پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندني ها » چکار کنم توی محیط کار از بقیه سرماخوردگی نگیرم؟

چکار کنم توی محیط کار از بقیه سرماخوردگی نگیرم؟

خواندني ها | ۱۵ دی۱۳۹۷ | 925 بازدید | نظرات

یشتر انسانها تصور میکنند که در محل کار یا مکانهای عمومی به سرماخوردگی مبتلا میشوند.

دستگیره در مایکرویو، شیر آب و صفحه کلید رایانه کثیف ترین ابزاردر محل کار هستند. نزدیک به ۸۴ درصد از کارمندان با وجود بیماری به محل کار خود می روند و نیمی از آنها نیز به همکاران خود از ابتلا به آنفولانزا اطلاع نمی دهند.
لازم است کارمندان قبل از مصرف غذا ، بعد از مطالعه روزنامه و مجله ، بعد از استفاده از لوازم مشترک و پس از دست دادن به یکدیگر، دست های خود را بشویند. باید دست ها را با صابون و آب گرم دست کم برای ۲۰ ثانیه شست و شو داد.نوشیدن آب از دیگر راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار است .
مصرف ویتامین ها راهکار دیگری برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار است که برای این منظور لازم است کارمندان با یک پزشک مشورت کنند تا اندازه مناسب مصرف مکمل هایی مانند ویتامین C و یا ˈرویˈ را به آنها بگوید .

image چکار کنم توی محیط کار از بقیه سرماخوردگی نگیرم؟

 

به اندازه کافی بخوابید

بـرای سـالـم ماندن، خوابتان حتماً باید کافی باشد. خواب کـافی نـه تـنـهـا بـاعــث می شود که در طول روز شاداب و هـوشیـار بـاشـید، بلکه به نیرومند ماندن سیستم دفاعینـیـز کـمـک مـی کـنـد. ســعی کنید ۷ تا ۸ ساعت در شب استراحت کنید تا خطر ابتلای شما به آنفولانزا کمتر شود.

ویتامین C

استفاده از ویتامین C به شما در مقابله با آنفولانزا کمک می کند. پس تا می توانید از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی ویتامین C هستند استفاده کنید.

مولتی ویتامین ها

در کنار ویتامین C، خوب است که روزانه یک مولتی ویتامین هم بخورید تا از ابتلا به بیماری ها در امان بمانید.

آب

چند بار تا به حال شنیده اید که باید روزانه حداقل ۸ لیوان آب بخورید؟ شاید هرروز این جمله به گوشتان بخورد. این کار به بدنتان بسیار کمک می کند. سیستم بدنتان را شستشو می دهد و برای حفظ یک رژیم غذایی سالم و سلامتیتان لازم است.

میکروب ها دشمن بدنتان هستند

تا می توانید از استفاده ی چند نفره از لیوان یا سایر ظروف غذا خودداری کنید، به خصوص زمانی که علائم بیماری ها را در طرف مقابل مشاهده می کنید.

محیط های بسته

محیط های بسته ای مثل اداره و اتوبوس، محل مناسبی برای رشد میکروب می باشد. منظورم این نیست که در این مکان ها مثل افراد وسواسی ماسک بزنید و راه بروید، اما اگر کسی را دیدید که در حال عطسه و سرفه است، از آنها دوری کنید. و هنگام مراجعت به خانه دستهای خود را تمییز بشویید، به ویژه هنگام غذا خوردن.

ورزش

ورزش برای سلامتیتان بسیار خوب ست. با ورزش کردن نه تنها قدرت بدنیتان را افزایش می دهید، بلکه باعث تقویت سیستم دفاعی بدنتان هم می شوید.

از استرس و فشارهای روحی دوری کنید

داشتن استرس اصلاً برای سلامتیتان خوب نیست. اگر کارهایی که در بالا ذکر شد، مثل خوابیدن کافی و ورزش را انجام دهید، استرستان را هم کاهش داده اید.

داروهای گیاهی

برخی افراد در تاثیر داروهای گیاهی مثل اکیناسی برای مقابله با آنفولانزا اصرار دارند، اما باید بگوییم که هیچ اثبات علمی برای آن وجود ندارد. اما اگر می خواهید از این داروها استفاده کنید سعی کنید به محض مشاهده ی آثار و علائم آنفولانزا آن را استفاده کنید.


مطالب پربازدید

نظرات