پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » چند روش ساده برای راحت شدن از دست پشه ها

چند روش ساده برای راحت شدن از دست پشه ها

خواندنی ها | 1397-05-09 | ۱۳۴۴ بازدید | نظرات

برای اینکه پشه های مزاحم را از اطراف خود دور کنیم چند راه حل ساده وجود دارد.اولین کار اینکه سیر بخورید.بعد از خوردن سیر از منافذ پوست روغن سیر ترشح می شود و بین پوست و پشه ها به عنوان مانع عمل می کند. البته ممکن است خوردن سیر اطرافیان تان را کمی اذیت کند.چند راه دیگر هم وجود دارد که عبارتند از:

عکس, چند روش ساده برای راحت شدن از دست پشه ها

اسطوخودوس دشمن پشه ها

این گیاه معطر پشه ها، مگس ها و پروانه ها را دفع می کند. داخل باغچه اسطوخودوس بکارید یا مقداری روغن اسطوخودوس به پوست خود بمالید. این روغن بوی طبیعی بدن که جذب کننده پشه هاست را می پوشاند.

آن ها را با پنکه دور کنید

شنیده ایم که آب پشه ها را جذب می کند اما آیا تا به حال شنیده بودید که باد پشه ها را دور می کند؟ پشه ها حتی در یک نسیم ملایم هم نمی توانند پرواز کنند. پس با روشن کردن پنکه پشه ها را از خودتان دور کنید.

لباس های رنگ روشن بپوشید

هنگام طلوع و غروب آفتاب بهترین زمان برای تغذیه پشه هاست اما لازم نیست برای دور ماندن از آن ها حتما در خانه خودتان را حبس کنید. رنگ های تیره برای پشه ها هنگامی که دنبال غذا هستند جذابیت دارد اما رنگ های روشن برای آن ها هیچ جذابیتی ندارد زیرا آن ها به دنبال رنگی هستند که خط افق در تضاد باشد. به نظر می رسد دلیل خوبی برای پوشیدن لباس روشن در فصل گرم تابستان باشد.

 


مطالب پربازدید

نظرات