پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » هرگز زائده های گوشتی بدنتان را دستکاری نکنید

هرگز زائده های گوشتی بدنتان را دستکاری نکنید

سلامت | ۶ بهمن۱۳۹۴ | 798 بازدید | نظرات

زائده‌های گوشتی (Skin Tags) معمولا ژنتیکی هستند و به همین دلیل بیشتر افرادی که با این زائده‌ها مشکل دارند، خانواده‌شان را سرزنش می‌کنند.

در هر صورت فقط شما نیستید که چنین مشکلی دارید، چون یک‌چهارم مردم با این زایده‌های گوشتی مواجه می‌شوند و این مساله به‌خصوص بعد از ۵۰ سالگی بیشتر رایج می‌شود.

افرادی که زائده گوشتی دارند، حتما روش‌های مختلفی را در اینترنت برای برداشتن این زائده‌ها دیده‌اند، اما متخصصان توصیه می‌کنند که به هیچ وجه نباید سراغ چنین روش‌های غیراستاندارد و غیرپزشکی‌ای بروید، چون خطر زخم شدن یا بروز عفونت با این کارها خیلی بالا می‌رود.

خبر خوب این است که این زائده‌های گوشتی به‌راحتی قابل حذف هستند. متخصصان پوست می‌توانند با ایجاد بی‌حسی موضعی و برش سریع با استفاده از وسایل تخصصی پزشکی، این کار را به‌خوبی انجام دهند. منجمد کردن یا داغ کردن زایده‌های گوشتی هم روش رایج دیگری است که برای از بین بردن آن‌ها استفاده می‌شود.

عوارض ناشی از هر کدام از این روش‌ها فوق‌العاده محدود است و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود برگردند. معمولا این زایده‌های گوشتی دوباره رشد نمی‌کنند، اما همیشه این احتمال وجود دارد که زائده‌های گوشتی جدید در نقاط دیگر بدن شکل بگیرند و بروز پیدا کنند. البته اگر زائده‌های گوشتی شما را آزار نمی‌دهند، بهتر است که برداشتن آن‌ها را فراموش کنید.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

نظرات