پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » هزینه این روزهای تورهای خارجی

هزینه این روزهای تورهای خارجی

خواندنی ها | ۲۱ شهریور۱۳۹۷ | 936 بازدید | نظرات

این روزها سفر کار هر کسی نیست. اگرچه پیدا کردن ارز با سختی های زیادی روبرو است و حداقل یکی دو ساعت آفتاب گرفتن در ظهر داغ خیابان فردوسی را می طلبد ولی آژانس هایی هستند که از مشتری های شان ارز نمی خواهند و با همان هزینه ریالی خرج این سفرهای گردشگری سه تا هفت روزه را تامین می کنند.

با این وجود نرخ آفرها همچنان برای خیلی از ایرانی ها گرانقیمت به نظر می رسد. مثلا چند خانواده ایرانی می توانند هزینه ۱۵ میلیون تومانی سفر هفت روزه به جزیره بالی اندونزی را تامین کنند؟ یا چند نفر حاضر می شوند برای یک سفر سه روزه به دبی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می کنند؟

۱) دبی؛ ۳.۶ میلیون تا ۵.۲ میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

همین فردا اگر چمدان را ببندید و به دبی بروید، این سفر دست کم سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای شما تمام می شود. تورهای مسافرتی سه روزه به مقصد دبی ۱۸ شهریورماه یعنی همین فردا شما را با پروازهای هواپیمایی ماهان به این شهر بدون مالیات می برند و در هتل های سه ستاره «السراب» و «خورشید، شن و دریا» اسکان می دهند. اگر برای اقامت در این سفر سه روزه، به کمتر از هتل پنج ستاره راضی نمی شوید، احتمالا باید گران ترین آفر تور گردشگری به مقصد دبی را انتخاب کنید.

لاکچری ترین آفر گردشگری که در خلال جستجو چند ساعته به چشم مان خورد، مربوط به یک تور گردشگری بود که پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داشت و هتل پنج ستاره رویال پالم مرکزی را برای اقامت سه روزه در نظر گرفته بود. یک تور دیگر که سه روز اقامت در هتل کرون پلازا را برای مشتریانش در نظر گرفته بود، چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت داشت.

با جستجوی بیشتر، تورهای گردشگری با اقامت در هتل های پنج ستاره ارزان تر هم پیدا می شود. مثلا یک تور گردشگری برای سفر سه روزه با اقامت در هتل پنج ستاره کانال سنترال، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است.


۲) آنکارا؛ سه تا چهار میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

بالا رفتن قیمت دلار هر بازاری را با رکود مواجه کند، بازار سفر به ترکیه همچنان رونق خودش را حفظ خواهد کرد. همسایه های ترک زبان ماهم این چند وقت با مشکلات ارزی دست و پنجه نرم می کنند و برای همین طالب دلار هستند. این موضوع خودش را در آفر تورهای گردشگری نشان داده است.

تورهای گردشگری سه روزه به مقصد آنکارا، علاوه بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه بلیت رفت و برگشت از شرکت هواپیمایی ایران ایر، مابقی هزینه ها را به دلار محاسبه می کنند. ارزان ترین تورهایی که توانستیم پیدا کنیم علاوه بر هزینه بلیت ها، ۶۷ دلار برای اقامت از مشتری می خواستند. یکی از این تورهای ارزان قیمت که از اول مهر ماه به مدت سه روز شما را در هتل آرمر آنکارا اسکان می دهد، با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، سه میلیون تومان خرج روی دست شما می گذارد.

یک آفر سه میلیون تومانی دیگر هم پیدا کردیم که محل اقامت آن در هتل طلایی آنکارا است. هزینه تورهای گرانقیمت تر به مقصد آنکارا به ۱۳۰ دلار هم می رسد. این یعنی علاوه بر هزینه دو میلیون تومانی بلیت، شما باید دو میلیون تومان دیگر برای اقامت در هتل شرایتون آنکارا خرج کنید تا هزینه سفر برای شما، چهار میلیون تومان رقم بخورد.


۳) باکو؛ سه تا هفت میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

آمارها نشان می دهد از ابتدای سال میلادی تا امروز حدود ۱۶۵ هزار ایرانی به جمهوری آذربایجان سفر کرده اند. ایران و آذربایجان از نظر فرهنگی شباهت های بسیاری به هم دارند. به خصوص که خیلی از ایرانی ها با زبان آذری آشنا هستند و برای همین آذربایجان همیشه یکی از پر رفت و آمدترین کشورها برای شهروندان ایرانی به شمار می رود.

بالا و پایین کردن تبلیغات تورهای گردشگری به مقصد باکو نشان می دهد، هزینه سه شب اقامت در بهترین هتل شهر باکو که هتل چهارفصل نام دارد، هفت میلیون تومان آب می خورد. یک تور گردشگری که شما را با پروازهای هواپیمایی ایران ایر به این شهر می برد، تعرفه های ارزان تری هم در نظر گرفته. ارزان ترین توری که به مقصد باکو پیدا کردیم، مربوط به تور گردشگری سه روزه با اقامت در هتل هنر باکو (Art Hotel Baku) است که سه میلیون تومان قیمت خورده.

تورهای گردشگری با پیشنهادهای بین سه میلیون تومان تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم وجود دارد که محل اقامت آنها در هتل های رویال، آمارا، اونیو و اطلس شهر باکو است. سه شب اقامت در هتل پالمان که دومین هتل بزرگ شهر باکو به حساب می آید با احتساب هزینه بلیت ایران ایر، چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای گردشگرها آب می خورد.


۴) بالی اندونزی؛ ۱۱ تا ۱۵ میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

شهرهای ساحلی اندونزی شاید چندان جذابیتی نداشته باشند، اما جزایر آن برای گردشگرهای ایرانی منحصر به فرد هستند. سفر به بالی که از جزیره های کشور اندونزی به حساب می آید، خرج زیادی لازم دارد. چون تورهایی که گردشگران را به این شهر می برند، هزینه های اقامت را با دلار حساب کرده اند. به جز قیمت بلیت هواپیمایی ماهان که به صورت رفت و برگشت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آب می خورد، هفت روز اقامت در هتل های این شهر دست کم ۴۷۰ دلار هزینه بر می دارد.

ارزان ترین تور گردشگری هفت روزه ای که به مقصد بالی پیدا کردیم، شما را در هتل آماریس اسکان می دهد و با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، حدود هفت میلیون تومان خرج روی دست تان می گذارد. کنار هم گذاشتن هزینه بلیت و اقامت، قیمت این تور گردشگری را به حدود ۱۱ میلیون تومان می رساند. هزینه هفت شب اقامت در هتل گراند میراژ بالی، ۶۸۰ دلار خرج روی تور گردشگری گذاشته و قیمت تور را به ۱۴ میلیون تومان رسانده است. تورهای گرانقیمت به مقصد بالی برای اقامت هفت شب در هتل پنج ستاره گردشگری کارتیکای این شهر، ۷۳۵ دلار قیمت خورده که با هزینه بلیت و خرید دلار از بازار آزاد، برای گردشگران ایرانی ۱۵ میلیون تومان خرج دارد.


۵) کیش؛ ۸۰۰ هزار تا ۱.۲ میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

همه سفرهای آن ور آبی که قرار نیست به مقصد کشورهای خارجی باشد؛ همین جزیره کیش هم آن طرف آب به حساب می آید و می تواند یک مقصد تفریحی ارزان قیمت برای گردشگران باشد. تازه با سفر به کیش از ارزبری سفرهای گردشگری هم جلوگیری می شود و نیازی به چانه زدن سر قیمت دلار در خیابان های فردوسی نخواهید داشت.

اگر بخواهید به صورت آزاد و بدون تورهای گردشگری به کیش سفر کنید، هزینه هر شب اقامت شما در هتل پنج ستاره شایان کیش ۳۸۰ هزار تومان خواهد بود و برای یک اقامت سه روزه در این شهر جزیره ای، باید تقریبا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرج کنید. این در حالی است که با همین هزینه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی، می توانید از تورهای گردشگری که شما را به کیش می برند استفاده کنید و در همین هتل پنج ستاره اقامت داشته باشید.

این تور سه روزه به مقصد کیش شمارا با پروازهای هواپیمایی معراج به این جزیره می برد و هزینه های خورد و خوراک سفر را هم بر عهده می گیرد. تازه اگر اصرار چندانی به اقامت در هتل های لاکچری ندارید، یک روز گردشگری ۸۰۰ هزار تومانی هم هست که با پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس شما را به این جزیره می برد و در هتل یک ستاره خاتم اسکان می دهد.


۶) مالزی؛ چهار میلیون تا ۹.۶ میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

احتمالا اولین صحنه ای که بعد از شنیدن اسم مالزی جلوی چشم تان ظاهر می شود، برج های دو قلویی هستند که با یک پل به متصل شده اند. ایرانی های زیادی برای تحصیل به کوآلالامپور سفر می کنند. اما جاذبه های گردشگری این شهر به حدی هست که به سادگی نتوانیم از کنار سفرهای تفریحی بگذریم. به خصوص که سفر به مالزی برای ایرانی ها نیاز به ویزا ندارد. از آنجایی که آفرهای پیشنهادی تورهای گردشگری به مقصد مالزی بیشتر به تومان محاسبه شده است، سفر به کوآلالامپور در رده ارزان ترین سفرها قرار می گیرد. به طوری که با پرداخت چهار میلیون تومان، یک تور گردشگری شما رابا پروازهای هواپیمایی ماهان به کوآلالامپور می برد و هزینه هفت شب اقامت در هتل سه ستاره سانی این شهر را متقبل می شود.

آفرهای چهار میلیون تومانی تور مالزی کم نیستند و با کمی جستجوی بیشتر می شود تور گردشگری را پیدا کرد که با دریافت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شما را در هتل چهار ستاره رویال چولان بوکیت بینتانگ مالزی اسکان می دهد. هزینه تورهای مسافرتی که هتل های پنج ستاره را برای اقامت انتخاب کرده اند، بیش از دو برابر این تورهای ارزان قیمت در می آید.

گران ترین آفری که به چشم مان خورد مربوط به یک تور گردشگری بود که هتل پنج ستاره ریتز کارلتون را برای اقامت در نظر گرفته بود و برای این سفر هفت روزه، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاشته بود.


۷) بلغارستان؛ ۵.۹ میلیون تا ۹.۵ میلیون

image هزینه این روزهای تورهای خارجی

سال گذشته بیش از ۲۹ هزار ایرانی درخواست ویزا برای بلغارستان کرده اند که ۹۵ درصد آن ویزای توریستی بوده. این رقم نشان می دهد که می توان روی بلغارستان هم به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری حساب باز کرد. به خصوص که هزینه تورهای گردشگری به مقصد این کشور، به نسبت بقیه سفرهای گردشگری کمتر به نظر می رسد. چرا که نهایت قیمتی که برای سفر به بلغارستان به چشم مان خورد، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و مربوط به یک تور گردشگری است که با پروازهای هواپیمایی ماهان گردشگران را به صوفیه می برد و به مدت هفت روز در هتل قصر کالیاکرا اسکان می دهد.

البته به نظر این تور گردشگری در قیمت گذاری کمی زیاده روی کرده است. چرا که در خلال جستجوهای مان با یک آفر مواجه شدیم که فقط پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از مشتری می گرفت و هتل پنج ستاره آرنامار را برای اقامت گردشگرهایش در نظر گرفته بود.

این آفر بین بقیه آفرهای تورهای گردشگری منحصر به فرد بود چرا که قیمت تورها به مقصد بلغارستان، به طور متوسط هفت تا هشت میلیون تومان قیمت داشت. مثلا یک تور گردشگری بلغارستان برای این سفر با اقامت هفت روزه در هتل چهار ستاره ادمیرال، هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته بود.


مطالب پربازدید

نظرات