پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » پانصدمین شماره ماهنامه فیلم با ایده جالبی از اصغر فرهادی منتشر شد

پانصدمین شماره ماهنامه فیلم با ایده جالبی از اصغر فرهادی منتشر شد

سينمايی | ۶ آذر۱۳۹۴ | 752 بازدید | نظرات

به گزارش سلام سینما، مجله فیلم معتبرترین مجله سینمایی کشور، به پیشنهاد اصغر فرهادی شماره پانصدم خود را به عکس سه بازیگر پیشکسوت سینمای ایران، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و داود رشیدی اختصاص داده است.

عباس یاری دبیر تحریریه مجله فیلم درباره طرح جلد پانصدمین شماره مجله در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«بهمن ماه سی‌ودو سال پیش عکسی از سه بازیگر شاخص و نام‌آور سینمای ایران در فیلم خانه عنکبوت، ساختهٔ علیرضا داودنژاد افتتاحیهٔ تغییر قطع مجلهٔ فیلم از قطع کوچک، به شکل کنونی بود، چه انتخاب خوبی و چه قدم مبارکی! حالا بعداز سی‌دو‌دو سال این سه بازیگر دوست‌داشتنی و شاخص، نه تنها کیک تولد پانصدمین شماره شدند، بلکه باحضور انرژی‌بخش‌شان، آغاز دورهٔ تازه‌ای از حیات این مجله را بنا گذاشتند.

نمی‌دانم سی‌و‌دو سال پیش اصغر فرهادی محصل کلاس چندمِ دبستان بود و از چه سالی با مجلهٔ فیلم آشنا شد، همین‌قدر یادم هست که همسر گرامی‌شان خانم پریسا بخت‌آور زمانی که سارینا را حامله بود، یکی از همکارانِ تحریری ما بود. نویسنده‌ای جدی و پروسواس که عادت داشت مطالبش را با مداد بنویسد.

روزی که اصغر فرهادی ایدهٔ روی جلد این شماره را مطرح کرد، تقریبا همهٔ ما، حتی امیر اثباتی و عزیز ساعتی مطمئن نبودند این اتفاق امکان‌پذیر باشد چرا که بیماری‌های هریک از این بزرگان و گرفتاری فرهادی برای تولید فیلم‌های تازه‌اش، هم‌‌چنین سفر چند هفته‌ای امیر اثباتی، انجام این کار را ناممکن کرده بود. البته من از همان جلسهٔ اولی که این مطرح شد، گفتم می‌شود و می‌گیریم! خوشحالم که شد. حالا پانصدمین شماره روی میز است. ورق بزنید.»

image پانصدمین شماره ماهنامه  فیلم با ایده جالبی از اصغر فرهادی منتشر شد


مطالب پربازدید

نظرات