پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

سلامت | 1395-01-14 | ۱۶۵۳۷۴ بازدید | نظرات

 

عکس, همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

تقریبا تمام کسانی که امسال به شمال سفر کردند به سلمان شهر و متل قو نیز رفته و آنجا عکسهای یادگاری گرفته اند. به جرات میتوان گفت بهترین قسمت شمال امسال الماس خاورمیانه متل قو بود که به دلیل داشتن امکاناتی نظیر پارکینگ اختصاصی و رایگان شلوغ ترین منطقه در نوروز امسال بود.

بیوگرافی احد عظیم زاده:

من احد عظیم‌زاده هستم. در ۱۰ آذر ۱۳۳۶ در ده اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شدم. هفت ساله بودم که پدرم را از دست دادم و یتیم شدم.امکانات مالی‌مان اجازه نمی‌داد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به کلاس اول مجبور شدم پشت دار قالی بنشینم و قالیبافی کنم. تا ۱۳ سالگی روزها قالی می‌بافتم و شب‌ها درس می‌خواندم. چاره‌ای نبود، وسع مالی ما جز این اجازه نمی‌داد.خاک خوردم و زحمت بسیار کشیدم. در سال ۲بار بیشتر نمی‌توانستیم برنج بخوریم. یک بار روز ۲۱ ماه رمضان و بار دوم شب چهارشنبه‌سوری. آرزو داشتم یا خلبان شوم یا پولدار و برای رسیدن به این آرزوها بسیار زحمت کشیدم.
کارم را با به دوش کشیدن پشتی و قالی‌های کوچک و بردن آن از اسفنجان یا اسکو برای فروش آغاز کردم. در آغاز کار از هرکدام از آنها یک یا دو تومان (نه هزار یا ۲هزار تومان) سود می‌کردم. پنج سال اینچنین سخت کار کردم. بسیار دشوار بود. اما پشتکار و اعتقاد به هدف با توکل به خدا تحمل سختی‌ها را آسان می‌کرد. در ۱۸ سالگی توانستم ۲۰ هزار تومان پس‌انداز کنم، اما فشارها همچنان ادامه داشت تا این‌که مجبور به ترک تحصیل شدم.
غصه یتیمی چون باری سنگین به دوشم بود. (بغض می‌کند) یتیم هیچ‌کس را ندارد. کارمند، کارگر، بانکی، کاسب و هرکس دیگری شب که به خانه‌اش می‌رود دستی به سر و روی بچه‌اش می‌کشد. اما یتیم این محبت بزرگ را ندارد. شب‌ها، شب‌های جمعه پاهایش را در بغل می‌گیرد و به انتظار می‌نشیند. در انتظار آن کس که دستی به سرش بکشد…در این فکر بودم که سرمایه‌ام را افزایش بدهم تا بتوانم کاری بکنم. می‌خواستم یک کارگاه فرشبافی راه بیندازم. سراغ پسرعموی پدرم رفتم و از او ۲۰ هزار تومان قرض کردم و ۶۰ هزار تومان هم از بانک وام گرفتم. سرمایه‌ام شد ۱۰۰ هزار تومان یعنی به اندازه یک تراول صد تومانی امروزی.وقتی این پول دستم آمد تازه به فکر افتادم که چه بکنم. چه ایده جدیدی داشته باشم؟ ماه‌ها فکر کردم. آن روزها چون انقلاب پیروز شده بود تا ۲ سال به هیچ ایرانی پاسپورت نمی‌دادند. در این مدت فکر کردم و فکر کردم تا به این نتیجه رسیدم که با صادرات کارم را شروع کنم. اما هیچ اطلاعاتی نداشتم. شنیده بودم آلمان مرکز تجارت فرش است. ویزا گرفتم و به هامبورگ رفتم و در یک مسافرخانه یا پانسیون مستقر شدم. به سالن‌ها و انبارهای فرش آنجا سرزدم و با سلیقه‌ها آشنا شدم. آنجا به من گفتند ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می‌روند. ویزای ۱۵ روزه سوئیس گرفتم و به ژنو رفتم.زبان هم نمی‌دانستم. در یک هتل با تاجری آشنا شدم و او ایده اصلی را به من داد: فرش گرد بباف. در آن دوران در ایران فرش گرد بافته نمی‌شد و کیفیت تولید فرش و رنگ‌بندی‌ها هم مناسب نبود. چای و قهوه‌ام را خوردم و همان روز به ایران برگشتم. به ده خودمان آمدم و ساختمانی اجاره کردم. دستگاه خریدم، با ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط. ابریشم هم قسطی خریدم. انسان باید ریسک‌پذیر باشد و من هم ریسک کردم. با دست خالی و از هیچ.شروع به بافتن فرش گرد کردم و چند نمونه که بیرون آمد سر و کله تاجران آلمانی پیدا شد و آنان به اسفنجان آمدند. باور می‌کنید یا نه؟ در اولین معامله ۶٫۵ میلیون تومان نقد پرداختند و شش میلیون تومان هم چک دادند! آن شب از شدت هیجان نخوابیدم. احساس آن شب را خوب به خاطر دارم. سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی من که ۸۰ هزار تومانش قرض بود در کارخانه اجاره‌ای اینچنین سودی نصیب من کرده بود، در اولین قدم…  کسب و کارم رونق گرفت و صادراتم را به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیک و دیگر کشورها آغاز کردم. بسیار سفر کردم و ایده‌های جدید دادم. از موزه‌های فرش کشورها بازدید می‌کردم و از طرح‌ها اقتباس یا از آنها عکس می‌گرفتم و با الهام از آنها و تلفیق طرح‌ها، ایده‌های نو بیرون می‌دادم. در این مدت سلیقه مشتریان را شناختم.
اصول کار خودم را پیدا کردم. من شریک ندارم. هیچ‌گاه نداشته‌ام و نخواهم داشت. اگر شریک خوب بود، خدا برای خودش شریک می‌گذاشت.

اصل دیگر من احترام به مشتری است، هر که می‌خواهد باشد. پیش مشتری مثل سربازی که جلوی تیمسار خبردار می‌ایستد، با احترام می‌ایستم. اتکای خودم اول به خدا و دوم به ایده و تفکر و پشتکار و ریسک‌پذیری خودم است. بسیار ریسک می‌کنم،بسیار.کمی بعد در بازدید از هتل‌های معروف جهان تصمیم گرفتم وارد کار ساخت بزرگ‌ترین پروژه هتل کشور شوم. تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌ام. تمام مصالح این پروژه خارجی و بهترین است.سنگ برزیل، شیشه بلژیک، دستگیره در انگلیس و تاسیسات آلمانی است. کابین چهار آسانسور نیز از طلای ۱۸ عیار است. این هتل ۳۴۰ واحد مسکونی در ۲۵ طبقه، هفت طبقه سالن ورزشی، ۳۴ طبقه هتل، ۷ رستوران روی دریاچه، ۱۰ هزار متر شهر آبی، ۷۰ هزار متر زمین آمفی‌تئاتر، ۹۰ هزار متر زمین گلف و ۲ باند هلیکوپتر دارد. فقط قرارداد نورپردازی این پروژه با فرانسوی‌ها ۹ میلیون دلار (۹ میلیارد تومان)‌ است. این پروژه آبروی کشور است و من با افتخار روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام. من ایران را دوست دارم. بروید بگردید حتی یک دلار و ریال در خارج کشور ندارم و سرمایه‌گذاری یا ذخیره نکرده‌ام….می‌پرسید چه احساسی نسبت به پول دارم؟ پول دیگر مرا ارضا نمی‌کند. هدف من کارآفرینی است. تنها در پروژه آن هتل ۶۰۰ نفر به طور مستقیم کار می‌کنند.من ۲ بار برنده تندیس الماس بزرگ‌ترین بیزینس‌من جهان شدم و بزرگ‌ترین صادرکننده فرش کشور هستم. اما می‌دانید بزرگ‌ترین افتخار من چیست؟
یتیم‌نوازی. افتخار می‌کنم ۲ سال خیر نمونه کشور شدم. افتخار می‌کنم جزو ۱۰۰ کارآفرین برتر کشور هستم. دوست دارم اشتغالزایی کنم. دوست دارم سفره مرتضی علی باز کنم، معتقدم خدا من را وسیله قرار داده است. هم‌اکنون ۱۰۷۰ بچه یتیم را زیر پوشش دارم و با خودم پیمان بستم تا عمر دارم هر سال ۱۰۰ بچه به آنها اضافه کنم. وصیت کرده‌ام وقتی مردم تا ۱۰ سال بعد از عمرم هر سال ۱۰۰ بچه یتیم اضافه شود و مخارج همه یتیم‌ها را از محل ارثم بپردازند. بعد از ۱۰ سال هم اگر بازماندگانم لیاقت داشتند، راه من را ادامه می‌دهند. سفره که می‌اندازیم برای یتیم‌ها و می‌آیند و غذا می‌خورند، کیف می‌کنم. گریه می‌کنم و حال می‌کنم.در یک مراسمی بچه‌ها دورم جمع شده بودند و هر کس چیزی می‌خواست. در این میان دختربچه‌ای به من نزدیک شد و به جای آن که چیزی بخواهد، فقط خواست دستم را ببوسد. مهرش بدجور به دلم نشست. خواستم فردا بیایند دفترم. آن دختر الان دخترخوانده من است. روی پایم نشست و بابایی صدایم کرد. من به هر دخترم ۵۰ میلیون تومان جهاز دادم و مقرر کردم به این یکی ۱۰۰ میلیون تومان جهاز بدهند. این دست خداست که مهر این دختر را به دل من انداخت.
یتیمی سخت است. بهترین ساعات عمر من زمانی است که در خدمت یتیمان هستم.
پول را برای چه می‌خواهیم؟ خدا به ما داده و ما هم باید به بقیه بدهیم.ما وسیله هستیم. باید بخشید و بی‌منت و زیاد بخشید. این توصیه من به همکارانم است. من از زیر صفر شروع کردم.  توصیه من به جوانان این است که منطقی فکر کنند. این گونه نبوده که شب بخوابم، صبح پولدار شوم. خاک خوردم و رنج کشیدم و آثار این رنج هنوز در من هست. امیدشان به خدا و فکر و بازوی خودشان باشد. درستکار باشند و تلاش و تلاش و تلاش کنند. این فرمول من است..

آقای احد عظیم زاده کارفرمای پروژه : دوست داشتم در کشور عزیزمان هتل ۳۵ طبقه ی بین المللی را احداث و راه اندازی نمایم. در حال حاضر ۶۵۰ نفر در این پروژه مشغول به کار می باشند که ۵۰۰ نفر در روز و ۱۵۰ نفر در شب کار می کنند، اگر ساخت این پروژه به اتمام برسد ۱۰۰۰ نفر در این مجموعه که شامل هتل، مجموعه ورزشی، اسکله، پارکینگ طبقاتی، مسکونی وتجاری می باشد مشغول به کار خواهند شد.

انتظار دارم دولت از این پروژه ملی حمایت کند تصمیم دارم اگر از این پروژه حمایت شود، این پروژه را بصورت زنجیره ای در ده استان مهم کشور راه اندازی نمایم.
مجتمع عظیم تجاری، مسکونی، توریستی، ورزشی، و تفریحی هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی قو در زمینی به مساحت ۴۳ هزار و ۲۶۳ متر مربع و با زیر بنای مفید ۱۷۳ هزار متر مربع به شرح زیر در حال احداث می باشد.
– مجتمع مسکونی نگین پویا: این مجموعه شامل برجهای دوقلوی ۲۵ طبقه که دارای ۳۰۰ واحد آپارتمان مسکونی بسیار شیک و مدرن می باشد.
– مجتمع تجاری نگین پوریا: این مجموعه در سه طبقه با ورودی مجزا از بخش مسکونی در حال احداث می باشد.
– هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی: در ۳۵ طبقه شامل ۳۳۷ اتاق فوق العاده لوکس با تجهیزات کامل رفاهی و ۱۴ عدد رویال سوئیت استثنائی می باشد.
امکانات ویژه برجهای مسکونی، تجاری و هتل
۱- نور پردازی فضاهای داخل برای اولین بار در کشور توسط شرکت SSF فرانسوی در حال اجرا می باشد که از LEDهای Transparent , RGB تشکیل یافته است که کل سقف تجاری را پوشش می دهد.
۲- نورپردازی نمای خارجی از پروژکتورهای ۳ بعدی استفاده شده که قادر به ساخت تصاویر ۳ بعدی در فضا و روی ساختمان می باشد، استفاده از لیزر بر بام، ساختمان را از فاصله ۵۰ کیلومتری مشخص می نماید.
۳- در قسمت های مختلف پروژه ۳۱ دستگاه آسانسور موجود می باشد، که ۴ دستگاه دارای کابین طلای اصل   می باشد.
۴- پیش بینی ساحل بی نظیر برای هموطنان عزیز که شامل پارک آبی، شهربازی، رستوران آکواریوم و… می باشد.
۵- ۳ باند فرود هلی کوپتر بر روی هتل و برجهای مسکونی همراه با ۳ خلبان و هلی کوپتر و امکان استفاده برای ساکنین در صورت تقاضا.
۶- استفاده از سنگهای وارادتی (سانتا سیسیلیا) برزیل در مجتمع مسکونی و تجاری.

۷- آشپز خانه مجتمع مسکونی به صورت فول فرنیچر از نوع میله  یا بوش آلمان خواهد بود.

تأسیسات ویژه در نظر گرفته شده جهت بخش مسکونی و تجاری

۱- بخش مسکونی و تجاری مجهز به سیستم BMS می باشند.
۲- جهت تهویه مطبوع واحدهای مسکونی از سیستم VRV ساخت کارخانه دایکین ( ژاپن و بلژیک) استفاده شده است به طوری  که با کنترل از راه دور امکان روشن و خاموش کردن آنها وجود دارد.
۳- جهت تهویه مطبوع بخش تجاری از سیستم فن کویل و هوا ساز استفاده شده است و چیلرهای بخش تجاری ساخت کارخانه مک کوی ایتالیا و از نوع هوا خنک (air cooled) می باشد.

طرح ویژه بازدید از پروزه – (۱۳۹۰/۱۲/۲۹)

بدینوسیه از کلیه مسافران گرامی که قصد گذراندن تعطیلات خود را در استان زیبا و سر سبز مازندران را دارند دعوت به عمل می آید تا از واحد های نمونه تجاری و مسکونی پروژه ملی و منحصر به فرد قو الماس خاورمیانه بازدید نمایند.

تاریخچه متل قو – (۱۳۹۰/۱۲/۲۹)

عکس, همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

سلمانشهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب اسلامی برای این شهر انتخاب شده است در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می شد و به دلیل وجود متلی بنام قو در این شهر آن را متل قو نیز می شناختند در مجموع این شهر شهری جدید است که با شروع شهرک سازی در اوایل سال ۱۳۴۰ پا گرفت که اولین شهرک در شهر بنام دریاگوشه نام گذاری شده است. سلمانشهر در سال ۱۳۴۱دارای شهرداری شد و بدلیل مجاورت با دریا و داشتن ساحل ماسه ای مناسب در سمت شمال و فاصله اندک بین کوه و دریا و جنگل زیبا در سمت جنوب نقشی تفرجگاهی قوی دارد. سمانشهر با ۹ کیلومتر طول و ۷ کیلومتر عرض که عرض آن از کنار ساحل دریا آغاز و تا دامنه البرز و نزدیکی غار استثنایی بنام غار دانیال وسعت دارد . سلمانشهردر ۳۰ کیلومتری شرق تنکابن در مسیر ارتباطی تنکابن به چالوس واقع شده است . وجود دریای خزر در تمامی نواحی شمالی شهر و ارتفاعات ییلاقی و دامنه زیبای البرز در نواحی جنوبی شهر ، جذابیت این منطقه را دو چندان کرده است.

عکس, همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

درباره فرش عظیم زاده:

در حال حاضر بطور مستقیم بیش از ۱۰ میلیون نفر بطور مستقیم و غیرمستقیم در بخشهای مختلف این هنر – صنعت فعالیت دارند و از این طریق امرار معاش میکنند. مهمترین درخواست این جمعیت عظیم برای نجات فرش کشور اعلام هرچه سریعتر یک متولی مشخص که ترجیحا باید وزارت بازرگانی در این زمینه مسئول شناخته شود با توجه به تجربه هایی که این بخش از دولت دارد و تداوم وضعیت حاکم فعلی زیان جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد میکند و ضمن اینکه دولت و نهادهای دولتی و شبه دولتی تحت هیچ شرایط نباید مجاز به دخالت در امر تولید و صادرات فرش باشند و متولی واحد فرش کشور نیز تنها باید به عنوان سیاستگذار و ناظر از نقشه ها طرح ها و آثار ماندگار موجود کشور پاسداری و حراست کند و توجه ویژه ای در امر آموزش و اطلاع رسانی به فعالان این بخش متمرکز شود و در امر تولید تولید و صادرات دخالت نکند.

همچنین حمایت دولت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان این صنعت بسیار مهم میباشد و گسترش و ارتقا آن منوط به اطلاع رسانی گسترده رسانه های عمومی-تبلیغاتی اعم از رادیو و تلویزیون است.

در پایان از وزارت بازرگانی ، مرکز توسعه صادرات ، اتحادیه صادرکنندگان،-اتحادیه فرش دستباف و تمامی بافندگان و طراحان و زحمت کشان فرش ایران‌ و همکاران محترم در بازار فرش تهران و تبریز و همچنین اتحادیه فرش تبریز سپاس فراوان دارم و امید است با مشارکت بیشتر عوامل ذیربط وضعیت کنونی فرش دستباف ایران در بازارهای بین المللی در موقعیت و وضعیت بهتری قرار گیرد.

در پایان , متن گفت وگو با احد عظیم زاده را بخوانید.

آقای عظیم زاده! چند سالی است که بحران فرش دستباف ایران را به گردن مدیریت غیرعلمی در داخل و فرصت طلبی رقبا در خارج می اندازند. واقعا از نظر جنابعالی چرا تولید و صادرات فرش دستباف ایرانی با آن قدمت و اصالت و ابهت به این حال و روز افتاده که قدرت رقابت با تولیدات باسمه ای پاکستان را هم از دست داده است؟

پیش از انقلاب ۶۸درصد بازار های جهانی فرش در اختیار ایران بود. در حال حاضر سهم کشورمان از این بازار ۲۲درصد است.

به نظر من تولید فرش دستباف نه تنها افت نکرده، بلکه به لحاظ کمیت و کیفیت رشد هم داشته است. اما چرا برخی کشور ها با سابقه صدسال تولید فرش دستباف، گوی رقابت را از ایران که سابقه ای ۳هزار ساله دارد، ربوده اند؟ این روند چند دلیل دارد که یکی از آن دلایل، فرصت طلبی رقبای خارجی است. از این نکته غافل نباشیم که فرش تولیدی رقبای ما هنوز در بازار های جهانی امتحان پس نداده است. همه می دانند که فرش دستباف ایرانی اعتبار جهانی دارد. در موزه های مشهور دنیا، هر قطعه فرش ایرانی از ۵ تا ۳۰میلیون دلار قیمت دارد. بنابراین از برلیان، مرغوب تر و گران تر است. اما آیا بازاریابی های ما که عمدتا از سوی کارشناسان دولتی صورت می گیرد، حرفه ای و جامع است؟ من می گویم نه. چون کارشناسان دولتی، تجربه این کار را ندارند. چیز هایی در دانشگاه خوانده اند که بعضا با واقعیت ها تناسب ندارد. نه اطلاعات کامل در زمینه فرش ایران دارند و نه بازار ها را به خوبی می شناسند. در نتیجه برخی اوقات فقط پیشنهاد های غلط می دهند و به این صنعت ملی آسیب هم می رسانند. بافندگان فرش با خون جگر تولید می کنند اما چون پای عرضه می لنگد نه آنها منتفع می شوند نه صادرکنندگان.

حدود ۲میلیون و ۴۰۰هزار نفر بافنده فرش داریم که یکی یکی دارند میدان را خالی می کنند و احتمالا برای کاریابی یا باید به سوی میادین پارس جنوبی بروند یا در حالت دیگر، به اعتیاد پناه ببرند. آیا این بازی با اقتصاد کشور نیست.

اما دولت مدعی است که از این صنعت حمایت می کند. مراکز مختلفی هم به همین منظور تاسیس شده حتی اخیرا طرح تبلیغات ماهواره ای فرش از طریق کانال های پربیننده خارجی مطرح گردیده و ظاهرا اعتبار کلانی هم به آن اختصاص داده شده است.

دولت چگونه حمایت می کند؟ تلویزیون ملی کشور که باید رسانه اصلی تبلیغات صنعت ملی فرش باشد، چه کار کرده است؟
معاون سابق سازمان توسعه تجارت، دو سال پیش رسما اعلام کرد که این سازمان ۵۰درصد تبلیغات برون مرزی فرش ایران را از طریق شبکه «جام جم» تقبل می کند. شرکت فرش عظیم زاده در سال ۱۳۸۴، بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان (بله تومان، نه ریال!) به تبلیغ داخلی فرش دستباف اختصاص داد. این کاری بود که خودم برحسب ضرورت برای شناخت این صنعت انجام دادم و انتظار یارانه هم از دولت نداشتم. اما از سوی دیگر، طبق صورتحساب صدا و سیما، در همان سال ۷۸۰میلیون تومان تبلیغات برون مرزی داشته ام که علی الظاهر نصف آن را باید سازمان توسعه تجارت تقبل می کرد. اما از شما چه پنهان که بعد از هشت ماه دوندگی و گرفتاری های بوروکراسی اداری، قرار شد این سازمان فقط پرداخت ۱۰درصد مبلغ کل صورتحساب «جام جم» را تقبل کند. یعنی ۱۸۰میلیون تومان! خلاصه از این رقم هم ۳۰میلیون تومان قرار است به صورت علی الحساب پرداخت شود و مابقی به بودجه سال آینده واگذار شده است که البته هنوز هیچ چیز معلوم نیست. آیا این است حمایت های دولتی؟ من تا کی می توانم از جیبم هزینه های هنگفت تبلیغات فرش ایرانی را بپردازم؟ حتی اگر دولت ۵۰درصد هزینه تبلیغات را هم بپردازد باز بودجه تبلیغات داخلی و خارجی شرکت فرش عظیم زاده، بیش از یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در سال ۸۴ بوده است که فکر نمی کنم خود دولت هم این مقدار برای تبلیغ فرش ایرانی هزینه کرده باشد.

آیا این فرصت به شما داده شده که مستقیما درباره مسائل کار خود با مدیران ارشد وزارتخانه ارتباط برقرار کنید. شاید آنها واقعا از این ماجرا خبر ندارند.
خیر. تا به حال حتی یک جلسه رسمی در این خصوص برگزار نشده. الان چهار ماه است که تقاضای ملاقات با وزیر بازرگانی کرده ام اما هنوز موفق به دیدار ایشان نشده ام. من یک بازرگان موفق هستم و باید در وزارتخانه بازرگانی به رویم باز باشد، اما این طور نیست.

برگردیم به این نکته مهم که می گویند رقبا طرح های فرش ایرانی را سرقت کرده اند و با کپی از روی آنها، محصولات خود را به نام ایران صادر می کنند. آیا واقعا چنین است؟
بله، باید از مدت ها پیش، برای فرش ایرانی شناسنامه صادر می شد. ما در شرکت فرش عظیم زاده این کار را کرده ایم و فرش را با شناسنامه اش که حکم پاسپورت را دارد، صادر می کنیم. دکتر میرکاظمی، وزیر محترم بازرگانی از این ایده ما استقبال کرد و آن را ستود. با این وصف، دیگر نمی شود در بازار جهانی تقلب کرد.

در زمینه برگزاری نمایشگاه ها چه نظری دارید. آیا ساختار دولتی نمایشگاه در ایران، مقتضیات جهانی را دارد؟
شرکت سهامی فرش ایران که برگزار کننده اصلی نمایشگاه های تخصصی فرش در کشورمان است با این مقوله بیگانه است. نمایشگاهی که پارسال در تهران برگزار شد واقعا جای تاسف داشت و مایه آبروریزی بود، اگر این شرکت نمی تواند مجری نمایشگاهی خوبی باشد بهتر است از خیر آن بگذرد. متری ۲۰هزار تومان سود می برند که چی؟ این حمایت از صادرکننده نیست. ظلم آشکار به او است. خدمات فاقد کیفیت به صادرکنندگان و مهمانان خارجی هم حکایتی دیگر دارد که مثل روز روشن است. سالن ها گرم است، کولر کار نمی کند، آسفالت و چمن محوطه های نمایشگاه درب و داغان است و… چرا در نمایشگاه های خارج از کشور همه چیز مرتب و منظم است و بهترین خدمات را به مهمانان و بازدیدکنندگان می دهند؟ به هرحال آنها می دانند که با برپا کردن چند غرفه، نمایشگاه برگزار نمی شود.

یک سوال دیگر، باتوجه به تجربه دیدار شما از نمایشگاه های خارجی و تعامل نزدیک با بازارهای جهانی بیشترین استقبال خریداران از کدام نوع فرش دستباف ایرانی صورت می گیرد؟
فرش تبریز. نه اینکه فکر کنید چون خودم تبریزی هستم، این ادعا رادارم. واقعیت همین است. فرش تبریز از نظر طراحی و رنگ آمیزی بسیار متنوع و خلاقانه است. فرش نائینی سال ها است که فقط پنج ، شش رنگ دارد. فرش اصفهان هم قبل از انقلاب، وضعیت بهتری داشت اما حالا افت کرده چون تنوع ندارد. جاهای دیگر هم، همین طور، متاسفانه تنوع تولید از بین رفته است.

گران ترین فرشی که تا به حال به مشتریان خارجی فروخته اید چقدر ارزش داشته؟
درست یادم نیست. من فرش یک میلیون تومانی فروخته ام. ۲۰۰میلیون تومانی هم فروخته ام…

عکس, همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه

چندتا فروشگاه در ایران و خارج دارید؟
در تهران ۲ فروشگاه بزرگ فرش دارم.
در توکیو هم انبار فرش دارم، در همین فروشگاه (جام جم) مرغوب ترین فرش ها و تابلوهای دستباف ایران را می توانید ببینید.

در بازارهای داخلی اوضاع چگونه است، فرش های نفیس چگونه قیمت گذاری می شوند، آیا معیار حرفه ای وجود دارد؟
در فروشگاه من همه فرش ها کدگذاری شده اند و قیمت های کارشناسی شده و مشخص دارند. طبق خرید، با سود منصفانه قیمت گذاری کرده ایم. تخفیف هم می دهیم، هم به مشتریان خارجی، هم به خریداران داخلی، یک مساله این است که قیمت فرش دستباف در بازار داخلی فقط تابع اراده فروشنده است. خارجی ها بارها به من گفته اند مثلا در فلان بازار، چون دیدند خارجی هستیم، قیمت ها را بالا بردند. درحالی که نباید این طور باشد. دلال ها، کمیسیون می گیرند و قیمت ها را بالا می برند.

شما خودتان این همه فرش های نفیس را از کجا خریداری می کنید؟
از جاهای مختلف. عمدتا از بازار تبریز. هر وقت به بازار تبریز می روم مثل این است که زلزله آمده باشد. سه، چهارمیلیارد تومان فرش می خرم و آن بازار را تکان می دهم.

چند تاجر فرش در ایران این قدر قدرت خرید دارند؟
خودم هم کارخانه دارم که ۷۰۰کارگر و بافنده در آنجا کار می کنند. سال گذشته می خواستم با این صنعت خداحافظی کنم اما بعد به این نتیجه رسیدم که فقط «پول» کافی نیست. انسان آن است که مثل درخت سایه داشته باشد.

از خودتان بگویید و اینکه چه شد که تاجر فرش شدید آن هم به قول خودتان، موفق ترین تاجر فرش در دنیا.
زادگاه من روستای اسفنجان است در ۲۰کیلومتری تبریز. هفت ساله بودم که پدرم را از دست دادم و همین مصیبت باعث شد که از پشت میز کلاس اول، یکراست بروم پشت دار قالی. هفت سال فرش بافتم. با فقر و رنج زیاد زندگی کردم و خرج و مخارج خانواده ام را تامین کردم. شب ها درس می خواندم و روزها کار می کردم. از چهارده سالگی به بعد، شدم فروشنده سیار فرش. از فروش هر فرش دستباف یک تومان دستم می آمد تا بعدها که انقلاب شد و رفتم سربازی. از خدمت نظام که برگشتم، چند سفر خارجه رفتم و توانستم مشتریانی قابل اطمینان دست وپا کنم و این آغاز فعالیت تجاری من بود. تا بعد که یک کارخانه در اسفنجان و یکی هم در تبریز راه اندازی کردم.

سرمایه را از کجا آوردید؟
خودم ۲۰هزار تومان سرمایه داشتم. ۲۰هزار تومان هم از یکی از بستگانم قرض کردم، ۶۰هزار تومان هم وام بانکی گرفتم. خلاصه، ریسک کردم. من آدمی ریسک باز هستم، ریسک تجارت می کنم. به پیشنهاد یک مشتری خارجی برای اولین بار در ایران شروع کردم به تولید فرش گرد دستباف تا اینکه پایم به کشورهای اروپایی باز شد و شدم تاجر فرش. اگر آمار دقیق صادرات را اعلام کنند و پیمان فروش ها و دلال ها، خودشان را به عنوان صادرکننده، جا نزنند، آن وقت معلوم می شود که صادرکننده نمونه کشوری در زمینه فرش دستباف چه کسی است.

در سال ۸۴ حدود ۴۰۰میلیون دلار فرش به خارج صادر شده، سهم شرکت فرش عظیم زاده از این میزان صادرات چه قدر بوده است؟
۵میلیون و ۸۴۰هزاردلار.آمار صادرات صادرکننده نمونه کشوری در سال ۱۳۸۴، بیش از ۸میلیون دلار بوده که یک رقم غیرواقعی است چون همین صادرکننده در سال ۸۲، ۲میلیون دلار فرش صادر کرده بود. آیا جای تعجب ندارد که با وجود بحران صادرات فرش در سال ۸۴، یک صادرکننده ۸میلیون دلار صادرات داشته است. این رشد ۴۰۰درصدی چگونه بررسی شده؟ آیا جز این بوده که از طریق پیمان فروشی، به این رقم نائل شده اند؟

ضمن اینکه من ارزیابی های گمرک را دقیق نمی دانم بنابراین این آماری که اعلام می شود جای سوال دارد و صادرات واقعی را نشان نمی دهد.

تماس با جناب عظیم زاده

دفتر مرکزی:  تهران، خیابان ولی عصر، خیابان فرشته، بعد از کوهیار، پلاک ۷۱

تلفن: ۸ الی ۲۲۰۱۵۴۷۶ – ۰۲۱
فکس: ۲۲۰۴۱۴۷۸ – ۰۲۱
پست الکترونیک: Info@Medghoo.com

پروژه: مازندران، سلمانشهر، بلوار شهرداری، (متل قو سابق)

تلفن: ۴۸۲۰۱۰۲ – ۰۱۹۲       ۴۸۳۳۰۰۸ – ۰۱۹۲
فکس: ۴۸۲۰۱۰۳ – ۰۱۹۲

 

عکس, همه چیز در مورد احد عظیم زاده و متل قو الماس خاورمیانه


مطالب پربازدید

نظرات

 1. علی رضایی گفت:

  با سلام خدمت آقاعظیم زاده اینجانب ایده برای فرش دارم میخواهم باشم در این رابطه صحبت کنم.arezae32@Yahoo. Com09139090094

 2. زهرا رحیمی گفت:

  سلام آقای احد عظیم زاده من خیلی سختی کشیدم تو زندگیم شوهرم معتاده کار نمیره دخترم بیگناه به قتل شوهرش زندانه دستم خالیه خیلی بیچاره و بدبختم تیری که یک مترو میزنه هزار مترم میزنه تو روخدا شما که به یتیما کمک میکنید به منم کمک کنید ی زن جوان و بی پناه تو رو خدا کمکم کنید تا پام به راه کج و راه بد نرم خدا اجرتون بده شب عیدی کمکم کنید برای دخترمم باید هرهفته پول بریزم برا زندان خیلی به والله دستم خالیه کمکم کنید خانم رحیمی هستم از اصفهان شمارم اینه باهام تماس بگیرید لطفا تو رو جان حضرت زهرا کمکم کنید
  ۰۹۱۳۴۰۱۶۶۵۴

  • معصومه محمدی گفت:

   با سلام خدمت شما بزرگوار
   آقای عظیم زاده من یکی ازآشناهای دور خانمتون هستم ک در تهران زندگی میکنم.ازوقتی خودمو تو اسفنجان شناختم پشت دارقالی نشستم وخیلی سختی کشیدم تمام سعی خودمو کردم ک ب آرزوهام برسم ولی باتوجه ب وضعیت مالی پدرم نتونستم بعدتموم شدن تحصیلات دبیرستانم ازدواج کردم ودرحال حاضر ساکن تهران هستم یک بار هم از نزدیک زیارتتون کردم واما مشکل من تو پانزده سال ساکن تهران شوهرم بااینکه خیلی مرد خوبیه ولی از لحاظ کاری ک نقاش ساختمان خیلی کار نداره،ده سال تو زیرزمین نمور زندگی میکنیم تمام سعی خودشو میکنه ک ی ذره پس انداز کنیم ولی همش براکرایه وخرج خونه و دوادکتر میره.خیلی دوس داشتم من هم مث شما اونقد داشته باشم ک هم بخانواده ام ک درحال حاضر شرایط خیلی بدی رو میگذرونن کمک کنم و هم ب کسایی ک میشناسم،تورو بحق آقا امیرالمومنین اگه براتون ممکنه ب ماهم ی کمک بکنیدحتی اگه تو زمینه ی شغلی شوهرم باشه ک کارش رونق پیدا کنه نه آنکه مث الان از نبود کار همش تو خونه بمونه ومن ازغصه همش مریض بشم

  • ناشناس گفت:

   سلام اگه میخونید پس کمک کنید

  • باران گفت:

   سلام خانوادم فوت شدن ازدواج کردم هروز بخاطر یتیم بودنم خورد میشم شوهرم به منو بجه ها اهمیت نمیده میگه کسی که یتیمه نونم از سرش زیاده لیاقت نداشتی خانواده داشته باشی تو کره خاکی تنهام با دوتا بچه یک ساله و سه ساله نه جایی رو دارم نه کسی رو نه تحمل موندن کمکم کنید

   • باران گفت:

    سلام
    ٣٠ساله دارای دو فرزند شیر خواره و ٣ساله ام
    شوهرم بدسرپرسته و مسؤولین خانواده رو قبول نداره من خانوادم رو در کودکی از دست دادم و هروز کوبیده میشه تو سرم که یتیمم و بی کس و کارو اویزون شدم کسی که دلش سوخته باهام ازدواج کرده شوهرم میگه نونم از سر ادم یتیم زیاده فقط حمایت میخوام توی جهان هیج کس رو ندارم جایی رو هم ندارم تحمل این زندکی رو ندارم میخوام رو پای خودم بلند شم تا بفهمونم منم میتونم اما بخاطر تنها بودنم پاشون رو رو خرخرم گذاشتن بخاطر بچه هام تا الان تحمل کردم من انتخاب نکردم که خانواده ای نداشته باشم اما برام انتخاب میکنن باید تحمل کنم چون لیاقت داشتن خانواده رو نداشتم من کمک میخوام بلند شم حامی میخوام نه منو بچه هام رو کمک کنه

   • باران گفت:

    سلام
    ٣٠ساله دارای دو فرزند شیر خواره و ٣ساله ام
    شوهرم بدسرپرسته و مسؤولین خانواده رو قبول نداره من خانوادم رو در کودکی از دست دادم و هروز کوبیده میشه تو سرم که یتیمم و بی کس و کارو اویزون شدم کسی که دلش سوخته باهام ازدواج کرده شوهرم میگه نونم از سر ادم یتیم زیاده فقط حمایت میخوام توی جهان هیج کس رو ندارم جایی رو هم ندارم تحمل این زندکی رو ندارم میخوام رو پای خودم بلند شم تا بفهمونم منم میتونم اما بخاطر تنها بودنم پاشون رو رو خرخرم گذاشتن بخاطر بچه هام تا الان تحمل کردم من انتخاب نکردم که خانواده ای نداشته باشم اما برام انتخاب میکنن باید تحمل کنم چون لیاقت داشتن خانواده رو نداشتم من کمک میخوام بلند شم حامی میخوام نه منو بچه هام رو کمک کنه حتی موقع ازدواج یه برس مو بهم هیچ خیریه ای کمک نکرد هروز بحث یتیمی بی ارثی بی کسی بی جهازی رو سرمه من ارامش ندارم

   • باران گفت:

    سلام
    ٣٠ساله دارای دو فرزند شیر خواره و ٣ساله ام
    شوهرم بدسرپرسته و مسؤلیت خانواده رو قبول نداره من خانوادم رو در کودکی از دست دادم و هروز کوبید تو سرم که یتیمم و بی کس و کارو دلش سوخته باهام ازدواج کرده شوهرم میگه نونم از سر ادم یتیم زیاده فقط حمایت میخوام توی جهان هیج کس رو ندارم جایی رو هم ندارم تحمل این زندکی رو ندارم میخوام رو پای خودم بلند شم تا بفهمونم منم میتونم اما بخاطر تنها بودنم پاشون رو رو خرخرم گذاشتن بخاطر بچه هام تا الان تحمل کردم من انتخاب نکردم که خانواده ای نداشته باشم اما برام انتخاب میکنن باید تحمل کنم چون لیاقت داشتن خانواده رو نداشتم من کمک میخوام بلند شم حامی میخوام نه منو بچه هام رو کمک کنه حتی موقع ازدواج یه برس مو بهم هیچ خیریه ای کمک نکرد بخاطر خطأی دکتر ۴سال توی بیمارستان عمرم رو پای مادرم گذاشتم حالش خوب شه اما فوت کرد دکترشم به أمان خدا
    ازدواج کردم اما روزی صد بار مرگ مادرم رو ببینم زجرش کمتره هروز بخاطر بی کسی باید تحمل کنم

 3. سارا گفت:

  خانم ۳۵ ساله هستم نیاز به یک حامی دارم ۰۹۱۹۸۶۷۹۹۴۰

 4. خانم نصرتی گفت:

  با سلام خدمت اقای عظیم زاده نمازروزتون قبول باشه خواهشا به من کمک کنید واقعامشکل مالی دارم

 5. یاسمن گفت:

  سلام.من مشکل مالی دارم.شوهرم کارگره.من با قرض از اطرافیان مغازه پوشاک زدم الان بخاطر بدهی مجبورم جمع کنم.ایا میتونید به من وام بدین کم کم بهتون برگردونم.تا بتونم هم مغازمو داشته باشم کار کنم و قرض هامو بدم؟

  Yasi5218@yahoo.com

 6. حسین گفت:

  بنده معلول جسمی حرکتی متاهل از خوزستان روستا زندگی میکنم و فاقد در امد ومسکن میباشم .وزندگی سختی را دارم بخدا به امیر شما را به حق این شب مصیبت امیر المومنین ع کمکم کنین نون شب نداریم بخوریم

 7. ارزو گودرزی گفت:

  سلام اقای عظیم زاده بزرگوار
  ازدیشب نزدیکای سحر که مستندی درباره شما رو ازتلویزیون دیدیم به شما وارادتون ماشاءالله گفتیم
  خداقوت
  خداپشت وپناهتون
  همش توی فکرمونید
  همش به دست تواناتون در عرصه کمک مالی فکر میکنیم
  همون خدا احد و واحد نگهدارتون باشه
  مارو هم بی نصیب نذارید

 8. مریم گفت:

  باسلام ببخشیداقای عظیم زاده بنده هم مدتی بافنده فرش بودم اماالان ازدواج کردم وبمشکل بزرگی برخوردم اگرحتی ازطریق فرش هم بتونیددسموبگیریدممنون میشم.

  • بنده خدای از سنندج گفت:

   سلام امید دارم به همه کمک کنید ولی انتظار ندارم .
   خوشا به حالتون که اگه فقط به یه نفر کمکم کنید که حتماحتما همینطوره یه مرده با غیرتو با مرامی میخواستم مثله این همه درخواست کمک منم ازتون یه کمکه قرضی بخوام ولی فک نکنم نوبتم بشه پس فقط آرزویه دلخوشیو سلامتیو براتون دارم واقعا ازجنسه آدم خاکیایی

 9. علی باسره گفت:

  درود خدا بر شرف پاکت ای مرد راستین روزگار خداوند طول عمری باعزت .سلامتی . رستگاری به شما و خانواده ارجمندتان عطا فرماید.

 10. من مهرناز گفت:

  یه زن چهل وف هفت ساله ام شوهرم قرض زیادی داره یه پسر بیستوچهال ساله دارم ویه دخترکه دخترم با کمک فامیلها خونه بخت رفت الان من موندمو پسرمو که لیسانس داره بیکار توخونه مستجری هستیم شوهرم چک کشیده جواب گو نیست اگه میشه ……من خودم ترکم اهل خلخالم امیدوارم ی کمک ناچیزی به مابکنین خدااجرتون بده

 11. فرشته گفت:

  سلام آقای اعظیم زاده خانمی هستم ۲۶ساله از زاهدان نیازمند کمک هستم تورو خدا ابرو داری کنید بخاطر رضای خدا جواب بدین ۰۹۳۹۶۲۱۴۱۴۳

 12. ٱقای نوابی گفت:

  سلام اقای عظیم زاده ما شب عید توی این برج ها کار کردیم هنوز پولمون ندادی این برج ها با پول کارگری امساله ما ساختی ما که ازت راضی نیستیم خدا هم ازت راضی نباشه.

 13. رقیه شایق گفت:

  خواهشاعاقای دکتربماکمک مالی بکنین وازخانواده ی نیازمندیم خدادستتوبگیره ومرسی

 14. زهرا امینی گفت:

  سلام اقای عظیم زاده ضمن عرض تسلیت به جنابعالی وخوانواده محترمتون من خانی هستم که حدوده۱۳ سال همسرم فوت کرده و قبل فوت همسرم ندار نبودی ولی همسرم بعلت مریضی ورشکست شد ومن با سه تا بچه زندگیم رو گذروندم الان برای جهیزه دخترم دستم خیلی تنگه ازشما هموطن عزیز وبه گفته های خودتان دست یاری به شما دراز کردم من ادم ابرو داری هستم اگر کمکم کنیدخیلی ممنون میشم
  خدا به شما صبربدهد

 15. محمدی گفت:

  سلام
  من تازه ازدواج کردم ۳۲ سالمه تحصیل کرده ام ولی بیکار. نتونستم جهیزیه ای واسه خودم دستو پا کنم. پدرم عمرشو به شما داده و یه مادر پیر و مریض دارم با قالیبافی بزرگ شدم و هر چی کار کردم خرج خواهرها و بردار کوچکتر از خودم کردم اول دستمو بسوی خدا دراز میکنم و شمایی که خدا شناسی لطفا کمکم کنید.
  ۰۹۰۳۵۷۹۰۰۴۴

 16. ناهیدمظفری گفت:

  سلام بزرگوارانشالله سالم باشیدمن ی پسریتیم دارم چطوری میتونم باهاتون صحبت کنم این لطف درحق من انجام دهید ممنون

 17. ناهیدمظفری گفت:

  سلام بزرگوارانشالله سالم باشیدمن ی پسریتیم دارم چطوری میتونم باهاتون صحبت کنم این لطف درحق من انجام دهید ممنون۰۹۳۰۶۶۴۴۳۲۰

 18. مریم گفت:

  سلام.

 19. مریم گفت:

  سلام اقای عظیم زاده دارم بایه دنیابدهی دسته وپنجه نرم میکنم لطفاً کمکم کنید

 20. دختری از خراسان گفت:

  سلام آقای عظیم زاده ما مشکل مالی خیلی بزرگی داریم که اگه بتونین قرض بدون نزول و با تحمل برا برگردوندن قسطا بدین خیلی ممنون میشم از شرح جزئیات اینجا نمیگم شماره هم نمیزارم چون ممکنه اینجا مزاحم پیدا شه آیدی تلگرامم saLamsib اگه میتونین کمک کنین منتظرم ممنون

 21. عاطفه گفت:

  سلام لطفا اگه میتونید وام بدید زندگی سه خانواده دچارمشکل شده ممنون ایدی تلگرام
  Salamsib@
  ممنون خدانگهدار

 22. یه مادر گفت:

  سلام آقای عظیم زاده .من یه دختر پنج ساله دارم که یتیم هست و هیچ منبع در آمدی ندارم ، نمیدونم نامه ام رو میخوانید یا نه ولی هیچ راهی برام نمونده بود دستم پیش شما دراز کردم برای یتیم نوازی خدا خیرتان بده، که امیدی رو ناامید نکنه، ۰۷۱۵۴۲۳۰۰۹۶

 23. مجید سلمانی گفت:

  باسلام اهل یزد هستم ۲۸ سالمه داماد شدم ماهی ۲ میلیون قسط دارم یکساله اقدی هستم هنوز اسم من تو لیست بیمه نرفته شغلم ازاده میکانیک سواری هستم بازارم خرابه نیاز به کمک مالی دارم خیلی گیرم تورو خدا اگه میتونین کمکم کنین ۰۹۱۳٫۸۵۴٫۷۳۸۰ خیلی ممنون میشم

 24. یاس.رح گفت:

  سلام آقای عظیم زاده همسر من کاری در شهرستان خود راهاندازی کرد که ۲۰ نفر سر کار بودن اما طی دو سال خریداران اصفهان و تهران و مشهد پولشو ندادن و ما واقعا ورشکسته شدیم هر چی وام گرفتیم درست نشد روز به روز بدتر هم شد ماشین و خونه و نصف محل کار رو فروختیم ولی افاقه نکرده .تو رو خدا به ما کمک کنید حتی اگر شده به صورت قرض یکساله .اگه خیرین یا افراد پولداری میشناسید بگید به داد زندگی ما برسن .بخدا قسم اینقد بدهی و طلبکارا به ما فشار اوردن که چاره ای جز یه خودکشی دسته جعی برامون نمونده.خواهش میکنم اصلا هم دروغ نمیگم بخدا قسم میتونید از هر کس خواستید بپرسید۰۹۱۷۱۶۹۴۷۲۳

 25. یاس.رح گفت:

  خدا انشالله بهتون صدها برابر بده لطفا ما رو دریابید

 26. ی مادر گفت:

  سلام آقای اعظیم زاده خواهش میکنم به ماهم کمک کنیددخترم لیسانس داره پارتی نداریم بره سرکار ازشماخواهش میکنم کاری بکنید

 27. ی مادر گفت:

  سلام آقای اعظیم زاده خواهش میکنم به ماهم کمک کنیددخترم لیسانس داره پارتی نداریم بره سرکار ازشماخواهش میکنم کاری بکنیدپیشاپیش ازلطفتون ممنونم

 28. رضا گفت:

  من یه تابلوفرش بافتم یک دریک ونیم تعدادرنگ۱۴۷تعدادرج ۶۹۴نخ مرینوس ابریشم چله ابریشم خیلی به پولش احتیاج دارم درصورتی که اینکار۱۵میلیون فروش داره من ۱۰میلیونم میفروشمش خواهش میکنم اگه براتون مقدوره ازم بخریدش

  • رضا گفت:

   من ازکجابایدبدونم که جواب منودادیدکه ایافرش منومیخرید۰۹۳۸۹۰۲۴۵۳۲اگه میشه جواب روبه این خطم مسیج کنید ممنون ازلطفتون

  • ناشناس گفت:

   سلام آقای عظیم زاده خسته نباشید من نمیدانم این نامه ها بدست شما میرسد یا نه

 29. داود محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید به آقای عظیم زاده ببخشید مزاحم شدم من از خراسان شمالی بجنورد به هر خیر ی پیام دادم جوابم ندادن دیکس کمر شدید دارم باید عمل کنم با۲تابچه کوچک زن من نمیتونه بره کارگری اجاره نشین هم هستم تورو خدا کمکم کنید خیلی کمک مالی دارم کمکم کنید شرمنده زن بچه نباشم خدا یادتون شماره تماس ۰۹۹۰۹۳۳۹۷۳۷شماره حساب ۶۲۷۷۶۰۱۸۹۲۴۱۱۵۶۰ داود محمدی پشت بانک

 30. علیرضا گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت آقای عظیم زاده من در یکی از روستاهازندگی میکنم که دانشجو هستم و مشکلات فراوانی دارم قس های وام ازدواجم عقب افتاده مهریه هم میدهم به دلیل مشکلاتی که دارم قس های وام ازدواجم عقب افتاده ازروز تا شب کار میکنم فقط پول سکه رو میتونم جور کنم توروخدا کمک کنید من به هر کسی که بتونم رو انداختم اما کسی کمکم نکرده خواهش میکنم کمکم کنید به خدا راست میگم فقط با ۴میلیون گره کارم باز میشه این شماره کارتم ۶۲۷۷۶۰۱۸۲۳۹۵۳۰۶۰

 31. ناشناس گفت:

  سلام آقای عظیم زاده اگه سایت الکی نیست پس کمک کنید ما به یه امیدی به شما پیام میدیم

 32. حمیده رضوی نژاد گفت:

  سلام جناب آقای عظیم زاده،برادر من راننده تاکسی است سه تا بچه داره اوضاع مالی بدی داره دیسک کمر عمل کرده براش رانندگی خوب نیست مستاجر هم هست امکان داره کمکش کنید،بیماری گوارشی هم داره،ممنون از لطف شما

 33. ثمن ناز حیدری طیبی 90 ساله گفت:

  سلام فرزند ایران من مادر نود ساله ای هستم که متاسفانه قادر به حرکت نیستم تمام عمر جوانی گلیم بافته ام ولی حالا فقط به انها نگاه میکنم از شما میخوام که گلیمهایم را بخری وگرنه عاقبت خوبی نخواهم داشت تماس با ۰۹۱۷۹۶۸۵۸۶۳

 34. مبین هستم از مراغه گفت:

  باعرض سلام وارزوی موفقیت درتمام مراحل زندگی دراین سال پرخیروبرکت برای افتخارمان جناب اقای عظیم زاده درزمینه قالی کارمیکنم خدارو شاکرم ولی میخواستم درزمینه قالی بطور حرفه ای کار کنم وچه کسی در راهنمیایی بهتراز شما. اگر قابل دانستید خیلی برای من باارزش است که شما راهنمای من دراین حرفه باشید. باتشکر.۰۹۰۱۳۱۰۵۱۶۷

 35. صادق گفت:

  سلام آقای عظیم زاده
  زمین گیر روزگار شدم نمیخوام زیاد حرف بزنم مریضی و یتیمی وبیکسی نمیتونم هیچ کاری کنم بیماری کلیه دارم بزور راه میرم چبرسه به کار
  تورو خدا کمکم کن با این که میدونم کسی کمکم نمیکنه
  ۰۹۱۹۸۸۵۶۴۱۱

 36. شهاب گفت:

  بیشرفا پس شماره موبایل کو؟

 37. محمد نجات گفت:

  سلام اقای عظیم زاده من ی فانتزی کارم و همه فوت فنشم بلدم اگ میشه به منم وام بدین تا ی مغازه ای اجاره کنم و کار کنم الان بیکارم و دارای دو فرزند،اگ میشه کمک کنید ممنون میشم بخدا دیگ از بیکاری نمیدونم چیکار کنم ممنون

 38. محمد نجات گفت:

  اینم شمارمه۰۹۱۰۰۹۳۱۶۶۶ودر عباس اباد سکونت دارم اگ بهم وام بدین کار میکنمو پولتونو بهتون برمیگردونم ،یاشا اقای عظیم زاده سنی سلامت اولاسان

 39. فریده حاجی زاده گفت:

  سلام زنی هستم ۵۲ ساله ساکن رضوانشهر تحت پوشش کمیته امداد دچار مریضی دیابت مستاجر قادر به پرداخت کرایه خانه نبودم به خاطر همین صاحب خانه پیش پول من را برای کرایه خانه برداشت حالا باید مهر ما خانه را تخلیه کنم هیچ پولی ندارم از شما خواهش میکنه بهم کمک کنید جایی ندارم برم پولیم ندارم کا بتونم برای خودم یه اتاق بگیرم۰۹۳۵۶۷۳۰۳۲۲

 40. داریوش اقیان گفت:

  اقای عظیم زاده ساعت ۳ صبح هست و خواب بر چشمان من حرام شده بدلیل مشکلات عدیده مالی و مریضی که قادر به هیچ گونه فعالیت سنگین نبوده و نیستم از مادر و همسر و دو تا دختر نگهداری می کنم . خدا هیچ بنده ای را شرمنده عزیزانش نکنه . هر صورت که می توانید بلاعوض و یا وام کمک کنید . اجرش را از خدا بگیرید .

 41. داریوش گفت:

  شماره تماس من ۰۹۱۰۶۴۴۱۹۵۵ فقط خوابی برای فرزند شما دیدم که فقط می توانم با تماس شما مستقیم برای شما تعریف کنم و بس به هیچ کس نگفتم نمی گویم نخواهم گفت . خدا طول عمر با عزت بده

 42. خسروی گفت:

  با سلام اقای عظیم زاده بهم پیام بدین

 43. خسروی گفت:

  لطفا۰۹۲۳۵۲۸۹۷۲۵
  ب کمکتون😔

 44. کردی گفت:

  درود برشماجناب عظیم زاده
  یه تخته فرش برای وقت و تاج گذاریه نادرشاه داریم ازنخ ابریشم ونخ طلا و نخ نقرا بافته شده تصویراین فرشوچجوری بدستتون برسونم یکی ازدوستان گفتن به شمامراجله کنم

 45. مهتاب گفت:

  باسلام،۳۲سالمه واز۱۳سالگی دارم کارمیکنم.پسرم۱۵سالشه ودخترم۱۸ماهشه،بخاطرفوتبال پسرم
  ازشهرستان اومدیم تهران…شرایط سختی رودارم،،،باسختی میتونم خرج بچه هاموبدم
  نمیدونم چجور کمکی ازشماتقاضاکنم،بچه هام باوجودداشتن پدر،یتیم هستن!
  ۰۹۳۶۰۳۰۲۲۶۱ممنونم ازشما

 46. شهربانو گفت:

  سلام آقای عظیم زاده من ب تازگی باکانال شما اشناشدم..وادم با ابرویی هستم‌ واگ الان میخوام مشکلما بشما بگم‌این کمک رو برا خودم نمیخوام برای یه شخصی واقعا احتیاج ب این پول داره.برای عمل جراحی میخواد واقعا هم دستش بجایی بند نیست..مبلغ این عمل ۵میلیون تومان است آقای عظیم واقعا ازتون کمک میخوام اگ لطف کنین وب داد این بنده خدا برسین تا اخردعاگوتون میشیم

 47. شهربانو گفت:

  آقای عظیم واقعا ب کمکتون احتیاج دارم اول خدا بعدشما۰

 48. خیر تهمتن گفت:

  سلام خدمت همه اگه قراره چیزی به دست بیاری از خدا بطلب کاسه گدایی جلوی کسی دراز نکن اگه لیاقت داشتی خواستن توانستنه من خودم ندارم ولی بر تنگدستی شرفمو زیر پا نمیزارم به هر چی که خدا بهم بده قانع هستم اگه قراره اتفاق بزرگی بیفته فقط بع از خدا میخوام نه از بنده خدا

 49. امیر حسین گفت:

  سلام آقای عظیم زاده بزرگ
  پول میخوام
  پول بده
  زود باش الان میخوام

  دستت درد نکنه بوس

 50. علی گفت:

  سلام آقای عظیم زاده خوبین من پسر ۱۶ ساله هستم خیلی روحیم خرابه به خاطر مشکلات خانوادگی. تا الان خیلی سختی کشیدم احتیاج به کمک دارم. لطفا اگه خـوندین حتما جواب بدین

 51. عرفان گفت:

  واقعا دمت گرم.اگه نصف حرفات درمورده گرفتنه دست یتیما درست باشه واقعا دمت گرمه گرم.
  سرت سلامت.

  • علی گفت:

   یک زمین دارم شمال برای فروش بخاطر نیاز مال شمال همه امکانات داره لب جاده با بااتوبان تهران مشهد ۱۵۰ متر فاصله داره

 52. جعفر گفت:

  سلام عرض میکنیم خدمت شما آقای عظیم زاده بزرگواران ازتون عاجزانه خواهش میکنم به ماهم کمک کنید اجاره نشین هستیم دوتا بچه کوچیک آواره موندم از این خونه به این خونه آرزو به دل موندیم وضیعت مالی کسی رو نداریم کمک کنه خواهش میکنم جواب بدید ممنون ۰۹۱۹۵۹۱۰۳۳۱

 53. زهرا گفت:

  با عرض سلام خدمت آقا عظیم زاده عزیز من مادری هستم با سه تا بچه دختر شوهرم هرجا برای کار میره قبولش نمیکنن چون سنش بالاست مستاجر هستم در طی ۲۳سال زندگی سختی زیادی تحمل کردم اما تا به حال تونستم فقط ۱۰میلیون جور کنم الانم ماهی پانصد هم اجاره خونه میدم ساکن تهران هستم و واقعا زندگی سختی دارم از شما خواهش مکنم ی کمکی به من بکنید شاید بتونم ی خونه ۵۰متری اونم تو ای روستا بگیرم که این زمستونی آواره نشم بچه هام حسرت خریدن لباس چیزهای که دلشون میخواد ومن نمیتونم محیا کنم مونده صاحب خونه جوابم کرده پول پیشم کمه هرجا میرم خونه گیرم نمیاد همش میگن باید ۱۰۰میلیون بدی تا ی خونه بتونی بگیری خلاصه زندگی گفتی داریم از شما خواهش مکنم ی کمکی به من بکنید شاید بتونم ی سقف کوچک بگیرم ی ماه وقتم مونده تو جان بچه هاتون جوابمو بدین اینم شماره تماس ۰۹۳۸۲۷۰۴۷۱۱

 54. زهرا گفت:

  با سلام آقای عظیم این برای دومین بار هستش از شما درخواست کمک دارم لطف کنید جوابمو بدین خیلی گرفتارم از شما خواهش مکنم ی کمکی به من بکنید شاید بتونم ی خونه بتونم بگیرم ی کمک بلاعوض بهم بکنی ممنون میشم اینم شماره تماس منه ۰۹۳۸۲۷۰۴۷۱۱

 55. مرتضی گفت:

  سلام آقای عظیم زاده کارگر هستم پسرمعلول جسمی ذهنی شدید دارم تشنج هم می‌کنه هزینه پوشک وداروهاش سنگینه اجاره خانه زیاده ازپس اجاره خانه برنمیام لطفاً کمک کنید وضعیت مالیم خوبی ندارم

 56. پری حسینی گفت:

  باسلام خدمت آقای عظیم زاده من ازشمافقط ی درخواست دارم نزدیک ۱۳سال قالی بافی کردم چشام ضعیف شده دست اشاره ام کچ شده ولی من بیمه نمیکنن توروخداکمکم کن فقط همین ازشمامیخوام حقم ضایع نشه

 57. باران گفت:

  کمکم کنید اخرین امیدم به زندگی شمایید

 58. ناشناس گفت:

  سلام آقای عظیم زاده من یک مادر و زن خانه دار هستم ، شوهرم مخارج من و پسرمو نمیده ،لطفا به من دار قالی و وسایل بافتن فرش یا تابلو فرش را بدهید تا من هم در منزل کار کنم و خرج پسرم را بدست بیاورم ، مجبورم در خانه کار کنم چون هیچکس پسرمو نگه نمیداره باید پیشش باشم ، بیرون از خانه نمی توانم کار کنم . لطفا به من کار بدهید

 59. محبوبه امیری گفت:

  سلام جناب آقای عظیم زاده من یک مادرم سختی زیادی کشیدم دوبچه دارم یکیش دانشجو ویکیش ازدواج کرده دوبچه داره مستاجر هستم دستم خیلی خالی خرج اینا دارم زمینی توروستا گرفتم نمیتونم بسازم خیلی بدهکارم تورا به ارواح پدرت کمکم کن آبروم نره بخاطر خداترس به ابوالفضل العباس جواب بده ۰۹۱۷۸۸۵۴۳۵۷

 60. اعظم گفت:

  سلام وقتتون بخیر شوهرم نقاش ساختمان هستن دوسال پیش ندونسته مقداری پارچه که برای یکی از دوستان بود انگار کالای چینی بودن همسرم براشون به بازار ببرن اجناس گرفته شد ما موندیم با آش نخورده دهنه سوخته همه هست ونیستمون از بین رفت با یک قسط بزرگ تعضیراتی برامون به جا موند درتوان نداریم پرداخت کنیم مستاجری با دو فرزند دانشجو گارگری از شما درخواست کمک دارم با تمام مدارک کامل از جزییات پرونده خیلی ممنون میشم کمکی بکنید دولت سند خونه پدر پیرمو در مزاییده میخوان بزارن اینم شماره تماسم ۰۹۳۰۲۷۷۹۲۸۶

 61. ابراهیم گفت:

  من واسه پول پیش خونه موندم خیلی بالاست موندم چکار کنم به خدا واقع ان وام میدن آقا اعطیم زاده

 62. قربانی گفت:

  سلام من مادر یه پسر بچه ای هستم که متاسفانه شوهرم معتاد وبی مسئولیت است خودم نیز در خانه یه خانم سالمند هستم که تمام کار هاش با منه متاسفانه خانه ای هم ندارم اول خدا بعد شما تمام امیدم نا امید شده فقط خدا میدونه چی دارم میکشم خواهش میکنم کمکم کنید این خانمه حالش خوب بشه نمیدونم کجا برم بااین بچه به دادم برسید

 63. سمیرا گفت:

  سلام من‌‌اهل‌استان‌اردبیل‌هستم ۱۶ساله‌‌ام‌پدرومادرم طلاق‌گرفتن‌‌من‌بامادربزرگم‌که‌تنها‌هستن‌زندگی‌میکنم‌الانم‌که‌نامزد‌هستم‌‌بخاطر‌جهیزیه‌نمیدونم‌چیکار‌کنم‌لطفا‌کمکم‌کنید‌‌پدرم‌گذاشته‌رفته‌خبری‌ندارم‌مادرم‌ازداوج‌کرده۰۹۹۳۰۱۶۰۲۹۷ازاقای احدعظیم زاده‌تقاضای‌کمک‌دارم‌تواینستادیدم

 64. دختری از زیباترین سرزمین جهان گفت:

  یا رب ببر مردان حق در سایه ی ناس و فلق
  ۰۹۳۸۲۷۷۳۶۲۰
  سلام و عرض ادب،امیدوارم برادر بزرگوارم آقای عظیم زاده با این شماره تماس بگیرن

 65. ناشناس گفت:

  سلام آقای عظیم زاده من یه خانوم ۵۳ساله هستم که ۶/۷سالم بودم توخونه پدرم قالی میبافتم الانم ۳۴ساله ازدواج کردم ودارم خونه ی شوهرم قالی میبافم صاحب پنج تا فرزندم دوتاش ازدواج کردن که مال یکیش ازدواج ناصالح بود که به علت نداری دخترمو میخواد شوهرش طلاق بده توخونه هم دوتا دختر دم بخت دارم که هر خواستگاری میاد به علت وضعیت مالیمون وبه خاطر بی وضعی زندگیمون و به خاطر اسباب بد خونمو میان ومیرن وپاجلو نمیذارن آقای عظیم زاده توروبه امام حسین قسم کمکمون کنید شوهرمم مشکل ریوی و قلبی داره نمیتونه کار کنه ومنم بادوتا دخترام قالی میبافیم که دیگه خودمم نمیتونم کار کنم دیسک کمر وگردن دارم توروبه خدا کمکمون کنید آقای عظیم زاده ۰۹۱۴۷۳۱۸۱۳۵

 66. بنده خدا گفت:

  درود ،خسته نباشید ،من مشکلاتم واسه خودمه وبخاطر داشتنشون شاکرم ،قویم کرده ،۴۷سال سن دارم ،،برای گذران زندگیم مجبور بودم با شغلی که دارم به جاهای دیگه سفرکنم مثل شهر شما .ولی برای یک زن که میخاد به مدت ده روز برای نشان دادن کارکرد کاریش به مدت کوتاه یه هفته تا ده روز جایی مناسب وارزانتر از شبی ۳۰۰۰۰۰ تومن پیداکنم .شما برادرگرامی از دستتون بر میاد نه پانسیونی داره ،نه خوابگاهی ونه مهمانپذیره تک اتاق ده متری ،الان بخاطر اینکه نتونستم از مخارج روزی سیصد هزارتومن بربیام به اجبار شغلی که عنوان مدیر داخلی با مصاحبه تصویری وبعد مراجعه حضوری مورد قبولی قرار گرفتم نتونم بهش برسم وبا کلی گشت وگذار تو اینترنت و….نامید باز برگردم به منجلاب مشکلاتم .فقط خواستم عرض کنم شما میتونید شکروسپاس ازبابت همه چیزهای خوب وبه فکرماادمهای کوته فکر بد روزگار ،باتوانمندی مالی که داربد به فکر یه پانسیون باقیمت خوب برای کارمندانی که شغل مناسب خودشونو تو شهرتون پیدا میکنه باشید داداشم .ممنونم اگه خوندین وممنون ازکسانی که میخونن وبه اطلاعتون میرسونن ،روز خوش

 67. بنده خدا گفت:

  خسته نباشید جسارت کردم ببخشید