پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » هرگز برای درمان فشار خون قرص والسارتان نخورید

هرگز برای درمان فشار خون قرص والسارتان نخورید

سلامت | 1397-05-01 | ۱۰۸۸۴ بازدید | نظرات

والسارتان دارویی است که برای فشار خون بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دو شکل قرص و کپسول در بازار موجود است. این دارو به افزایش تراکم عملکرد قلب می‌پردازد.

داروی «والسارتان» به دلیل دارا بودن یک نوع ماده شیمیایی خطرزا به نام NDMA و تاثیر احتمالی این ماده در بروز بیماری سرطان از ۲۲ کشور جمع‌آوری می‌شود.

عکس, هرگز برای درمان فشار خون قرص والسارتان نخورید

بررسی‌های انجام شده روی نمونه‌های جانوری نشان می‌دهد ماده NDMA می‌تواند سمی باشد و به رشد تومورها در کبد، کلیه و مجاری تنفسی منجر شود. همچنین این ماده در مقدار مشخصی برای انسان مضر است.

این شرکت دارویی اعلام کرده قرار است داروهای ارسال شده به کشورهای آلمان، نروژ، فنلاند، سوئد، مجارستان، هلند، اتریش، ایرلند، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، فرانسه، لهستان، کرواسی، لیتوانی، یونان، کانادا، بوسنی و هرزگوین، بحرین و مالتا جمع‌آوری شود.

البته استفاده طولانی‌مدت از آن نیز می‌تواند به رگ‌های خونی مغز و قلب و همچنین کلیه آسیب برساند و سبب بروز سکته‌های مغزی و قلبی و همینطور نارسایی‌های کلیوی بشود. همچنین مصرف آن در در سه ماهه‌ی دوم یا سوم بارداری می‌تواند به آسیب جدی یا حتی مرگ نوزاد بینجامد.

والسارتان باعث انسداد گیرنده‌های آنژیتانین که عملکردش را با مسدود کردن ماده‌ای در بدن انجام می دهد موجب انقباض و گرفتگی رگ‌های خونی می‌شود. این قرص باعث شل شدن عروق خونی و در نتیجه کم کردن فشار خون می شود.

والسارتان همچنین در شرایط ایست قلبی و برای کاهش خطر مرگ بعد از یک حمله‌ی قلبی، تجویز می‌شود.

 


مطالب پربازدید

نظرات

  1. هرایر اله وردی گفت:

    باسلام
    امروزه درسایتهای مختلف نظرات زیادی درموردداروها،درمانهاودیگرمواردپزشکی نوشته میشودوهیچکس پیگیرصلاحیت داشتن نویسنده آنهانمیباشد.حالادراین مورد،متتی چاپ شده که برای درمان فشارخون والسارتان نخورید،یعنی،تمام سالهاتحصیلات ،تجربیات وزحمات متخصص قلب وعروق جوابگوی نیازبیماربافشارخون بالا نبودحالاشخصی باتحصیلات وتخصص نامشخص به بیماران تحویزاستفاده نکردن این دارورامیدهد چراچونن جائی چیزی به چشم ایشان خورده واستنباط ایشان ازآن چیز استفاده نکردن این دارواست.