پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » چرا خیلی وقتها رژیم لاغری جواب نمیده؟

چرا خیلی وقتها رژیم لاغری جواب نمیده؟

خواندنی ها | ۵ مهر۱۳۹۷ | 1777 بازدید | نظرات

دلیل لاغر نشدن من چیست؟ چرا وزنم کم نمی شود؟معمولا همه کسانی که افزایش وزن دارند رژیم های لاغری متنوعی رو امتحان کردن اما خیلی وقتها شده که با وجود گرفتن رژیم لاغری هیچ گونه کاهش وزنی اتفاق نمیفته.علت چیه؟

رسیدن به وزن ایده آل حاصل تعادل بین رژیم غذایی سالم، ورزش مداوم و سبک زندگی سالم است. در زیر مجموعه ای از چند عامل وجود دارد که نمی تواند نتایج مثبتی برای اندام و سلامتی شما از رژیم غذایی و ورزش بدهد.

image چرا خیلی وقتها رژیم لاغری جواب نمیده؟

۱. خواب کافی ندارید

فاکتور اول که می تواند در کاهش وزن مورد نظر شما تداخل ایجاد کند، نداشتن خواب کافی و خوب نخوابیدن است. با کنترل نکردن الگوهای خواب، هورمون گرسنگی تغییر می کند و تولید هورمون اشتها را افزایش می دهد و مغز خواستار آن می شود که بدن به طور مداوم غذا مصرف کند.

توصیه می شود هر شب حداقل ۸ ساعت بخوابید تا متابولیسم بدن را تنظیم و بتوانید وظایف لازم در طول روز را انجام دهید در نتیجه زندگی با کیفیتی داشته باشید .

۲.بیش از حد شکر مصرف می کنید

مصرف بیش از حد شکر کالری را در بدن افزایش داده و فرآیند متابولیک را کاهش می دهد که منجر به تجمع چربی ها و قندها می شود که می تواند وزن و جرم بدن را افزایش دهد . باید از ارزش غذایی و مواد غذایی موجود در آن ها آگاه باشید، قند پنهان برخی مواد موجب افزایش وزن می شود.

۳. غذاهایتان رنگ و بوی رژیمی ندارد

کاملا مشخص است که کالری تاثیر زیادی بر چاقی و افزایش وزن دارد اما لازم است که نیاز به متعادل کردن کالری و جذب مواد غذایی را به یاد داشته باشید. باید از وسواس کالری اجتناب کنید که باعث می شود از غذاهای رژیمی استفاده کنید آنها مواد غذایی ایده آل برای سلامتی فراهم می کند و متابولیسم بدن را بهبود می بخشد.

۴. سبک زندگی شما غلط است

سبک زندگی بی تحرک و عدم فعالیت بدنی می تواند باعث افزایش وزن یا حتی چاقی شود. بنابراین توصیه می شود هر روز یک نوع فعالیت فیزیکی یا ورزشی را حداقل ۳۰ دقیقه انجام دهید.

۵. رژیم نامناسب دارید

رژیم نامناسب می تواند ناتوانی در کاهش وزن ایجاد کند ؛ عدم فعالیت فیزیکی و غذاهای ناسالم، بدترین دشمن کسانی هستند که مایل به لاغری هستند بیشتر افراد به دلیل کمبود زمان ترجیح می دهند غذاهای فریزری و فست فود بخورند که باعث چاقی می شود و اگر زیاد خورده شود ممکن است به سلامتی صدمه بزند .

به یاد داشته باشید رژیم غذایی خوب سلامتی وزن مورد نظر را تضمین می کند مخصوصا اگر با ورزش همراه باشد.

۶. تغییرات هورمونی مقصرند

عامل دیگری که می تواند باعث تاخیر در کاهش وزن شود می تواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد. در این حالت باید با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید آیا این تغییر هورمونی می تواند باعث افزایش وزن افراد شود و یا هر گونه ضربه روحی و یا دیگر آسیب های جدی را می تواند بر سلامتی بگذارد همچنین باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید که بدانید چه غذاهایی باید بخورید.

۷. رژیم غذایی شما اسیدهای چرب ضروری ندارد

یک عامل دیگر ممکن است این باشد که سطح اسیدهای چرب ضروری را در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید؛ سال هاست تصور می شود برای لاغر شدن یا کاهش وزن باید تمام چربی غذاهایی که می خوریم را حذف کنیم.

با این حال چربی های برای عملکرد مناسب متابولیسم وجود دارد که به از بین بردن چربی منفی کمک می کند. این کار کمک می کند از افزایش اشتها و کاهش مصرف مواد غذایی جلوگیری کنیم. این چربی های ضروری عبارتند از :اسیدهای چرب موجود در روغن بذر کتان، روغن ماهی، آجیل و بذر.

بنابراین در نظر گرفتن این عوامل کلیدی که می توانند در کاهش وزن اختلال ایجاد کنند لازم است . مقایسه کنید کدام راه را ممکن است تجربه کنید و یا ممکن است به طور منفی روی شما تاثیر بگذارد.


مطالب پربازدید

نظرات