پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » پروازی با ۱۰ برابر سرعت صوت

پروازی با ۱۰ برابر سرعت صوت

تکنولوژی | ۱۴ آبان۱۳۹۴ | 817 بازدید | نظرات

image پروازی با ۱۰ برابر سرعت صوت

جت های فراصوت قصد دارند این شرایط را تغییر دهند و مسافران را در زمان هایی به مراتب کوتاه‌تر در مقاصد مورد نظر پیاده کنند. “چارلز بمباردیه”، مهندس و مخترع کانادایی، به تازگی طرح مفهومی خود برای معرفی یک جت فوق العاده سریع که مسافران را تنها طی ۳۰ دقیقه از نیویورک به لندن می رساند، ارائه کرده است. اِسکریمر، جت مفهومی جدیدی است که با سرعتی ده برابر سرعت صوت سفر خواهد کرد.

هواپیمای مفهومی وی “اسکریمر” نام دارد و نیرویی که در پس آن قرار گرفته به نام فناوری “اِسکرَم‌جت” شناخته می شود. هواپیمای اسکریمر دارای چهار بال و دو راکت در قسمت عقب است و قابلیت برخاستن از زمین با یک تفنگ ریلی مغناطیسی یا یک سیستم پرتاب الکتریکی را دارد. در هر دو صورت، سیستم پرتاب هواپیما باید به اندازه ای طولانی باشد تا سرعت فراصوت بدون آن که مسافران نیروی جی بیش از اندازه را تجربه کنند، حاصل شود. سپس راکت ها وارد عمل شده تا پیشرانه اسکریم‌جت فعال شود و هواپیما به سرعت ۱۰ ماخ که پنج برابر سریع‌تر از کنکورد است، دست یابد.

این هواپیمای مفهومی اگر روزی وارد خط تولید شود قابلیت حمل ۷۵ سرنشین شجاع را دارد. در سرعت ۱۰ ماخ یا ۷,۶۷۳ مایل در ساعت (۱۲,۳۴۸ کیلومتر در ساعت) یک سفر ۵,۶۳۳ کیلومتری از نیویورک به لندن تقریبا در ۳۰ دقیقه صورت می گیرد. این پرواز حتی برای کم صبرترین مسافران نیز تا زمانی که فردی چگونگی تله پورت را ارائه کند، بسیار سریع محسوب می شود.


مطالب پربازدید

نظرات