پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » چه طور میتوانیم عکسها و برنامه ها را در گوشی همراهمان مخفی کنیم

چه طور میتوانیم عکسها و برنامه ها را در گوشی همراهمان مخفی کنیم

تکنولوژی | ۲۷ آبان۱۳۹۴ | 1535 بازدید | نظرات

چه راه هایی برای حفاظت از این حریم شخصی در تلفن های هوشمند وجود دارد؟ دو موردی که بیش از همه باعث به وجود آمدن نگرانی می شوند تصاویر شخصی و همچنین برنامه هایی است که معمولا روی گوشی ها نصب می شوند و در حکم دریچه ای برای ورود به زندگی مجازی اشخاص به حساب می آیند. اگر دوست دارید بدانید چطور می توان این موارد را مخفی کرد و در نتیجه سطح امنیت آنها را افزایش داد در ادامه با ما همراه باشید.

تصاویر

برنامه های متعددی روی فروشگاه های نرم افزاری وجود دارند که تصاویر شما را برایتان مخفی می کنند، اما همه آنها صد در صد عملی نیستند و نمی توان به آنها اعتماد کرد. یکی از بهترین گزینه ها برای مخفی کردن تصاویر، استفاده از برنامه KeepSafe است. KeepSafe یک گاوصندوق دیجیتال روی دستگاه شما ایجاد می کند که می توانید هر چیزی را که دوست ندارید در معرض دید سایرین باشد در آن قرار دهید. امکان قرار دادن رمز عبور برای ورود به گالری تصاویر و همچنین امکان گرفتن نسخه پشتیبان از فایل های ذخیره شده بر روی فضای ابری نیز از دیگر مواردی هستند که به کمک شما خواهند آمد. نسخه اصلی این برنامه به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد که امکانات ذکر شده در آن قابل استفاده هستند و در نسخه premium نیز موارد بیشتری مانند هشدار در زمان تلاش غیر مجاز برای ورود به دستگاه وجود دارند. یکی از قابلیت های بسیار کاربردی این برنامه آن است که می توانید در گالری اصلی دستگاه هر عکسی که دوست داشتید را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه Share آن را وارد گاوصندوق برنامه کنید.

برنامه ها

مخفی کردن برنامه ها هم از دیگر مواردی است که بعضی مواقع بسیار کاربردی خواهد بود. البته تعدادی از رابط های کاربری این قابلیت را برای استفاده کنندگان فعال کرده اند و برای مثال کاربران سامسونگ به راحتی می توانند بدون استفاده از برنامه های جانبی، اپ های خود را از روی صفحه مخفی کنند. اما اگر گوشی شما چنین قابلیتی ندارد می توانید از Nova Launcher استفاده کنید. این لانچر یکی از بهترین گزینه های موجود در استورهاست و قابلیت های خوبی از جمله مخفی کردن برنامه ها هم در آن وجود دارد. برای این کار پس از نصب و راه اندازی باید به مسیر Nova Settings> App & Widgets> Drawers> Hide Apps بروید و برنامه هایی که نمی خواهد در معرض دید باشند را مخفی کنید. برای بازگرداندن برنامه ها به حالت اولیه هم مجددا از همین مسیر کار را دنبال کنید. اگر هم نمی خواهید از لانچر استفاده کنید، برنامه smart app lock یکی از بهترین گزینه هاست که پس از قرار دادن برنامه مورد نظر در لیست، در هنگام باز کردن برنامه پیغام خطایی نمایش داده و کاربر را از باز کردن آن اپ دور می کند.


مطالب پربازدید

نظرات