پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سينمايی » همه چیز درباره فصل جدید سریال فرار از زندان

همه چیز درباره فصل جدید سریال فرار از زندان

سينمايی | 1395-01-22 | ۱۳۵۷ بازدید | نظرات

عکس, همه چیز درباره فصل جدید سریال فرار از زندان

در سال ۲۰۱۰، یک سال بعد از پایان فیلمبرداری فرار از زندان (Prison Break)،ونتورث میلر هنرپیشه نقش اول این سریال اظهار داشت احتمال ادامه ی این مجموعه وجود ندارد:

احساس می کنم هر آنچه که قصد گقتنش را داشتیم عنوان کردیم. بندرت پیش می آید که تلویزیون اجازه اتمام مجموعه ای را بدهد. اما ما به این مهم دست یافتیم.”

مرگ کاراکتر میلر یعنی مایکل اسکوفیلد، معمار دوست داشتنی در قسمت آخر فصل چهارم با عنوان فرار آخر تأثر زیادی برای بینندگان سریال به دنبال داشت.

پنج سال بعد از آن، میلر با دومینیک پرسل (هم بازی و برادرش در فرار از زندان) در سریال فلش حضور یافت. پرسل نقش هیت ویو رفیق آتشی مزاج کاپیتان کولد با بازی میلر را بر عهده داشت. این همکاری مجدد موج تازه ای از توجه و علاقمندی به سریال فرار از زندان را در پی داشت.

قرار بود فاکس در ماه اگوست در مورد این سریال اطلاع رسانی رسمی داشته باشد اما با بالا گرفتن شایعات، این شبکه اعلام کرد ۱۰ قسمت از سری جدید سفارش داده شده است.

بازیگران سریال: کدام بازیگران باز خواهند گشت؟

فاکس از احتمال صد در صدی حضور میلر و پرسل- مایکل و برادر قوی هیکلش لینکلن بارو- در ادامه این سریال خبر داد.

خبر اختصاصی سایت دیجیتال اسپای در مورد فرار از زندان به جولای ۲۰۱۵ باز می گردد درست زمانی که سارا وین کالیز (سارا تانکردی معشوقه ی مایکل در این سریال) به ما گفت برای تکرار نقشش با او تماس گرفته شده است.

شش ماه بعد از آن، کالیز به دی اس اطمینان داد که همچنان در حال گفتگوست اما با توجه تعهدش به سریال امریکایی کلنی باید “برنامه اش را با بقیه عوامل هماهنگ کند”.

سرانجام پس از گمانه زنی های بسیار، در مارس ۲۰۱۶ رسماً قراردادش را امضا کرد و بر پیوند دوباره ی مایکل و سارا که همه ما منتظرش بودیم صحه گذاشت.

بازگشت آمائوری نولاسکو در نقش فرناندو سوکره، هم سلولی خوش قلب مایکل که یکی از شخصیت های محبوب این سریال بوده اولین بار زمانی مطرح شد که پرسل در اینستاگرام خود پستی از این هم بازی سابق خود با هشتگ بزودی گذاشت (این پست بلافاصله حذف شد).

نولاسکو سرانجام با پستی در اینستاگرام خود به آن پاسخ داد و بر حضورش برای ساخت اپیزودهای جدید تأکید کرد.

البته فرار از زندان بدون حضور تئودور بگ ول، هرگز فرار از زندان نمی شد بنابراین عجیب نبود که کمی بعد بازگشت رابرت نپر نیز در نقش تی بگ تبهکار رسماً اعلام شد.

راکموند دنبار هم در نقش بنجامین “سی-نوت” فرانکلین به او خواهد پیوست با این وجود چیزی در مورد حضور تی بگ در سریال پادشاهان فرار نسخه ی فراموش شده ی فرار از زندان گفته نشد.

پل آدلستین شخصیت منفی به یاد ماندنی در نقش کلرمن بیرحم که دچار تغییر و تحول شد و به کمک قهرمانان ما شتافت نیز در ماه مارس ۲۰۱۶ برای ادامه ی کار قرارداد امضا کرد اما کسی نمی داند این بار در کدام سو قرار می گیرد؟

حضور چند چهره ی جدید نیز برای همکاری در این فصل اعلام شد. حضور مارک فیورستین بازیگر سریال رویال پینز (Royal Pains) خبر بدی برای همراهی مایکل و سارا خواهد بود.

گفته می شود اسکات تس که نقشش را فیورستین بر عهده دارد در سری جدید با دکتر سارا تانکردی ازدواج می کند. در صورتی که مایکل زنده باشد ماجرای عشقی او با سارا ممکن است به پایان رسیده باشد.

لینکلن نیز تا اندازه ای عاشق شبا با بازی اینبار لوی می شود. شخصیتی که جای ورونیکا داناوان وسوفیا لوگو آخرین معشوقه او را خواهد گرفت.

گمانه زنی ها با انتخاب ریک یان تبهکار فیلم سریع و خشن برای نقش جا (یک نابعه ی جعل هویت) بیشتر می شود. آیا او به مایکل برای بازگشت به این دنیا کمک خواهد کرد؟

اگوستوس پرو یکی از بازیگران فیلم کیک- اس ۲ نقش ویپ و امین ای گمل تازه وارد نیز نقش “سایکلوپس” را بر عهده خواهد داشت.

سایر هنرپیشه های جدید این فصل: مارینا بندیکت هنرپیشه سریال تورچ وود در نقش یک تبهکار A& W و کونال شرما در نقش سید یک زندانی به ظاهر هنرمند که به دلیل تمایلات جنسی اش به زندان افتاده.

خلاصه ی داستان فصل پنجم: موضوع این فصل چیست؟

در ژانویه ۲۰۱۵، گری نیومن مدیر گروه تلویزیونی فاکس تأکید کرد در حالیکه طرح و برنامه ی خاصی برای ادامه ی سریال فرار از زندان وجود ندارد اما او قصد دارد در چشم به هم زدنی این سریال را کلید  بزند.

نیومن در میان صحبت هایش قبل از اینکه در مورد ایده ادامه سریال چیزی بگوید به خبرنگاران گفت: “گمانه زنی هایی در مورد سریال فرار از زندان در مطبوعات وجود دارد که راستش را بخواهید برای ما تازگی دارد”.

او اذعان داشت “در صورتی که شرکای قبلی این سریال علاقمند به همکاری باشند اتفاق بسیار خوبی روی خواهد داد و مجموعه ای بی نظیر ساخته خواهد شد”.

پنج ماه بعد گزارشاتی در مورد جدیت فاکس در ساخت مجدد مجموعه ای کاملاً محدود “با خط داستانی مستقل” منتشر شد.

دانا والدن معاون گروه تلویزیونی فاکس آنرا تا حدودی ادامه ی مجموعه های قبلی توصیف کرد و گفت: “سری جدید ترکیبی از کاراکترهای چندین سال قبل سریال خواهد بود و برادران باز خواهند گشت”.

بله، هر دو برادر. اسکوفیلد مرده هم نقش اصلی را در سری جدید بر عهده خواهد داشت. پرسل اذعان داشت: “چیزی که من در مورد زنده شدن دوباره مایکل شنیدم کاملاً هوشمندانه است و مردم خوششان خواهد آمد”.

والدن مجدداً  اظهار داشت در سری جدید “توضیح منطقی و قابل باوری در مورد اینکه چرا شخصیت ها زنده هستند و همچنان در این دنیا فعالیت دارند” ارائه خواهد شد.

قطعی ترین سیناپس داستانی ما همراه با انتخاب کالیز در مارس ۲۰۱۶ صورت گرفت: “هنگامی که سر نخ هایی دال بر زنده بودن مایکل وجود دارد، سارا با همکاری لینکلن بزرگترین فرار این سریال را طراحی می کند”.

از پل شیورینگ سازنده سری اول این سریال درخواست شد اپیزود اول فصل پنجم را بنویسد و همراه با آن یک “خط داستانی” برای ادامه فصل طراحی کند.

البته، کالیز در فوریه ۲۰۱۶ خبر داد شیورینگ نگارش هر ۱۰ قسمت جدید را بر عهده دارد و بدین ترتیب ممکن است کمی از جادوی فصل اول به این اپیزودهای جدید تزریق شود.

تاریخ پخش

فیلمبرداری قسمت های جدید از بهار ۲۰۱۶ به محض پایان همکاری پرسل و میلر با فصل اول سریال افسانه های فردا آغاز می شود. افسانه های فردا نسخه جدید (اسپین آف) سریال فلش است که در آن این دو بازیگر از شخصیت های ثابت هستند.

با وجود اینکه این تاریخ هنوز مورد تأیید قرار نگرفته اما انتظار می رود قسمت اول فصل جدید اواخر سال۲۰۱۶ یا اوایل ۲۰۱۷ پخش شود.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نظرات