک راه دیگر برای کم کردن پف زیر چشم این است که :یک حوله را داخل یک فنجان چای بابونه خیس کنید و آن را به مدت ده دقیقه روی چشمان بسته خود بگذارید.و (یا اینکه ازخود چای کیسه ای استفاده کنید) خاصیت ضدالتهابی بابونه به کاهش پف چشم کمک می کند.

عکس, چکار کنم صبح ها چشمام پف نکنه؟


مطالب پربازدید

نظرات