پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » هشدار هواشناسی درباره سرما و باد شدید به زائرین اربعین

هشدار هواشناسی درباره سرما و باد شدید به زائرین اربعین

اخبار | 1394-09-10 | ۸۶۲ بازدید | نظرات

سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای پیش‌بینی کرد شهرهای زیارتی جنوب عراق با وزش باد شدید و کاهش محسوس دما همراه باشند.

همچنین به تدریج با گذر این سامانه کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور از جمعه تا یکشنبه هفته آتی پیش بینی می‌شود که در شمال ، شمال شرق و شمالغرب کشور دمای کمینه به زیر صفر درجه خواهد رسید و برخی نقاط در شمال شرق کشور در این مدت بیش از ۱۵ درجه افت دما خواهد داشت.

بنابر این گزارش امروز بارش باران و برف در ارتفاعات در غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار و رعدوبرق و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و در برخی نقاط بارش تگرگ وجود دارد و در جاده‌های کوهستانی اختلال در تردد جاده‌ای به سبب بارش برف و لغزندگی پیش بینی می‌شود.

امروز همچنین جنوب عراق و شهرهای مقدس نجف و کربلا با وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک و از اواخر وقت گاهی بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور برای روز چهارشنبه پیش بینی کرد استان‌های شمال‌غرب کشور (آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل و زنجان) با بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش خفیف برف در برخی نقاط با اختلال در تردد جاده‌ای، استان‌های جنوب غرب و غرب کشور (ایلام، جنوب کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد ) با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار ورعدوبرق و احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

همچنین در روز چهارشنبه هوای شهرهای جنوبی عراق (نجف و کربلا ) با بارش پراکنده و گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

در روز پنجشنبه بارش باران در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و در ارتفاعات زاگرس بارش برف، در شمال و ارتفاعات البرز و شمالغرب کشور با فعالیت شاخه شمالی موج، بارش برف و در استان‌های واقع در غرب کشور بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی توصیه کرد با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی، توسط هموطنان گرامی و سازمان‌ها و ارگان‌های مسئول به عمل آید.

احتیاط لازم و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی مناطق یاد شده، 

پیشگیری‌های لازم در مناطق جنوب‌غرب کشور و در مناطقی که احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد و عدم تردد در مناطق کوهستانی جنوب‌غرب به خاطر احتمال رعدوبرق و احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت در مناطق جنوب‌غرب کشور به سبب بارش تگرگ از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی کشور است.


مطالب پربازدید

نظرات