پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » چرا در محیط کار بی حوصله و کسل میشم؟

چرا در محیط کار بی حوصله و کسل میشم؟

خواندنی ها | 1397-04-23 | ۱۹۶۵ بازدید | نظرات

شاید تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا در محیط کار بی حوصله میشوید یا چرتتان میگیرد یا احساس خواب آلئدگی میکنید.دلیل و علت کسالت و بی حوصلگی در محیط کار چیست؟

زمان های بیکاری خیلی زیادی دارید:

مهم است که در تایم کاری حتما استراحتی داشته باشید ؛ اما زمانی که شما بیش از حد آزاد هستید، نیز مشکل پیش می آید.زمانی که خیلی بیکار هستید، ذهن شما به جاهای دیگری منتقل می شود: فکر کردن درباره غذا خوردن، مشکلات روابط، یا آنچه همسایه تان امروز صبح به شما گفت اگرچه ذهن شما مشغول است، اما این افکار به دلیل خستگی شما تولید می شوند.

عکس, چرا در محیط کار بی حوصله و کسل میشم؟
احساس خستگی می کنید:

شما اهداف بسیار زیادی برای رسیدن در زندگی دارید، اهدافی فراتر از کار ، به آسانی می تواند توجه و انرژی شما را از کار خود بردارد، زیرا خیلی به بخش های دیگر زندگیتان مشغول شده اید. در حالی که تلاش کمتری در کارتان انجام می دهید، انگیزه و علاقمندی کمتری به کارتان خواهید داشت، که به نوبه خود شما را بیشتر خسته می کند.

نداشتن اهداف روشن:

افرادی که برای مدت طولانی در یک موقعیت باقی می مانند، به راحتی احساس گم شدن می کنند ، کم کم گیج می شوید که چه چیزی می خواهید از کارتان به دست آورید. به روال روزانه خود عادت می کنید و به تدریج اشتیاق و علاقه خود را به کارتان از دست می دهید.

پیامدهای ناشناخته ای از نادیده گرفتن خستگی؛

ممکن است فکر کنید که بعدا با خستگیتان می توانید مقابله کنید، اما هرچه بیشتر این مسئله را داشته باشید، عواقب بیشتری را تجربه خواهید کرد. خستگی خود را نادیده نگیرید، ممکن است به شما آسیب برساند!

فشار استرسی بالاتر:

تعدادی از کارکنان کارگاه راه سازی استرس نظر دادند ، شغل خسته کننده می تواند واقعا استرس زا باشد.احساس اینکه مهارت هایتان در حال هدر رفتن است، واقعا استرس زا است.

عادت های بد :

کارشناسان فرض می کنند که افرادبا نوشیدن الکل، نوشیدن غذاهای ناسالم و یا انجام اقدامات خطرناک در محل کار، احساس خستگیشان را رها می کنند ، هنگامی که مشکلات خود را حل نکنید، ممکن است تحریک خستگی را در جای دیگری پیدا کنید.

ضعف سلامت روانی:

مطالعه ای یک واقعیت ناراحت کننده را نشان داد که جوانان یا فارغ التحصیلان جدید ممکن است افسردگی یا حالات سیاهی داشته باشند، زیرا آنها ” خود را مجبور می کنند کارهایی را انجام دهند که نمی توانند و به درد آن کارها نمی خورند و نمی توانند.”

بهره وری پایین:

همانطور که قبلا ذکر شد، زمانی که شما درباره کار خود خسته و بی علاقه هستید، بهره وریتان به شدت کاهش می یابد.

عدم هماهنگی بین علاقه و کارتان:

اغلب کار ما با علاقه هایمان مطابقت ندارد، اما گاهی اوقات آن را درک نمی کنیم ، خوب است که اول فکر کنیم که چرا این کار را انجام می دهیم چون حقوق و دستمزد خوبی دارد؟یا شما گزینه دیگری را جز این شغل ندارید؟ یا فقط یک محیط جدید می خواهید؟اگر اینها نگرانی های اصلی شما هستند، باید درباره علایق خود در این کار تجدید نظر کنید.

از تمام ظرفیت های خود استفاده نمی کنید:

هر کس دارای نقاط قوت و استعدادی است.هنگامی که توانایی های شما به طور کامل در کارتان مورد استفاده قرار نمی گیرد، در این صورت کاری که انجام می دهید به هیچ وجه برایتان چالش برانگیز نخواهد بود.بدتر از همه، ممکن است شما شروع به سوالاتی در مورد ارزش خودتان در شرکت کنید و به تدریج انگیزه کاریتان را از دست بدهید.

فرصت های کوچک برای رشد و یادگیری:

تصور کنید که دو هفته، یا دو ماه یا دو سال یک کار یکسانی را انجام می دهید چه احساسی خواهید داشت؟ من مطمئن هستم که تا حد مرگ خسته و بی حوصله خواهید شد.اگر شرکت شما فرصت های کافی برای رشد و یادگیری فراهم نمی کند، و هیچ گونه بهبودی را نمی بینید، شروع به ناامید شدن خواهید کرد و احتمالا کارتان خسته کننده خواهد شد.

 

وقتی در کارتان خسته شدید، چه کاری باید انجام دهید؟

به نظر ترسناک می رسد، هنگامی که شما از کارتان خسته هستید به نظر کاری نمی توانید انجام دهید، اما خوشبختانه راه هایی وجود دارد که می توانید وضعیت را تغییر دهید خستگی ناپدید می شود، مگر اینکه شما اقدامات زیر را انجام دهید:

۱. به رئیس یا سرپرست خود در مورد وضعیت کاری خود بگویید:

اگر همیشه بازخورد خوبی با شما دارند، می توانید با رئیس یا سرپرستتان در این باره صحبت کنید.آنها افراد درستی هستند و می توانید با آنها صحبت کنید و به شما کمک کنند.

می توانید از آنها بیشتر بخواهید:

کارهای چالش برانگیز یا کارهایی که به علایق شما می خورند را درخواست کنید ، این کار نه تنها خستگی شما را در می آورد، بلکه رئیستان نیز از تمایل شما برای پیشرفت و یادگیریتان قدردانی می کند.

۲. سعی کنید بیشتر از آنچه که انتظار می رود انجام دهید:

برای استفاده از توانایی و زمان خود به طور کامل، سعی کنید بیشتر از آنچه که رئیس شما نیاز دارد، کار انجام دهید.پس از پایان کارهای تکراری و یا بدون چالش، کمی زمان را بر روی کارهای که از مسئولیت شما خارج است، اختصاص دهید. با گذشت زمان، رئیس شما متوجه خواهد شد و اخلاق کاری شما را تشخیص می دهد.

و ممکن است وظایف جالبی را در آینده به دست بیاورید!

۳. در زمان آزادتان، مهارت های جدید یاد بگیرید:

اگر تایم خالی دارید، دانش خود را گسترش دهید و چیزهای جدیدی یاد بگیرید. یک فرد مجهز به انواع مهارتها، همیشه در چشم رئیس اش مانند یک الماس است.برای مثال، اگر در تیم طراحی کار می کنید، اما با نوع استفاده از نرم افزارهای طراحی آشنا نیستید، این یک فرصت خوب برای شماست تا خودتان یادبگیرید.

۴. بدانید که از کار خود چه می خواهید:

مهم است – زمانی که اهداف خودتان را بدانید، می تواند باعث انگیزه شما شود! کمی زمان بگذارید و تلاش کنید تا اهداف و اشتیاق خود را کشف کنید اما لطفا به یاد داشته باشید که آن را روی یک ورق یادداشت کنید و روی میز خود بچسبانید.اگر به کمک نیاز دارید، می توانید کمی توصیه های حرفه ای بگیرید.

۵. استراحت کنید تا خسته نشوید:

استراحت در مراحل مورد نیاز برای ادامه دادن.هرگز در استراحت کردن تردید نکنید. شما به آن نیاز دارید! اگر می خواهید کارهای زیادی انجام دهید، به استراحت نیاز دارید. درست هنگامی که احساس آمادگی کردید، به کارتان بازگردید. نمی توانید قدرت استراحت کوتاه را نادیده بگیرید!

۶. اگر کارتان شما را به عقب می برد، از کارتان بیرون بروید:

اگر بعد از تلاش های روش های فوق، همچنان از کارتان خسته اید، باید شغلتان را رها کنید.فرصت در همه جا وجود دارد، ممکن است یک شغل بهتر در انتظار شما باشد در زندگی خود تغییر ایجاد کنید و با خودتان بهتر رفتار کنید!


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

نظرات