پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » خواندنی ها » نکات تزریق ژل به لب و چگونگی ماندگاری آن ؟

نکات تزریق ژل به لب و چگونگی ماندگاری آن ؟

خواندنی ها | 1398-11-23 | ۶۰۵ بازدید | نظرات

عکس, نکات تزریق ژل به لب و چگونگی ماندگاری آن ؟
انتخاب نوع تزریق ژل
وقتی می‌خواهید نوع تزریق مورد نظرتان را انتخاب کنید باید انتخاب‌های پیش روی‌تان را بشناسید. کلاژن، معمول‌ترین نوع فیلر لب است. اما امروزه به ندرت استفاده می‌شود، زیرا دوام چندانی ندارد و ضمنا می‌تواند سبب واکنش‌های آلرژیک در خیلی از افراد شود.
امروزه فیلر‌های هیالورونیک اسید، پُرکاربردترین تزریق‌ها برای حجم و فرم دادن به لب‌ها هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای ژل مانند است که از باکتری ساخته شده است. هیالورونیک اسید با چسباندن خودش به مولکول‌های آب در پوست، ظاهری حجیم به لب‌ها می‌دهد. این فیلر‌ها به آرامی جذب می‌شوند و می‌توان آن‌ها را باریک و ضخیم کرد تا دقیقا به ظاهری که دوست دارید برسید.
چهار برند رایج از هیالورونیک اسید در بازار وجود دارد. معروف‌ترین و معمول‌ترین نوع آن «رستیلان» و «ژووادرم» هستند. این نوع فیلر‌ها تقریبا شش ماه ماندگاری دارند و ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند. فیلر «ولوور» نیز جدیدترین محصول موجود در بازار است. ولوور بادوام‌ترین فیلر لب بوده، تورم ایجاد نمی‌کند و جلوه‌ای بسیار طبیعی‌تر دارد. فیلر «ولبلا» نیر چهارمین محصول رایج برای تزریق ژل به لب است. این ژل برای کاهش خطوط اطراف دهان مناسب بوده و می‌تواند بدون اینکه لب‌ها را خیلی پُر کند، خطوط ملایم افقی لب را جلوه بدهد. ولبلا تقریبا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
شما می‌توانید درمان را هر شش ماه یک بار تکرار کنید. دانشمندان دریافته‌اند تزریق‌های هیالورونیک اسید، پوست را تحریک می‌کنند تا کلاژن بیشتری تولید کرده و حجم دهی لب‌ها طبیعی‌تر جلوه کند.
عوارض تزریق ژل به لب
واکنش آلرژیک به هیالورونیک اسید، که یک مولکول طبیعی قند بوده و در سطح پوست وجود دارد، نادر است، اما این احتمال وجود دارد که برآمدگی ناشی از یک بافت ملتهب ایجاد شود. این نوع فیلر اگر به قسمت نامناسبی از پوست تزریق شود ممکن است برآمدگی‌هایی به وجود بیاورد، چیزی شبیه این که انگار به اندازه کافی عمیق تزریق نشده است. این برآمدگی‌ها با تزریق آنزیم هیالورونیداز برطرف می‌شوند. هیالورونیداز می‌تواند ژل هیالورونیک اسید را حل کند. عارضه‌ی جانبی بسیار نادر تزریق ژل، انسداد رگ‌های خونی است که باعث کاهش جریان خون در لب‌ها می‌شود. این وضعیت می‌تواند به بافت‌های لب آسیب بزند، اما معمولا پزشکان به راحتی متوجه این عارضه شده و فورا آن را برطرف می‌کنند.
تزریق ژل به لب چگونه انجام می‌شود؟
پیش از هر چیزی باید به کلینیک و پزشکی مراجعه کنید که می‌دانید متبحر و متخصص است و از محصولات و مواد قابل اطمینان استفاده می‌کند. اگر انتخاب پزشک به درستی صورت بگیرد، نسبت به درمان احساس بهتری خواهید داشت.
پزشک از بی‌حسی موضعی برای لب‌های‌تان استفاده می‌کند. اگر از فیلر بووین (کلاژنی که از پوست گاو به دست می‌آید) استفاده کنید، پزشک ابتدا آن را روی پوست‌تان تست می‌کند تا مطمئن شود که نسبت به آن حساسیت ندارید. اگر پوست‌تان علائمی از آلرژی نشان داد، پزشک از این درمان برای‌تان استفاده نخواهد کرد و فیلر جایگزین دیگری را به شما توصیه می‌کند.
پزشک از یک سوزن برای تزریق مقدار کمی از ماده بی‌حسی در داخل دهان‌تان استفاده می‌کند تا لب‌های بالا و پایین کرخت شوند. در این مرحله ممکن است وقتی که سوزن با دهان‌تان تماس پیدا می‌کند، سوزش خفیفی احساس کنید. وقتی لب‌های‌تان به اندازه کافی بی‌حس شدند، پزشک‌تان فیلر را مستقیما به لب‌های‌تان تزریق خواهد کرد. برخی از افراد می‌گویند این کار باعث می‌شود در چانه و گونه‌ها احساس خنکی کنند. وقتی فیلر در داخل لب‌های‌تان است، ممکن است کمی احساس گزگز کنید.
بعد از تزریق ژل به لب‌
می‌توانید انتظار داشته باشید که بعد از تزریق ژل، لب‌های‌تان کمی متورم شوند. همچنین ممکن است متوجه لکه‌هایی قرمز رنگ شوید که نشاندهنده‌ی جای سوزن‌هایی هستند که به لب‌های‌تان تزریق شده‌اند. کبودی اطراف لب‌ها نیز از دیگر عوارض احتمالی است که رایج است و می‌تواند یک هفته طول بکشد. شاید لب‌های‌تان بعد از تزریق، به دلیل وجود فیلر، احساس متفاوتی داشته باشند. ممکن است تا یکی دو روز به سختی بتوانید لبخند بزنید، زیرا لب‌های‌تان کمی دردناک‌اند و این طبیعی است. پزشک شما به شما خواهد گفت که تا دو روز نباید به لب‌های‌تان فشاری وارد کنید.
چه کسانی نمی‌توانند تزریق ژل به لب انجام دهند؟
چنانچه دچار اختلال خود ایمنی یا سایر بیماری‌های ایمنی مرتبط با بیماری و یا تحت درمان پزشکی هستید نباید تزریق ژل به لب‌ها را انجام دهید. همچنین کسانی که از آلرژی‌های متعدد رنج‌می‌برند و یا سابقه قبلی واکنش نامطلوب نسبت به فیلر‌های پوستی دارند نیز گزینه‌های مناسبی برای تزریق ژل به لب نیستند.
حجم کدام قسمت از لب را می‌توان به کمک تزریق ژل افزایش داد؟
بسیاری از بخش‌های لب را می‌توان به کمک تزریق فیلر بهبود بخشید و حجم آن‌ها را افزایش داد:
نواحی اطراف حاشیه‌ی لب که ظاهر و زیبایی لب را برجسته می‌کند
کمان لب
تزریق ژل به قسمت‌های اصلی لب‌های بالا و پایین جهت افزایش حجم و کامل بودن آن‌ها
خطوط گوشه دهان
آیا می‌توان تزریق ژل را تنها به یکی از لب‌ها تزریق کرد؟
بله، اما می‌تواند کمی خنده دار باشد. لب پایینی اکثر افراد نسبت به لب بالا بزرگ‌تر است بنابراین در این حالت تزریق ژل را می‌توان تنها در مورد لب بالا انجام داد، اما تزریق ژل تنها به لب بالا باعث پیش‌آمدن لب می‌شود. بطوری که لب فرد دچار حالتی نامتعادل می‌شود؛ بنابراین بهتر است که تزریق ژل در هر دو لب صورت بگیرد. اما آنچه که پزشک در این شرایط انجام خواهد داد این است که بیشتر ژل را به لب بالایی تزریق می‌کند و مقدار باقیمانده را جهت برقراری تعادل ظاهری بین لب‌ها به لب پایین تزریق می‌کند به طوری که هر دو لب دارای ظاهری زیبا و طبیعی شوند.
قبل از عمل تزریق ژل به لب چه اقداماتی باید انجام دهید؟
سه روز قبل از شروع درمان از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خود داری‌کنید. این دارو‌ها شامل مسکن‌ها، ویتامین E و روغن ماهی می‌باشد. چنانچه سابقه زخم‌های سرد دارید حتما این مورد را به اطلاع پزشک برسانید تا در صورت لزوم دارو‌های پیشگیرانه برای شما تجویزکند.
اگر قبل از تزریق ژل به لب‌ها دچار زخم‌های سرد، اثر زخم، جوش یا هرگونه سوزش و تحریک پوستی شده‌اید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
از دو هفته قبل درمان تزریق ژل به لب‌ها، برنامه ریزی‌کنید.
روز قبل و بعد از تزریق ژل به لب‌ها از استفاده از تمامی محصولات رتینول A خودداری کنید.
از استفاده از دارو‌های ضد انعقاد (رقیق‌کننده‌ی خون) مانند آسپرین، نورروفن و … و همچنین مکمل‌های گیاهی مانند ویتامین E و مکمل‌های روغن ماهی به مدت دو هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید.
نتیجه‌ی تزریق ژل به لب چقدر طول می‌کشد تا معلوم شود؟
معمولا خیلی زود می‌توان نتیجه تزریق ژل به لب را مشاهده کرد. با این حال این را هم فراموش نکنید که لب‌های‌تان پس از تزریق ژل متورم خواهند شد. میزان ورم لب‌ها در بین افراد متغییر است. تا زمانی که تزریق ژل صورت نگیرد نمی‌توان میزان متورم شدن آن‌ها را پیش‌بینی کرد. معمولا توصیه می‌شود در صورتی که ظرف چند روز ابتدایی پس از تزریق، کار‌های مهمی‌دارید تزریق ژل را به تعویق بیندازید. به منظور کاهش ورم لب‌ها پس از تزریق ژل توصیه می‌شود که اقدامات زیر را انجام‌دهید:
روز پس از درمان بطور متناوب بر روی لب‌های خود یخ بگذارید.
به هنگام خوابیدن زیر سر خود را بلندتر کنید.
تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل به لب‌ها از انجام هرگونه فعالیت ورزشی خودداری کنید.
روز پس از درمان از گرفتن دوش با آب گرم بپرهیزید.
در دوران نقاهت بروز کبودی‌های جزئی و گاهی نامتوازن بودن لب‌ها بصورت خفیف عادی است.
آیا می‌توان در دوران بارداری و شیردی از تزریق ژل به لب‌ها استفاده کرد؟
گرچه ژل‌های تزریقی از محصولات طبیعی ساخته شده‌اند، اما در ساخت آن‌ها مواد بیهوش کننده نیز بکارگرفته شده است که نمی‌توان از آن‌ها در دوران بارداری یا شیردهی استفاده کرد. همچنین تا به حال در مورد بکارگیری این محصولات در دوران بارداری یا شیردهی هیچگونه آزمایش صورت نگرفته است. در حالی که در برخی از کلینیک‌ها تزریق ژل به لب‌ها حتی بر روی زنان باردار و شیرده نیز صورت می‌گیرد، اما توصیه می‌شود که از رفتن به این مکان‌ها اجتناب کنید، زیرا یک پزشک باتجربه و معتبر هرگز چنین کاری نمی‌کند.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نظرات