پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » سلامت » نشانه های پنهان عفونت سینوس ها

نشانه های پنهان عفونت سینوس ها

سلامت | 1397-03-09 | ۲۰۴۶ بازدید | نظرات

درد در صورت : سینوس‌ها در پیشانی، بین چشم‌ها و زیر چشم‌های شما قرار دارند؛ بنابراین، یک عفونت سینوسی بسته به این که کدام سینوس‌ها عفونی شده باشد، احساس فشار در بالای گونه‌ها، بین چشم‌ها، پیشانی یا حتی در دندان‌های فوقانی شما ایجاد خواهد کرد.

اگر سینوس‌های ماگزیلاری که زیر گونه‌ها قرار دارند عفونی شده‌باشند، ممکن است احساس درد دندان داشته باشید. اما اگر مشکل از سینوس‌های پیشانی باشد، آن را بیشتر به‌صورت سردرد احساس خواهید کرد.

آبریزش یا احتقان بینی: التهاب و تورم سینوس‌ها در تخلیه ترشحات اختلال ایجاد می‌کند و موجب افزایش ترشح مایع مخاطی می‌شود. در نتیجه ممکن است شما دچار آبریزش بینی باشید یا نیاز به تخلیه مکرر بینی داشته باشید. در این حالت مخاط بینی غلیظ و بی‌رنگ است.

ترشحات پشت بینی: مخاطی که در بینی در طول یک عفونت سینوسی ایجاد می‌شود، ممکن است از پشت بینی به گلو بریزد. این شرایط، صدای خشن، گلودرد، کاهش بویایی یا سرفه را در پی خواهد داشت و شما اغلب احساس می‌کنید باید گلوی‌تان را صاف کنید. مخاطی که در این حالت تشکیل می‌شود نیز غلیظ و بی‌رنگ است.

دهان بدبو: مخاط عفونی‌ای که به گلو می‌ریزد می‌تواند باعث بدبو شدن دهان شما شود. همچنین از آنجا که هنگام عفونت سینوسی، بینی دچار گرفتگی است، تنفس بیشتر از راه دهان صورت می‌گیرد. این کار به خشک شدن دهان منجر می‌شود که بدبو شدن بیشتر آن را به دنبال دارد.

عکس, نشانه های پنهان عفونت سینوس ها


مطالب پربازدید

نظرات