پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی هاtitle_li=سلامت » چه دمنوش هایی برای مقابله با کرونا مصرف کنیم؟

چه دمنوش هایی برای مقابله با کرونا مصرف کنیم؟

خواندنی ها,سلامت | 1399-08-24 | ۶۰۶ بازدید | نظرات

چای سبز
پلی فنول موجود در چای سبز استرس را کاهش می دهد همچنین این چای مملو از کافئین است. این دمنوش برای افزایش هوشیاری و آرامش شما بسیار مفید است.
طریقه ی مصرف:
نصف قاشق غذا خئری چای سبز را به بک فنجان آب جوش اضافه کنید. بعد آن را بجوشانید تا پودر ته نشین شود. پیش از استفاده محلول را صاف کنید.
عکس, چه دمنوش هایی برای مقابله با کرونا مصرف کنیم؟
گل گاوزبان
این دمنوش از قدیمی ترین و پر مصرف ترین دم کردنی ها در بین مردم ایران است. آرام بخش اعصاب و تقویت کننده کلیه و کبد نشاط آور و پیشگیری از افسردگی جزو خواص این دمنوش می باشد.
طریقه ی مصرف:
گل گاوزبان سنبل طیب و به لیمو را به همراه اب جوش در قوری دم کنید. اگر رنگ سیاه گل گاوزبان را دوست ندارید می توانید چند لیمو عمانی یا لیموی خشک شده به قوری اضافه کنید.
سیاه دانه
با این دمنوش سیستم ایمنی بدنتان را مقادم کنید.
طریقه ی مصرف:
یک قاشق غذاخوری سیاه دانه را در یک قوری ریخته و یک لیوان بزرگ اب با دمای ۸۰ یا ۱۰۰ درجه سانتیگراد را به آن اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه دم بکشد. در صورت تمایل می توانید از عسل برای شیرین کردن آن استفاده کنید.
زنجبیل و عسل و لیمو
این دمنوش مثل معجزه ای سبب تقویت سیستم ایمنی بدنتان می شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنم در این روزها اشامیدن این دمنوش را فراموش نکنیدو برای اثر بخش یبیشتر به ان عسل و لیمو را اضافه کنید.
تخم بالنگ و بارهنگ
طریقه ی مصرف:
استفاده ی خیس کرده تخم بالنگ و بارهنگ در اب و گلاب همراه با قدری زعفران یکی از دمنوش های موثر خواهد بود. برای تهیه این دمنوش باید سه چهارم لیوان گلاب و یک قاشق چایخوری تخم بالنگ را همراه با یک قاشق چایخوری تخم بارهنگ با یکدیگر مخلوط نموده و نیم ساعت صبر کنید تا به خوبی لعاب دهند. سپسسر قاشق چایخوری زعفران ساییده شده را به مواد قبلی اضافه و هم بزنید. با اضافه کردن عسل می توانید این دمنوش را کم کم بنوشید.
دمنوش بابونه
این گیاه دارویی میتواند در درمان مشکلات عصبی و اضطراب موثر باشد. همچنین به کاهش استرس کمک می کند.
طریقه ی مصرف:
۳ تا ۴ قاشق غذاخوری را به دو لیوان اب جوش اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

نظرات