پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » ویزر کشور باید استیضاح شود

ویزر کشور باید استیضاح شود

اخبار | 1395-02-08 | ۷۶۰ بازدید | نظرات

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد که با استیضاح رحمانی فضلی جلوی رویه خلافی، که ممکن است منجر به رد صلاحت رئیس جمهوری هم شود خواهیم ایستاد.
به گزارش مهر، علی مطهری سه شنبه شب در نشست تدوین اندیشه های شهید مرتضی مطهری در خصوص جمهوریت در نظام اسلامی عنوان کرد: در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که تعبیر جمهوری اسلامی مطرح شد، عده ای با این مسئله مخالف بودند و خواهان افزوده شدن کلمه دموکراتیک به این عنوان بودند. امام خمینی (ره) نسبت به این این مسئله واکنش منفی نشان دادند و شهید مطهری نیز در این خصوص عنوان کردند که افزودن کلمه دموکراتیک نوعی اشتباه است. 
وی افزود: در همان مقطع زمانی، مسائل دیگری همچون تناقض آمیز بودن عنوان جمهوری اسلامی مطرح شد که شهید مطهری در این خصوص عنوان کردند که در کشور اسلامی که اکثریت افراد جامعه مسلمان هستند بسیار صحیح است. 
مطهری اظهار کرد: اصل ولایت فقیه، شواری نگهبان و انتخابات، حافظ انقلاب اسلامی هستند. مردم از طریق شرکت در انتخابات می توانند در نظام اسلامی کشور تاثیرگذار باشند. راه دیگری غیر از انتخابات در این زمینه وجود ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در انتخابات سال ۹۲ با آگاهی بخشی که صورت گرفت، مردم متوجه شدند که با حضور در این عرصه می توانند تغییر ایجاد کنند. امیدوارم آحاد جامعه در دور دوم انتخابات سال جاری نیز حضور فعالی داشته باشند. 
وی افزود: در انتخابات گذشته مجلس به دلیل نزدیکی به حوادث سال ٨٨ بسیاری از افراد و گروه ها انتخابات را تحریم کردند و مشارکت مردمی نیز در حد قابل قبولی نبود این مسئله باعث شد تا در آن سال، مجلس قوی و قدرتمندی تشکیل نشود و کشور از این حیث آسیب دید.
وی با اشاره به رد صلاحیت شدن یکی از کاندیداهای مجلس در اصفهان، پس از رأی آوردن، گفت: بر اساس آئین نامه مجلس شورای اسلامی در صورتی که مدارکی در خصوص رد صلاحیت شدن یک نماینده مجلس پس از انتخاب شدن از سوی مردم پیدا شود باید این مسئله در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار بگیرد.
مطهری اظهار کرد: استیضاح وزیر کشور به دلیل تبدیل نشدن این مسئله خلاف، به یک رویه ثابت صورت می گیرد. در صورتی که این مسئله به یک رویه تبدیل شود به روزی می رسیم که رئیس جمهوری را به همین بهانه رد صلاحیت کنند. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: چنین تعارض هایی ناشی از مصلحت اندیشی های غلط فردی است. چنین فعالیتی خیانت به انقلاب اسلامی است.
مطهری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در این مسئله که خوزستان در محرومیت به سر می برد تردیدی نیست و پس از جنگ تحمیلی آنطور که باید به این استان رسیدگی نشد. به دلیل قومیت گرایی باید به این استان به صورت اساسی رسیدگی کرد. 
وی با بیان اینکه قانون انتخابات نیازمند اصلاح است، گفت: بخشی از آسیب هایی که برخی بندهای این قانون وارد می آورد قابل حل  است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بند التزام عملی به اسلام بسیار وسیع است و گاهی این مسئله آبروی افراد را به خطر می اندازد . باید به جای این بند مصادیق روشنی جایگزین کرد. 
مطهری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از اولین سال فعالیت رئیس جمهور سابق متوجه انحرافات وی شدم و نامه ای در این خصوص نیز نوشتم. زیرا روند فعالیت وی خلاف شعار های تبلیغاتی بود. این مسئله تناقض در گفتار بنده نیست و در این خصوص رئیس جمهور سابق تغییر کردند.
مطهری اظهار کرد: در مسئله ستار بهشتی خیلی از مسئولان عنوان کردند که این موضوع مطرح نشود زیرا خوراک رسانه های غربی می شود. این نگاه اشتباه است و عده ای فکر می کنند که برای حفظ نظام باید به هر خفتی تن داد.
وی همچنین با اشاره به مسئله برجام گفت: برجام نابودی انرژی هسته ای نیست. وضعیتی که در ابتدا صنعت هسته ای داشت اقتصادی نبود و بخشی از این صنعت بدون همکاری های بین المللی قابل پیشرفت نیست. برجام هم مانند سایر قراردادهای بزرگ نقاط مثبت و منفی بسیاری دارد که نفاط مثبت آن بیشتر است. مسئله برجام سیاسی شده است و در برهه هایی از زمان حالت تبلیغاتی پیدا کرد.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات