پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » چطور دندان هایی سفید و زیبا داشته باشیم؟

چطور دندان هایی سفید و زیبا داشته باشیم؟

سلامت | ۳ شهریور۱۳۹۸ | 1277 بازدید | نظرات

عکس, چطور دندان هایی سفید و زیبا داشته باشیم؟
داشتن دندان های زیبا و سفید در زیبایی چهره نقش مهمی دارد. شاید توجه کرده باشید بعضی از بازیگران دندانهای سفید و مرواریدی دارند بخش مهمی از این زیبایی جنس دندانهایشان است اما هیچ دندانی بدون مراقبت و نظافت درست زیاد دوام نمی آورد در ادامه راز داشتن دندانهای سفید و زیبا را با شما به اشترا می گذاریم با انجام این راهکارهای ساده شما هم میتوانید از دندانهای سفید بهره مند باشید:
۱- همیشه دندان های خود را دورانی مسواک بزنید این کار مانع آسیب لثه و مینای دندان می شود.
۲- همیشه از مسواک با برس نرم استفاده کنید موهای سخت می توانند به لثه و مینای دندان آسیب بزنند. با آرام مسواک زدن با یک برس پلاستیکی نرم، می توانید از شر باکتری ها خلاص شوید و لایه طبیعی دندانها را حفظ کنید.
۳- هرگز نخ دندان کشیدن را فراموش نکنید کشیدن نخ دندان به کاهش باکتری موجود در میان دندان ها و لثه ها کمک می کند. این کار زمانی که روزانه نخ دندان بزنید بهتر عمل می کند.
۴- نوشیدن زیاد آب قانون هر روز شما باشد
آب بطور شگفتی در سلامت دندان موثر است و به جلوگیری از خشکی دهان کمک کند. دهان خشک منجر به رشد باکتری ها و قارچ ها می شود در نتیجه باعث پوسیدگی دندان و تنفس بد بو می شود. نوشیدن ۷ – ۸ لیوان آب روزانه کمک می کند از بوی بد دهان جلوگیری کنید.
۵- سفید کننده های طبیعی دندان را صحیح استفاده کنید:
*شستن دندان ها با لیمو ترش:
هفته ای ۲ بار دندان هایتان را با مقداری آب لیموترش تازه بسایید؛ برای انجام این کار پیش از شستشو هم به آرامی دندان هایتان را مسواک بزنید .
*- خاک رس و لیموترش را به جای سفید کننده های شیمایی استفاده کنید :
لیموترش، خاک رس و جوش شیرین به مرواریدی شدن دندان هایتان کمک می کنند پس هر چند وقت یکبار از این روش خانگی استفاده کنید.
۶- شستشوی دندان با خاک رس:
برای شستشوی خاص دندان هایتان مسواک را به مقداری خاک رس سبز یا جوش شیرین آغشته کنید؛ بعد یک قطره عصاره ی روغنی لیموترش یا نارنگی روی آن ریخته و دندان ها را به آرامی با این ترکیب مسواک می زنند و بعد کامل آبکشی کنید.
۷- دهانشویه نعناع استفاده کنید : از جوشانده نعنا به عنوان دهانشویه استفاده کنید.
۸- جوش شیرین همیشه کنار باکس مسواک تان باشد:
به آرامی مسواک زدن با مسواکی که آغشته به جوش شیرین تاثیر باورنکردنی دارد پس حتما یکبار هم که شده امتحان کنید.
۹- خوردنی های مفید برای دندان بخورید:
بعضی از غذاها مانند کرفس، سیب، گلابی و هویج باعث ایجاد مقدار بزاق میشوند که باعث می شود که مواد غذایی از بین بروند برای همین بعد از وعده های غذایی که مسواک در دسترس نیست با خوردن یکی از میوه ها و سبزیجات دندان هایتان تا حدودی را تمیز کنید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات