پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » نقشه شیطانی و قتل دختر عکاس

نقشه شیطانی و قتل دختر عکاس

اخبار | 1394-10-16 | ۹۶۷ بازدید | نظرات

دختر جوان در عکاسی مشغول کار بود. سعید در حال عبور از مقابل مغازه او را دید و نقشه‌ای شیطانی به ذهنش رسید. نگاهی به اطراف انداخت. خیابان خلوت و بهترین فرصت برای اجرای نقشه‌اش بود. وارد مغازه شد و دقایقی بعد سراسیمه از مغازه عکاسی خارج شد و گریخت.

عکس, نقشه شیطانی و قتل دختر عکاس

رسیدگی به این پرونده ساعت ۳ بعد از ظهر دوازهم آذر امسال طی تماس مرد جوانی با پلیس آغاز شد.

مرد جوان از جنایت در یک مغازه عکاسی خبر داد. تیم جنایی راهی محل قتل در خیابان مدرس شهر ارومیه شدند. آنها پس از ورود به عکاسی با جسد دختر جوانی در تاریکخانه روبه‌رو شدند.

دختر ۲۲ ساله به‌عنوان عکاس در آنجا کار می‌کرد که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود. بررسی صحنه جنایت نشان می‌داد، دختر جوان با عامل جنایت درگیر شده و قصد دفاع از خود را داشته که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.

دختر جوان اهل اشنویه بود. پدر او از فرهنگیان شهر بود که پس از بازنشستگی همراه خانواده‌اش به ارومیه آمده بود. دختر جوان نیز به‌عنوان عکاس در این عکاسی مشغول به کار شده بود.

کارآگاهان سپس به تحقیق از مرد جوانی پرداختند که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود. او در بازجویی‌ها گفت: امروز عصر همراه همسرم برای عکس گرفتن به عکاسی آمدیم که متوجه صدای کمک خواهی دختر جوانی از داخل تاریکخانه شدیم.

به موضوع مشکوک شده و به سمت تاریکخانه رفتم. همزمان در باز شد و مردی سراسیمه خارج شد و گفت خانمی‌ حالش بد است، به او کمک کنید. بعد هم از مغازه خارج شد.

با همسرم وارد اتاقی که در آنجا عکس می‌گیرند شدیم، دختر جوانی خونین روی زمین افتاده بود. سریع با پلیس و اورژانس تماس گرفتیم. امدادگران اورژانس وقتی به اینجا آمدند اعلام کردند دختر جوان جان باخته است.

پزشک جنایی هم علت مرگ دختر جوان را اصابت ضربه‌های چاقو به بدن او اعلام کرد.

پس از تحقیقات مقدماتی جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و تیم جنایی تجسس برای کشف راز قتل را آغاز کرد.

ماموران برای شناسایی هویت قاتل با کمک شاهدان ماجرا به بررسی دوربین‌های مداربسته مغازه‌های اطراف عکاسی پرداخته و توانستند عکس چهره متهم را پیدا کنند.

در گام بعدی آلبوم مجرمان حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفت که بررسی‌ها در این شاخه به نتیجه رسید و عامل جنایت که از مجرمان سابقه دار بود، شناسایی شد. مرد جوان متاهل و اهل یکی از روستاهای اطراف ارومیه بود.

با شناسایی هویت این مرد، ماموران راهی خانه او شده و عامل جنایت را در عملیاتی غافلگیرانه شناسایی و دستگیر کردند.

متهم به قتل پس از انتقال به پلیس آگاهی ارومیه منکر قتل شد، اما پس از روبه‌رو شدن با مدارک پلیسی لب به اعتراف گشود.

مرد جنایتکار گفت: روز حادثه برای انجام کاری به ارومیه آمدم. با مشاهده دختر جوان وسوسه‌های شیطانی سراغم آمد.

وارد عکاسی شدم، دختر جوانی تنها بود. به بهانه عکس گرفتن وارد اتاق شدیم. دختر جوان چندین عکس از من گرفت.

در همین هنگام تصمیم گرفتم نقشه سیاهم را اجرا کنم، اما او با سر و صدا قصد داشت دیگران را خبر کند. ترسیده بودم.

به همین دلیل با چاقویی که همراه داشتم به او چند ضربه زدم. وقتی می‌خواستم از عکاسی خارج شوم زن و مردی که قصد گرفتن عکس داشتند مرا دیدند.

به دروغ به آنها گفتم حال خانمی ‌خراب شده و توانستم از دست آنها فرار کنم. بعد از آن به شهرم آمدم و برای این‌که شناسایی نشوم در تمام این یک هفته داخل خانه‌ام مخفی بودم.

محل‌هایی برای ارتکاب جرم

سرهنگ سامان غنی‌زاده، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی‌ آذربایجان غربی در این باره گفت: متهم پس از اعتراف به قتل با قرار قانونی روانه زندان شد تا با تکمیل تحقیقات محاکمه شود.

وی هشدار داد: مجرمان برای اجرای نقشه‌های مجرمانه خود همیشه به‌دنبال بهترین و راحت‌ترین راه هستند تا بدون ریسک دستگیری به هدف خود برسند.

آنها به همین دلیل بیشتر سراغ طعمه‌هایی می‌روند که قدرت مقاومت نداشته باشند. به همین خاطر زنان، کودکان و سالخورده‌ها بهترین قربانی برای اقدامات مجرمانه آنها هستند.

همچنین آنها محل‌های خلوت و کم تردد را برای اجرای نقشه‌های خود انتخاب می‌کنند، زیرا در این محل‌ها احتمال دستگیری آنها کمتر است.

زمان هم نکته مهم دیگری است که مجرمان به آن توجه دارند و بیشتر در شب‌ها و ظهر که خیابان‌ها کم تردد است جرایم خود را انجام می‌دهند.

غنی‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به مولفه‌هایی که اشاره شد، زنان بهتر است در صورت کار در مغازه‌ها در این زمان‌ها بیشتر هوشیار باشند و در صورت مشاهده رفتار مشکوک از سوی مشتری با پلیس تماس گرفته یا دیگر کسبه را در جریان قرار دهند.

در این پرونده متهم وقتی متوجه تنها بودن دختر جوان شد شرایط را برای اجرای نقشه شیطانی مساعد دید و مرتکب قتل شد.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

نظرات