پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » تکنولوژی » ورزش کردن با کفش هوشمند

ورزش کردن با کفش هوشمند

تکنولوژی | 1394-10-20 | ۸۶۶ بازدید | نظرات

اگر به دویدن علاقه دارید و یا به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می کنید باید از اطلاعاتی ورای این که بیشینه سرعت‌تان چقدر است، آگاه باشید. دسترسی به دستگاه های پیشرفته برای جمع آوری اطلاعات مختلف ممکن است برای همگان امکان پذیر نباشد اما کفش هوشمند آلترا آی‌کیو (Altra IQ) که توسط آی‌فیت معرفی شده است همه چیز را تغییر خواهد داد.

عکس, ورزش کردن با کفش هوشمند

آلترا آی‌کیو هر دونده آماتوری را نه تنها از نظر عملکرد بلکه از نظر تجزیه و تحلیل داده های کسب شده در زمان واقعی نیز به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل می کند. سیستم چند حسگر انعطاف پذیری که در هر دو کفش بکار گرفته شده داده هایی مانند، مدت زمان تماس با زمین، آهنگ دویدن، عملکرد پاهای چپ و راست، و فشار ویژه پا را جع آوری می کنند.

همچنین، حسگرها سرعت و فاصله را با زمان و تاریخ ثبت می کنند. داده های جمع آوری شده به صورت بی سیم با فناوری بلوتوث و از طریق اپلیکیشن اختصاصی آی‌فیت یا ردیاب آی‌فیت قابل مشاهده هستند و دونده یا مربی وی می توانند در زمان واقعی عملکرد را تجزیه و تحلیل کنند. باتری مورد استفاده در آلترا آی‌کیو حدود ۶ ماه دوام می آورد و قابل تعویض است.

عکس, ورزش کردن با کفش هوشمند

کفش هوشمند آلترا آی‌کیو از بهار ۲۰۱۶ روانه بازار خواهد شد و هر جفت از آن برچسب قیمت ۲۰۰ دلاری را یدک می کشد. این کفش در نمایشگاه CES 2016 در معرض دید عموم قرار گرفت.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات

  1. کرانه گفت:

    میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

    کفش اورجینال