پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » همه چیز درباره عمل چال گونه و هزینه آن

همه چیز درباره عمل چال گونه و هزینه آن

خواندنی ها | 1397-10-11 | ۱۲۹۸ بازدید | نظرات

خیلی ها آرزوی داشتن چال گونه را در سر دارند و حتی حاضرند برای به دست آوردن این چاله کوچک، زیر تیغ جراحی بروند.

در این مقاله قصد داریم به چگونگی ایجاد چال گونه به صورت مصنوعی بپردازیم و بعد از توضیح در مورد عمل تعبیه ی چال گونه، درباره ی هزینه این جراحی زیبایی صحبت خواهیم کرد.

بعضی‌ها این شانس را دارند که به طور طبیعی روی گونه‌های خود چال خنده دارند، اما اگر شما این شانس را نداشته‌اید، جایی برای نگرانی نیست، چون شما هم می‌توانید این شانس را به دست آورید و این کار با انجام جراحی ایجاد چال خنده میسر می‌شود.

به تازگی، روش جراحی گونه برای ایجاد چال خنده در دل بسیاری از افرادی که آرزوی داشتن چال خنده را دارند، جا کرده است. شما می‌توانید با انجام این جراحی روی گونه ی خود چال خنده ایجاد کنید.

افراد بسیار زیادی، خصوصا در بین زنان، تا کنون این جراحی را انجام داده‌اند تا روی گونه‌ی خود چال خنده ایجاد کنند. این جراحی را می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام داد. این جراحی چند سالی است که انجام می‌شود و افراد بسیار زیادی در این مدت این جراحی را انجام داده‌اند و به نتایج موفقیت‌آمیز رسیده‌اند.

بنابراین داشتن چال گونه دیگر یک آرزو نیست و این طور نیست که همیشه چال گونه به خودی خود در صورت شخص باشد. در موارد بسیاری، افراد با پزشک خود مشورت می‌کنند و می‌گویند که از چال خنده‌ای که روی صورت شخصیت مورد علاقه‌شان دیده‌اند خوششان آمده و و از پزشک خود می‌خواهند که جراحی ایجاد چال گونه را برایشان انجام دهد. این جراحی، یک عمل زیبایی ساده است که در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و مدت زمان ریکاوری بعد از آن نیز بسیار کوتاه است.

در این جراحی، در درون بافت عضلانی گونه یک بخیه کوچک زده می‌شود تا به کمک آن بتوان فرورفتگی چال گونه را ایجاد کرد. این روش، ساده‌ترین و موثر‌ترین روش برای ایجاد چال خنده روی گونه‌ها است

عکس, همه چیز درباره عمل چال گونه و هزینه آن

پیش از پرداختن به عمل چال گونه بد نیست بدانید بسیاری از جراحان زیبایی در جلسه مشاوره پیش از عمل چال گونه، با بهره گیری از نرم افزارهای مربوطه صورت مراجعه کننده را طراحی می کنند و در حقیقت امکان نمایش صورت فرد پس از عمل چال گونه را دارند که می تواند به روند تصمیم گیری کمک کند.

عمل چال گونه یک جراحی ساده است و به صورت سرپایی و در خود کلینیک زیبایی انجام می شود. این جراحی نیاز به بیهوشی ندارد و جراح از بی حسی موضعی استفاده می کند. همچنین مدت زمان عمل چال گونه حدود ۲۰ دقیقه می باشد.

جراح پس از استفاده از بی حسی موضعی در محل مورد نظر ( رایج ترین محل، ۲ تا ۳ سانتی متر فاصله از لب بالاییست )، ابزار نمونه برداری را وارد پوست می کند و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بخشی از بافت چربی و عضله گونه را می تراشد. پس از آن بخش تراشیده شده از داخل پوست گونه از یک سمت شکاف مسدود و به مرور زمان هم محل زخم به وسیله ی سیستم بدن ترمیم می شود.
قابل ذکر است که در هفته های اول پس از عمل چال گونه عموما سطح پوست گونه چه در حالت خندیدن و چه در حالت عادی به صورت چال خواهد بود اما جای نگرانی نیست و بعد از گذشت زمان وضعیت چال گونه شما از حالت ثابت خارج خواهد شد و فقط در هنگام خندیدن چال گونه ی شما آشکار می شود.

به طور معمول چال گونه ای که توسط جراحی ایجاد شده باشد، بین یک تا دو سال عمر خواهد کرد.

چه کسانی می توانند عمل چال گونه انجام دهند؟

صرف عمل چال گونه برای گروه خاصی ممنوع یا نشدنی نیست مگر اینکه شرایط جسمانی و سلامتیتان در شرایطی باشد یا در حال مصرف دارویی باشید که پزشک به طور کلی عمل را توصیه نکند. حتما قبل از انجام هر نوع عملی ( حتی سرپایی) پزشک مورد نظر را در جریان سابقه پزشکی خود قرار دهید.

تنها نکته قابل توجه این است که معمولا اشخاصی که با گونه ی گوشتالود و پرحجم دست به عمل ایجاد چال گونه زده اند، نتیجه چندان رضایت بخشی به دست نیاورده اند و ظاهرا حجیم بودن گونه باعث افت کیفیت نهایی چال گونه خواهد شد.

آیا عمل چال گونه عوارضی در پی خواهد داشت؟

توجه داشته باشید که در کل عمل ایجاد چال گونه در میان دیگر جراحی های زیبایی جزء کم عوارض ترین آنهاست. همان طور که گفته شد جراحی چال گونه یک عمل سرپاییست و در حین آن از بیهوشی کامل استفاده نمی شود. از جمله عوارض عمل چال گونه شاید تنها بتوان به اندکی خونریزی و کبودی و تورم بعد از عمل اشاره کرد که باید گفت طبیعیست و می توانید با استفاده از کمپرس یخ جلو گسترش آن را بگیرید. عفونت پس از عمل ایجاد چال گونه به ندرت مشاهده شده است که در صورت مشاهده با مشورت و تجویز پزشک آنتی بیوتیک استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل چال گونه

دقت داشته باشید که مراقبت از بخیه ها در ۳ روز پس از عمل چال گونه اهمیت دارد. بهتر است در این ۳ روز غذاهای آبکی و یا نرم میل کنید و حواستان به جای عمل و بخیه روی گونه تان باشد. اگر این ۳ روز را با موفقیت پشت سر بگذارید، البته همچنان لازم است تا ۲ هفته مراقبت ادامه پیدا کند اما نه به شدت ۳ روز اول.

هزینه چال گونه

در مورد هزینه عمل چال گونه هم می توان این حرف را زد که با توجه به عدم استفاده از بیهوشی و تجهیزات و استفاده از کادرمجهز دیگر جراحی های زیبایی، هزینه ایجاد چال گونه هم نسبت به عمل های زیبایی دیگر کم هزینه تر است.

البته هزینه عمل چال گونه این شباهت را هم با دیگر جراحی های زیبایی دارد که هزینه نهایی آن بسیار مرتبط با پزشک ( مهارت و شهرت) و همچنین منطقه ای است که کلینیک زیبایی در آن واقع شده است. با وجود گستردگی بازه هزینه عمل چال گون به طور متوسط می توان برای ایجاد دو چال گونه در دو طرف صورت بین ۳.۵ تا ۶ میلیون هزینه جراحی در نظر گرفت.

در نهایت بد نیست بدانید اگر میل به اقدام برای ایجاد چال گونه دارید اما هزینه عمل برایتان سنگین است می توانید به جای درخواست برای ۲ چال گونه، تنها در یک سمت صورتتان چال گونه ایجاد کنید و به این ترتیب تنها نیمی از هزینه جراحی چال گونه را بپردازید. ظاهرا و بر اساس گفته های متخصصین زیبایی داشتن چال گونه تنها در یک طرف صورت طبیعی تر است و غریبه ها احتمال بیشتری می دهند که چال گونه شما مادرزادی باشد.

 

ورزش کردن برای ایجاد چال خنده به صورت طبیعی

لب‌های خود را غنچه کنید تا به طور طبیعی روی گونه شما چال خنده بیافتد

لب‌های خود را غنچه کنید و سعی کنید گونه‌های خود را به طرف داخل بکشید. برای شروع تمرین دادن به عضلات گونه‌ی خود، صورت خود را به حالتی در بیاورید که انگار همین الان لیموی ترش یا یک چیز بسیار تلخ خورده‌اید. لب‌های شما باید به حالت جمع و چروکیده باشد و گونه‌هایتان کاملا به طرف داخل دهان مکیده شده باشد. دندان‌هایتان را کاملا روی هم نگذارید چرا که باید گونه‌های شما کاملا به طرف داخل دهان کشیده شده باشند. لازم نیست لب‌های شما حتما بسته باشند.

توجه: این تکنیک یکی از روش‌های توصیه شده‌ی عمومی است و هیچ تحقیقات رسمی روی آن انجام نشده و به طور علمی ثابت نشده. بلکه روشی است که به طور مبهم و به صورت نقلی و غیر رسمی توصیه شده و به همین خاطر نتیجه بخش بودن این روش تضمینی نیست.

گونه‌های شما باید مرتبا و تا جای ممکن به سمت داخل کشیده شود، در حالی که دندان‌های بالایی و عقبی شما آزاد هستند و قسمت بیشتر حجم گونه در میانه و وسط دهان است و روبه‌روی لب‌ها قرار دارد. تصور کنید که دارید یک نوشیدنی با طعم بسیار تند و تیز می‌خورید که به شدت شما را آزار داده، واکنش شما به یک طعم تند و تیز چیزی است که در این حرکت تمرینی باید انجام دهید.

روی گونه‌ی خود فشار دهید و نگه دارید

روی گونه‌ی خود با انگشت فشار بیاورید و انگشت خود را نگه دارید. انگشت خود را در جایی قرار دهید که بیشترین فضا در زیر آن قرار دارد و انگشت شما تا عمق بیشتری فرو می‌رود. با دو انگشت اشاره‌ی خود به این دو نقطه فشار آورید و در هنگامی که می‌خواهید دهان خود را حرکت دهید، همچنان انگشتان خود را فشار دهید تا پوست گونه زیر انگشتان شما حرکت نکند. درصورتی‌که بخواهید می‌توانید شصت دست یا با انتهای یک مداد نیز این کار را انجام دهید.

لبخند بزنید و جای انگشت خود را تغییر دهید

درحالی‌که انگشت شما روی گونه‌هایتان قرار دارد، لبخند بزنید و جای انگشتان خود را روی گونه تغییر دهید. سعی کنید یک لبخند بزرگ بزنید و در عین حال انگشتان خود را روی گونه خود نگه دارید. لبخند شما باید تا جای ممکن عریض باشد و درست مانند حالتی باشد که درحالت طبیعی، ناگهان لبخند می‌زنید. انگشتان شما باید نزدیک به دو طرف لب‌های شما باشد، جایی که اگر به طور طبیعی، چال خنده داشتید، چال خنده شما آنجا می‌افتاد.

در حالی که این کار را انجام می‌دهید به خودتان در آینه نگاه کنید، اگر انگشتان شما از جایی که دارید روی آن فشار می‌آورید سر می‌خورند، بدون آن که انگشتتان را بردارید، به آرامی‌آن را روی گونه خود حرکت دهید و به جای اولش برگردانید. جایی که می‌خواهید چال گونه تشکیل شود با سر انگشتان یا با انتهای یک مداد فشار دهید و انگشت خود یا مداد را تکان ندهید. می‌توانید برای دیدن جای چاله‌ی تشکیل شده روی گونه خود، سریعا انگشت خود را بردارید و در صورتی که جای چال گونه تشکیل شده است، از خودتان عکس بگیرید. در صورتی که دهان خود را از آن حالت خارج کنید، این جای چال خنده نیز محو می‌شود.

به فشار دادن گونه خود ادامه دهید

به فشار دادن انگشت خود روی گونه تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید. اگر دوست دارید جای چال گونه تشکیل شده کم کم شکل بگیرد و محو نشود، لازم است برای مدت طولانی این کار را ادامه دهید و این زمان نباید کمتر از ۳۰ دقیقه باشد. هر چه قدر بیشتر به فشار دادن انگشت روی گونه‌ی خود ادامه دهید، جای چال گونه بیشتر شکل می‌گیرد و شما شانس بیشتری دارید که جای چال گونه‌ی با دوام‌تری داشته باشید.

در گذشته دستگاه‌های مکانیکی وجود داشتند که با وارد کردن فشار قابل تنظیم به این نقاط در صورت سعی در ایجاد چال گونه داشتند. البته هیچ وقت این موضوع به اثبات نرسید که این دستگاه‌ها واقعا نتیجه‌بخش هستند، اما برخی از افراد نسب به موثر بودن این دستگاه‌ها اطمینان زیادی داشتند. حرکتی که در این جا توضیح داده شد، در واقع کار مشابه همان دستگاه را انجام می‌دهد.

این کار را هر روز انجام دهید

برای چند هفته این کار را ادامه دهید و هر روز تمرین ایجاد چال خنده را برای ۳۰ دقیقه انجام دهید. در صورتی که بعد از گذشت یک ماه همچنان تغییری در گونه شما ایجاد نشد، بهتر است ادامه کار را رها کنید. از آن جایی که این روش به صورت تحقیقاتی تایید شده نیست و فقط به صورت نقل قولی بیان شده، تضمین شده نیست و ممکن است برای شما نتیجه بخش نباشد.

 


مطالب پربازدید

نظرات