پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی هاtitle_li=سلامت » نکات طلایی کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو در صبح

نکات طلایی کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو در صبح

خواندنی ها,سلامت | 1398-09-17 | ۸۷۷ بازدید | نظرات

عکس, نکات طلایی کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو در صبح
با رعایت این نکات در صبح به کاهش وزن برسید
برای کاهش وزن و رهایی از چاقی اراده حرف اول را می زند اگر تصمیم جدی برای رسیدن به تناسب اندام گرفته اید باید کارهایی را در صبح انجام دهید که راه را برای شما هموار کند تا به وزن دلخواهتان برسید.
نکاتی برای کاهش وزن در صبح
قبل از صبحانه برای سوزاندن کالری بیشتر و پر نشاط شدن مغزآب ولرم و لیمو بنوشید.
ویتامین D در کاهش وزن بسیار موثر است بنابراین ساعاتی از روز را آفتاب بگیرید.
برای ورزش به باشگاه بروید و حدود ۴۰ دقیقه به ورزش بپردازید البته اگر به پیاده روی علاقمند نیستید.
برای سوزاندن کالری بیشترمقداری پودر دارچین روی نان بپاشید.
صبح ها چای سبز با عسل بنوشید تا کالری سوزی بیشتری داشته باشید.
نکات کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو
برای کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی و سلامت بدن صبح ها بدوید.
برای اینکه زود گرسنه نشوید در صبحانه مواد غذایی پروتئین دار و نان سبوس بخورید.
یک نهار خوب برای کاهش وزن نهاری است که سیر کننده و دارای پروتئین، مواد کافی و ماده مغذی باشد.
برای رسیدن به وزن دلخواه فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و کمتر استراحت کنید.
خواب کافی و منظم
کمبود خواب و خواب ناکافی و نامنظم تنظیم هورمون اشتها و لاغری را برهم می زند و سبب می شود فرد در طول روز احساس گرسنگی بیشتری کند و میل بیشتری به غذا پیدا کند بنابراین برای رسیدن به وزن دلخواهتان به مقدار کافی بخوابید.
مصرف صبحانه با میزان پروتئین بالا
برای اینکه خیلی زود گرسنه نشوید و میل و هوستان را برای خوردن مواد غذایی اضافه کاهش دهید لازم است صبحانه ای میل کنید که میزان پروتئین بالاتری داشته باشد تا زودتر به تناسب اندام و کاهش وزن برسید.
ناشتا آب بخورید
برای افزایش متابولیسم بدن و سوزاندن کالری بیشتر قبل از خوردن صبحانه آب بنوشید تا به وزن دلخواهتان برسید.
قرار گرفتن در معرض نور خورشید
شاید برایتان جالب باشد که بدانید افرادی که کمبود ویتامین Dدارند از افرادی که سطح نرمالی از این ویتامین را دارا هستند از اضافه وزن بیشتری رنج می برند. بنابراین لازم است برای رهایی از اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا کمبود ویتامین D در بدنتان جبران شود.
تمرین ذهنی کنید
برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن یک تمرین ذهنی در اول صبح به مدت ۵ دقیقه داشته باشید بدین گونه که در جای خلوت بنشینینید و روی هدف و نتیجه دلخواهتان در کاهش وزن تمرکز کنید . این تمرین ذهنی سبب می شود دقت بیشتری روی برنامه غذایی و هدفتان در طول روز، داشته باشید و انگیزه بهتری پیدا کنید.
تمرین بدنی داشته باشید
برای کاهش وزن در کنار یک رژیم غذایی مناسب باید ورزش و تمرین بدنی داشته باشید تا بتوانید سریعتر به وزن ایده آلتان برسید .ورزش کردن در صبح علاوه بر اینکه سبب نشاط صبحگاهی می گردد گام موثری در کاهش وزن است .
بنابر این بهتر است برای لاغر شدن در ابتدای صبح ۵ دقیقه تمرین هوازی داشته باشید و یا اینکه ۵ تا ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید یا بدوید این کار سبب می شود قند خون شما رو تا انتهای شب ثابت بماند و میل و هوستان به مواد مضر خوراکی از بین برود در نتیجه زودتر به هدفتان که لاغری است برسید.
استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد
برای رفتن به جاهای مختلف به جای استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه استفاده کنید. این کار سبب می شود کالری بیشتری بسوزانید زیرا تا رسیدن به وسایل حمل و نقل عمومی باید پیاده روی کنید و پیاده روی و استفاده ز دوچرخه باعث کاهش وزن می گردد.
آماده کردن ناهار
برای افزایش کالری سوزی بهتر است ناهار را خودتان آماده کنید و حتما این وعده غذایی مهم را حذف نکنید زیرا حذف این وعده سبب می شود شما در طول روز کالری بیشتری دریافت کنید که این کار روند لاغر شدن را به تاخیر می اندازد . بهتر است برای ناهار از مواد غذایی سالم و کم کالری با حجم و اندازه مناسب استفاده کنید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات