پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » هر کیلو آجیل برای شب یلدا چه قدر؟

هر کیلو آجیل برای شب یلدا چه قدر؟

اخبار | 1394-09-25 | ۸۶۶ بازدید | نظرات

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان گفت: قیمت آجیل شب یلدا از کیلویی۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است ولی بر اساس نوع خشکبار مورد استفاده در این آجیل قیمت‌های بالاتر یا پایین‌تر از نرخ مصوب نیز خواهد داشت، همچنین آجیل‌های سفارشی شب یلدا قیمت‌گذاری ندارند.

مصطفی احمدی اظهار کرد: قیمت کف آجیل شب یلدا در عمده فروشی کیلویی ۲۵ هزار تومان است که با ۱۰ درصد سود خرده‌فروشی به قیمت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین حداکثر نرخ فروش آجیل شب یلدا در عمده‌فروشی نیز ۳۵ هزار تومان است که با ۱۰درصد سود کیلویی ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

وی در عین حال بیان کرد: البته بعضی آجیل ها که به سفارش مشتری تهیه می شوند قیمت های متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال اگر در آجیل، بادام هندی استفاده شود گران تر می‌شود یا بر اساس میزان استفاده از پسته، فندق، بادام و دیگر اقلام به قیمت های متفاوتی عرضه می‌شوند.

احمدی اظهار کرد: در شب یلدا با توجه به افزایش میزان تقاضا، نظارت بازرسان اتحادیه نیز افزایش می یابد و نظارت بیشتری بر روند فروش آجیل در واحدهای دارای پروانه کسب انجام می دهیم.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش همچنین از فعالیت واحدهای غیرمجاز در ایام پرتقاضای آجیل گلایه کرد و افزود: معمولا در ایام نوروز یا شب یلدا شاهد فعالیت عده‌ای هستیم که به صورت غیرقانونی اقدام به فروش آجیل می‌کنند و برای خود بساطی پهن و هر نوع آجیل با کیفیت پایین یا مانده را عرضه می‌کنند که این موضوع باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت اجناس را عرضه و تقاضا تعیین می کند، گفت: در زمانی که تقاضا کم می‌شود برخی از فروشندگان مجبور می شوند با قیمت بسیار پایین تری اجناس خود را بفروشند و در این ایام که فروش آن ها بالا می رود ما نیز نظارت های خود را افزایش می‌دهیم و گران‌فروشی در این زمینه نداریم.

احمدی در عین حال بیان کرد: در حال حاضر حدود ۷۵۰واحد مجاز خرده فروشی در تهران داریم که برفعالیت آن ها نظارت کامل صورت می گیرد.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان با بیان اینکه سود عمده فروشی سه درصد و سود خرده فروشی ۱۰ درصد است، گفت:‌ عرضه و تقاضا، نرخ ارز، آب و هوا و مسائلی از این قبیل برنحوه قیمت گذاری آجیل و خشکبار تاثیرگذار است.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

نظرات