پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » واکنش شورای نگهبان به خبر رد صلاحیت رفسنجانی

واکنش شورای نگهبان به خبر رد صلاحیت رفسنجانی

اخبار | 1394-10-09 | ۸۴۴ بازدید | نظرات

سخنگوی شورای نگهبان درباره ردصلاحیت افراد در انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: هر گونه پیشگویی بی‌اثر و بی‌فایده است و ما مواضع خود را در مورد صلاحیت‌ها در زمان قانونی رسما اعلا می‌کنیم.

نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان درباره برخی خبرسازی‌ها مبنی بر ردصلاحیت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: هنوز بررسی شرایط کاندیداها توسط فقها شروع نشده است.

وی افزود: همچنین هنوز آزمون و ارزیابی‌های علمی برای بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری انجام نشده است و در آخر ما نتایج را اعلام می‌کنیم.

ابراهیمیان در مورد رد یا تأیید صلاحیت داوطلبان تأکید کرد: هیچ چیزی هنوز معلوم نیست و هنوز هیچ چیزی اعلام نشده است.

وی همچنیندر واکنش به اخبار منتشر شده در مورد ردصلاحیت‌ها گفت: من نمی‌دانم اینها از کجاست و من این اخبار را نشنیدم و ما به این امواج خبری جواب نمی‌دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: شورای نگهبان برای اعلام رسمی صلاحیت داوطلبان یک ماه فرصت دارد که تازه چند روز آن گذشته است.

ابراهیمیان درباره صلاحیت برخی داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان که در آزمون کتبی شرکت نکرده‌اند، تصریح کرد: تشخیص با فقهای شورای نگهبان است. قاعده این است که همه باید در امتحان کتبی شرکت کنند و به طور استثنا اگر آقایان تشخیص دادند که شرایط اجتهاد در فردی مسلم است و به هر طریقی از جمله اینکه از قبل او را می‌شناختند یا اینکه این قدر فرد اقتدار علمی دارد که اجتهادش برای همه ثابت شده باشد، وقت ممکن است که فردی را از شرکت در آزمون کتبی مستثنی کنند و او در امتحان کتبی شرکت نکند.

وی همچنین گفت: داوطلبانی که قبلا در امتحان علمی شرکت نکردند می‌توانند در آزمونی که ۱۵ دی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین اظهار کرد: داوطلبانی که تحصیلات حوزوی دارند از آنها امتحان کتبی به عمل می‌آید، جزئیات امتحان کتبی و زمان و چگونگی آن متعاقبا طی اطلاعیه‌ای اعلام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره نگرانی از فضاسازی علیه افراد برای ردصلاحیت‌ها گفت: هرگونه پیشگویی بی‌اثر و بی‌فایده است و ما مواضع خود را در مورد صلاحیت‌ها در زمان قانونی رسما اعلام می‌کنیم و نسبت به همه گمانی‌زنی‌ها بی‌اعتنا هستیم.


مطالب پربازدید

نظرات