پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » چه بهانه هایی می آوریم تا ورزش نکنیم

چه بهانه هایی می آوریم تا ورزش نکنیم

سلامت | ۲۵ دی۱۳۹۴ | 775 بازدید | نظرات

ورزش کردن یکی از راه‌های افزایش سلامت و کاهش وزن است. با این حال غالبا افراد بهانه‌هایی برای ورزش نکردن مطرح می‌کنند.

۱۰ بهانه‌ای که معمولا به آن‌ها اشاره می‌شود و راه حل غلبه بر آنها عبارتند از:

۱- نداشتن زمان

سعی کنید برای خود برنامه‌ریزی کنید و ورزش را در اولویت‌های خود قرار دهید. حتی اگر تنها ۱۰ دقیقه ورزش در طول روز انجام دهید، بهتر از این است که کاملا ورزش را کنار بگذارید.

۲- باشگاه‌ها گران هستند

اگر احساس می‌کنید که همیشه حضور در باشگاه برای شما گران تمام می‌شود تنها دو یا سه جلسه با یک مربی کار کنید تا انجام درست حرکات را بیاموزید.

۴- هیکل خوبی ندارم

بسیاری از افرادی که بیش از حد چاق هستند یا هیکل مناسبی ندارند، تصور می‌کنند که دیگر ورزش کردن برای آن‌ها فایده‌ای ندارد. با این حال این افراد باید بدانند که ورزش کردن آمادگی جسمانی آن‌ها را افزایش می‌دهد و بر روی اعتماد به نفس آن‌ها نیز تاثیر مثبت می‌گذارد. ضمن اینکه این افراد باید بدانند که بالاخره باید از جایی برای اصلاح کردن اندام خود شروع کنند.

۵- نمی‌توانم خود را متعهد به ورزش کنم

در کلاس‌های ورزش ثبت نام کنید و از قبل پول آن را پرداخت کنید. هنگامی که در کلاس ثبت نام می‌کنید، مجبور می‌شوید که آن را ادامه دهید. هیچ کس نمی‌خواهد که پول خود را هدر دهد.

۶- ورزش را دوست ندارم

ورزش می‌تواند مفرح باشد. برای هر کسی برنامه مناسب ورزشی وجود دارد. سعی کنید فعالیت‌های جدید و مختلفی را انجام دهید تا ورزش مناسب خود را پیدا کنید.

۷- انگیزه لازم را ندارم

در یک مسابقه ورزشی ثبت نام کنید. داشتن هدف باعث افزایش انگیزه می‌شود. ورزش کردن همراه با دوستان نیز می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد.

۸- خسته شدم

ممکن است همیشه احساس خستگی کنید اما به محض اینکه ورزش را آغاز کنید انرژی شما افزایش می‌یابد. ورزش باعث ترشح آندروفین می‌شود و روحیه را بهبود می‌بخشد. حتی داشتن فعالیت کم می‌تواند باعث اکسیژن‌رسانی بیشتر به ارگان‌های بدن شود و کارکرد قلب را بهبود بخشد.

۹- اندام من به اندازه کافی زیبا نیست

ورزش تنها برای زیبا شدن اندام نیست. فواید ورزش تنها به پرورش عضلات خلاصه نمی‌شود. ورزش باعث کاهش استرس، افزایش کارایی قلبی – عروقی، بهبود روحیه و خواب بهتر می‌شود. حتی اگر اندام زیبایی نداشته باشید ورزش کردن می‌تواند روحیه شما را بهبود بخشد.

۱۰ – سن من بیش از حد زیاد است

برای ورزش کردن محدودیت سنی وجود ندارد. ورزش خود باعث احساس جوانی و نشاط می‌شود. در هر سن و شرایط فیزیکی که باشید ورزش مناسبی برای شما وجود دارد. هنگامی که سن بالا می‌رود ورزش‌هایی که همراه با وزنه باشند می‌توانند به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کند.

ورزش‌هایی که شدت متوسطی دارند همچون یوگا و ایروبیک نیز می‌توانند به سلامت مفاصل کمک کنند. پیاده‌روی نیز برای افرادی که سن زیادی دارند مناسب است. پیلاتس نیز ورزشی مناسب برای این رده سنی است.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

نظرات