پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » واکنش هنرمندان به عکسهای گورخواب های تهرانی

واکنش هنرمندان به عکسهای گورخواب های تهرانی

خواندنی ها | ۹ دی۱۳۹۵ | 565 بازدید | نظرات

اصغر فرهادی در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور از شرمساری خودش از وضعیت گورخواب ها گفت و نوشت که قصدش از این نامه سهیم کردم او در این شرمساری است.

بهنوش بختیاری با انتشار همان عکس ها در صفحه شخصی اش اعلام آمادگی کرد که هر کمکی از دست او و همراهانش در صفحه اینستاگرام بر می آید دریغ نخواهد کرد . او نوشته : « برای این پست لایک نزنید…فقط جمله حقشونه…کسی که مواد میکشه رو باید کشت و فلان و بهمان…رو ببینم بلاک میکنم…..متاسفانه خبردار شدم در حوالی شهریار..گورستان نصیر آباد…پنجاه نفر شبها در گور میخوابن…جالب اینجاس که اگر آنها بمیرن…حق ندارن تو همون گورها دفن بشن…چون برای داشتن گور پول زیادی باید داشت…ببخشید که ناراحتتون کردم… فقر…ذلت..چه کرده با این انسان..که شب در گورمیخوابد….دلم گرفت….به عنوان یک هموطن همینجا اعلام میکنم که اگر کمکی از دست من و همراهانم برمیاد ما حاضریم…هر کسی هم میخواد تو این پیج همراه باشه….قابل توجه خیریه های کاسب که برای هرچیزی پول تلکه میکنن از من و شما و دولت…..مشکل واقعی اینه عزیزان….یاعلی….. »


عکس, واکنش هنرمندان به عکسهای گورخواب های تهرانی
پرویز پرستویی دیگر بازیگری است که در صفحه ایستاگرامش پست های اجتماعی بسیاری دیده می شود. بازیگری که از این رسانه به خوبی توانسته نگاهش به جامعه پیرامونش را به دوستدارانش تعریف کند. این بازیگر محبوب هم در پستی نوشته است: « دیوار این خانه ها زیادی بلند و سرد است وسکوت مرگبار درون انها که در انتظار مسافری همیشگی هستند؛ برای شما بیش از اندازه طولانی وممتد است. زمستان هم که تمامی ندارد وگویی خیال رفتن ندارد. این برهوت وسر پناه غریب، بی پناهیتان راکاملا عیان کرده
ناله هایتان مطمئناً در این دیوارهای موازی و خانه های بی همسایه طنینی نخواهد داشت. خانه ای بی پنجره با سقفی از آسمان هجمه ی بلا را چه آسان در خود می پذیرد.
دستتان خالیست ولی دلتان پر از غوغا؛ کو زیر اندازی که تن خسته تان را کمی ارام کند ویا رواندازی که پاهای سرما زده تان را اندکی گرم کند؟!
کسی از گرسنگی وبی پناهی شما شرمنده نیست؛زیرا هرگز کسی از غذای خود از زیارت ها و سفرهای خود واز جشن ها وبریز وبپاش های خود ؛حتی اندک سهمی به اندازه ی لقمه ای نان برای شما قائل نیست.
از تمام در آمد ها وسرمایه وثروت این مملکت یک متر قبر عاریه ای نصیب شما شده که آنهم وقتی گرفتار لطف مسئولان شوید از شما پس گرفته خواهد شد؛ شما جا ماندگانید و دلیل آن را هم نمی دانید ؛ حتی آنانکه باید بدانند هم نمی دانند؛!
تنها خداوند می داند وقضاوتش به روز عدل …»


رامبد جوان به انتشار عکس هایی از این گورخواب ها بسنده کرده است و انگار که عکس ها گویای همه چیز باشند تنهها زیر عکس ها توضیح داده که بدون شرح!


عارف لرستانی بازیگر مجموعه های طنز اما پست تلخی منتشر کرده است. جالب اینکه او در اعتراض به وضعیت این گورخواب ها خودش را جریمه کرده و عکس خودش در سفر خارج از ایران را در پست قبلی در اعتراض به خودش حذف کرده است. کار نمادینی که اتفاقا مورد پسند دوستدارانش هم قرار گرفته و می شد این را از کامنت ها هم متوجه شد. او نوشته است: « بخاطر این عکس واین فاجعه پست قبلی که عکس سفر با دوستم به خارج از کشور بود را پاک میکنم.لعنت به بی غیرتی اگر این صحنه ها در کشور دیده میشود وما میبینیم و سکوت میکنیم پس ما هم بی غیرتیم.»

عکس, واکنش هنرمندان به عکسهای گورخواب های تهرانی

عارف لرستانی عکس سفرش به خارج ازایران را برای وضعیت گورخواب ها حذف کرد!


تهمینه میلانی هم با انتشار عکسی این خبر را پیگیری کرده است. او نوشته که پس از گزارش گورخواب ها عده ای آنها را از گورستان هم بیرون کردند!


پرستو صالحی در پستی زیر عکس ها نوشته : شرح ندارد، ولی دلِ شرحه شرحه دارد … درد دارد، و درد را از هر طرف بخوانی درد است !!! اینجا ایران است کشوری که نفت دارد، منابع طبیعی دارد، معدن فیروزه و عقیق دارد …. آنچه ندارد چیست؟ چه کاخی برانداختیم و چه کوخی بنا کردیم خدا قوت، فاصله ی بستر تا بستر مرگ را نزدیک و آسان کردیم، دست مریزاد


علی انصاریان هم ناباورانه نوشته است که اینجا ایران است و البته از پرویز پرستویی و اصغر فرهادی به واسطه واکنش به مساله گورخواب ها تشکر کرده است.


لیلا اوتادی هم همان عکس ها را منتشر کرده و نوشته : خدایا!!!!!! آهای خداجون!!؟؟؟؟ کجایی؟


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

نظرات