پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » هرگز در یک رابطه عاشقانه این جمله ها را نگویید

هرگز در یک رابطه عاشقانه این جمله ها را نگویید

سلامت | 1395-09-05 | ۱۰۵۲ بازدید | نظرات

در این مطلب به برخی از جمله های ممنوعه ای که هر دو طرفه رابطه باید از گفتن آنها امتناع کنند، اشاره کرده ایم. اگر شما هم می خواهید که رابطه ای سالم و ماندگار داشته باشید، به آنها عمل کنید.

رابطه قبلی ام آنگونه بوده است

 

مطمئنا هر کسی درگیر رابطه ای در زندگی گذشته اش بوده است و طبیعی است که شما مدام طرف مقابل تان را با رابطه گذشته تان مقایسه کنید اما در این مسیر هم باید پایبند بایدها و نبایدهایی باشید.

برای طرف مقابل تان اهمیتی ندارد که عشق قبلی تان برای خوشحالی شما چه می کرد یا شما چه نوع رابطه ای با او داشته اید؟ پس بهتر است صحبت کردن از گذشته تان را رها کنید و به زمان حال بپیوندید تا این رابطه هم مانند رابطه  قبلی تان به شکست منجر نشود.

خانواده ام با رابطه ما مخالف اند

حتی اگر خانواده شما با شریک فعلی زندگی تان موافق نیستند، بهتر است که بگذارید خود او به این موضوع پی ببرد. شما با گفتن این که خانواده تان از او خوششان نیامده، تنها به زخم های او نمک می پاشید. اگر هم می خواهید نظرتان را بیان کنید بهتر است خوش بین باشید و به جای افکار منفی، انرژی های مثبت را به او منتقل کنید.

در واقع وظیفه شماست که میان شریک زندگی و خانواده تان یک رابطه مطلوب بسازید. پس دست به کار شوید اما در این راه عجله نکنید زیرا گذشت زمان نیز کارش را خوب بلد است.

دوستان جذابی داری

 

مطمئنا آدم های جذاب دیگری جز عشق زندگی شما هم وجود دارد و شما آزادید که نظرتان را در مورد آنها بیان کنید اما این موضوع در مورد دوستان او یا برادر و خواهر او صادق نیست. اگر شما به او بگویید که دوستان جذابی دارد، او اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و احساس می کند که شما به دوستان اش بیش از خود او اهمیت می دهید. پس بهتر است که حس حسادت او را به هیچ وجه تحریک نکنید.

عادت بد من این است که…

احتمال این که شما هم مانند دیگران در تنهایی خود عادات  بدی داشته باشید، زیاد است. اما دلیلی ندارد که شریک زندگی تان نیز از آنها باخبر شود. اگر چه شما تمام زندگی تان را با هم به اشتراک گذاشته اید اما حریم خصوصی، چیزی است که هر فردی باید آن را در تمام زندگی خود حفظ کند.

با افراد بدی رفت و آمد می کنی

دلیل ندارد که شما تمام آدمها، از جمله تمام دوستان شریک زندگی تان، را دوست داشته باشید. اما اگر بخواهید که مدام سرش غر بزنید که دوستان بدی دارد، یا این که با این و آن ارتباطی نداشته باشد، در واقع او را بیشتر از خودتان می رانید. شریک زندگی تان تنها در صورتی نظر شما را جدی خواهد گرفت و به آن احترام خواهد گذاشت که شما نیز با زبان خوش نظرات تان را بیان و از هر گونه توهینی دوری کنید.

تو در گذشته هم این اشتباه را کرده ای

حتی اگر شریک زندگی تان در گذشته اشتباهی مرتکب شده است، شما نباید آن را به رویش بیاورید. شما او را همانگونه که بوده پذیرفته اید، به همین دلیل زخم زبان زدن های مدام کاری برای شما از پیش نمی برد، جز این که او را بیشتر از شما می راند. در اقع شما با این رفتار، او را وادار می کنید که بار دیگر اشتباهات گذشته خود را تکرار کند.

 

انقدر با احساس نباش

اگر احساس می کنید که شریک زندگی تان از شما با احساس تر است، به جای این که او را مجبور کنید که منطقی فکر کند و روی احساست اش سرپوش بگذارد، خود شما سعی کنید که با احساس تر باشید تا که او احساس کمبود عاطفی از جانب شما نکند.

هر چه از مادرم بگویم کم است

 

مسلما شما مادر خود را بی نهایت دوست دارید و این فوق العاده است اما اگر مدام در مقابل شریک زندگی تان به او توجه کنید، احساس حسادت او را بر می انگیزید. این موضوع در مورد دوستان یا حتی اقوام تان هم صادق است. سعی کنید که او را در تک تک لحظه هایتان شریک کنید تا خود را از افرادی که شما به آنها علاقه دارید، جدا نبیند.

این غذا را نخور

هر کسی با یک عادت غذایی خاصی بزرگ می شود. شما نمی توانید شریک زندگی تان را وادار کنید که غذای مورد علاقه اش را نخورد. او آزاد است هر آنچه که دلش می خواهد را بخورد و شما با اصرارتان تنها کاری می کنید که او پنهانی این کار را انجام دهد. این که شما بخواهید در کنار او عادات غذایی سالمی را آغاز کنید، موضوع دیگری است اما تا زمانی که نظر شما را نپرسید، بگذارید هر چه را که خود صلاح می داند، انجام دهد.

من فوق العاده ام

 

بدون شک شریک زندگی تان به زیبایی و منحصر بفرد بودن شما واقف است، پس دلیل ندارد که در مقابل او مدام از خود و توانایی هایتان تعریف کنید. پس نسبت به آنچه طرف مقابل تان در مورد شما می اندیشد، اعتماد به نفس کامل داشته باشید و از بیان مدام زیبایی هایتان در گوش او، خودداری کنید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات