پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

تکنولوژی | 1395-01-27 | ۸۸۸ بازدید | نظرات

بدنه‌ی فلزی

عکس, چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

بدون شک گلکسی اس ۷ اج سامسونگ در زمره‌ی زیباترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار قرار دارد؛ اما پنل پشتی این گوشی هوشمند اثر انگشت را به خوبی جذب می‌کند که برای شماری از کاربران اصلا پسندیده نیست. در مقابل تایوانی‌ها، اچ‌تی‌سی ۱۰ را با بهره‌گیری از بدنه‌ی فلزی در پنل پشتی روانه‌ی بازار کرده‌اند که اصلا اثر انگشت را به خود جذب نمی‌کند. همچنین این گوشی با توجه به فلز تراش خورده در پشت، به اندازه‌ی بدنه‌ی گلکسی اس ۷ اج لیز نیست و به راحتی در دست سر نمی‌خورد. در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که دیدن اثر انگشت روی گوشی اذیتتان کرده و دوست دارید تا با لمس گوشی، سرمای بدنه‌ی فلزی را به جان بخرید، پس اچ‌تی‌سی ۱۰ می‌تواند یک گوشی ایده‌آل برای شما باشد. مضاف بر اینکه اچ‌تی‌سی در جریان کنفرانس خود، مدعی شد، اچ‌تی‌سی ۱۰ آزمایش سختی را برای اثبات استحکام بدنه پشت سر گذاشته است.

بلندگوهای بوم ساند های-فای

عکس, چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

در اچ‌تی‌سی ۱۰ دیگر خبری از بلند‌گوهای بوساند دوقلو نیست؛ با این وجود این گوشی همچنان از وجود دو بلندگو بهره می‌برد. در قسمتی که بلندگوی مربوط به انجام مکالمات قرار دارد، اچ‌تی‌سی یک بلندگویی را برای خارج کردن صداهای بم قرار داده؛ حال آنکه در پایین گوشی شاهد استفاده از بلندگویی هستیم که وظیفه‌ی تولید صداهای زیر را بر عهده دارد. این ترکیب مشابه ساختار بلندگوهای های-فای بوده و سعی می‌کند تا بازده این بلندگوها را در اختیار کاربران قرار دهد.

تجربه‌ی یک اندروید خلوت‌تر

عکس, چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

اچ‌تی‌سی همراه با نسل جدید پرچمدار جدید خود، رابط کاربری سنس را نیز با تغییراتی در قالب نسخه‌ی جدید معرفی کرده است. در این حوزه اچ‌تی‌سی سعی کرده تا رابط کاربری خود را بیش از پیش ساده کند؛ بطوریکه متخصصان اچ‌تی‌سی برای طراحی سنس همکاری نزدیکی را با متخصصان گوگل به عمل آورده‌اند تا ظاهر رابط کاربری بیش از پیش ساده‌تر شده و همچنین تعداد اپلیکیشن‌های تکراری با کاربرد مشابه، کاهش یافته و به صفر نزدیک‌تر شود. برای مثال دیگر خریداران اچ‌تی‌سی ۱۰ همچون سایر گوشی‌های هوشمند اندرویدی شاهد وجود دو اپلیکیشن برای مدیریت ایمیل، دو مرورگر اینترنت، دو تقویم و سایر اپلیکیشن‌های مشابه نخواهند بود. بسیاری از تولیدکنندگان در کنار اپلیکیشن‌های گوگل، اپلیکیشن‌های مشابه خود را نیز روی گوشی قرار می‌دهند که اصلا جذاب نیست.

دوربین سلفی قدرتمند

عکس, چرا اچ تی سی ۱۰ بهتر از سامسونگ اس ۷ است؟

دوربین سلفی اچ‌تی‌سی ۱۰ را باید حداقل روی کاغذ گزینه‌ای ایده‌آل برای دوستداران ثبت تصاویر سلفی بدانیم؛ چراکه این گوشی هوشمند از وجود لنزی واید و قدرتمند در کنار لرزش‌گیر اپتیکال و سنسور ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد. دیافراگم لنز مورد استفاده در دوربین سلفی F/1.8 است که با استفاده از آن می‌توان در محیط‌هایی با نور کم تصاویر بسیار جالب توجهی را ثبت کرد. استفاده از یک لنز با چنین دیافراگمی باعث کاهش سرعت شاتر، افزایش عمق تصویر و همچنین عملکرد خوب برای ثبت جزئیات می‌شود.


مطالب پربازدید

نظرات