پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی » اخبار » میزان دقیق زیاد شدن حقوق کارمندان از فروردین ۹۵

میزان دقیق زیاد شدن حقوق کارمندان از فروردین ۹۵

اخبار | 1394-11-01 | ۲۰۴۰ بازدید | نظرات

خبری خوش برای کارمندان ، افزایش حقوق در سال ۹۵ قطعی است . محمدباقر نوبخت ( معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری) در این زمینه گفت :
در ماه‌های اخیر با شدت بیشتری کشور با محدودیت منابع مواجه بود. اما با همه اینها انتظار انتقال این مشکلات به استان‌ها و جامعه توقعی نیست و از دولت تدبیر و امید تصور بشود.وی برهمین اساس اضافه کرد: باید با همه منابع موجود به نحو مناسب توزیع منابع داشته باشیم تا هم چرخ اقتصادی کشور گردش داشته باشد و هم در مواردی که می‌توانیم صرفه جویی داشته باشیم.نوبخت ادامه داد: در ماه‌های باقی‌مانده تاپایان سال جاری پیش بینی کردیم تا سقف ۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه سال جاری ۹۰ درصد تحقق درآمد داشته باشیم.معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تصریح کرد: برای پرداخت‌های جاری تا سقف ۱۶۲ هزار میلیارد تومان انجام می‌شود که ۷ هزار میلیارد تومان هزینه‌های استانی است، برای اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای نیز پیش بینی این است که تا ۳۴ هزار میلیارد تومان پرداخت برای طرح‌های عمرانی داشته باشیم.

نوبخت با بیان اینکه دو سال را با همه سختی‌ها سپری کرده‌ایم، گفت: استان‌ها در هزینه‌های رفاهی هر ساله با مشکلات مواجه می‌شوند، اما سعی کردیم سقف پرداختی‌های پرسنلی بیش از سقف ۱۰۰ درصد باشد تا جبران خدمت همکاران در استان‌ها صورت گرفته باشد.

وی با اعلام اینکه عمده تمرکز برای آینده است، گفت: در سه روز گذشته همزمان بارفع تحریم‌ها بود و توانستیم بودجه سال ۹۵ و برنامه ششم توسعه را در دو لایحه جداگانه به مجلس بدهیم.

سخنگوی دولت افزود: امسال برخلاف گذشته بودجه را با تأخیر به مجلس دادیم البته بودجه کشور آبان ماه آماده بود، اما مبانی محاسباتی ما برپایه رفع تحریم‌ها بود.

نوبخت برهمین اساس خاطرنشان کرد: ما صادرات دو میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه نفت را در بودجه گنجانده بودیم و معقول نبود که همچنان که تحریم‌ها هست بودجه را ارائه بدهیم. که از نظر مصالح ملی نیز چنین کاری خوب نبود. که خارجی‌ها و کسانیکه ما را تحریم کردند از برنامه‌های ماآگاه بشوند.

وی ادامه داد: لایحه بودجه سال ۹۵ کشور ۹۵۳ هزار میلیارد تومان است که ۱۲٫۵ درصد نسبت به سال ۹۴ رشد داشته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری ریاست جمهوری ادامه داد: بودجه عمومی کشور در سال آینده ۳۰۷ هزار میلیارد تومان است که معقول هم هست و مبانی محاسباتی را به گونه‌ای قرار داده‌ایم که امکان استحصال وجود داشته باشد.

نوبخت اضافه کرد: ۶۸۲ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور نیز به بودجه شرکت‌ها مربوط می‌شود که ۱۲٫۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و تلاش شده که ترکیب منابع و مصارف در بودجه سال آینده در راستای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی با بیان اینکه ما باید به سمت درآمدهای مالیاتی برویم و از وابستگی به نفت بکاهیم، تصریح کرد: خوشبختانه در بودجه سال ۹۵ برنامه‌ها را توانستیم طوری تنظیم کنیم که سهم نفت ۲۲٫۳ درصد در بودجه عمومی کشور است که نسبت به سنوات گذشته بسیار مناسب است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما سهم اعتبارات عمرانی را در بودجه از ۲۱ به ۲۳ درصد افزایش دادیم و سهم جاری حدود یک دهم درصد تقلیل یافته که علتش همین است که نابرابری‌هایی که وجود داشته در سال نخست برنامه ششم توسعه رفع بشود.

نوبخت با تأکید براینکه بین پرداخت‌های شاغلین و بازنشستگان نابرابری وجود دارد، خاطرنشان کرد: سیاست‌های دولت این است که در مرحله نخست نابرابری پرداخت‌ها و شکاف‌های موجود را رفع کنیم و در فاز بعد بتوانیم در برنامه ششم توسعه افزایش نیز داشته باشیم.

وی خطاب به استانداران حاضر در همایش گفت: ردیف متمرکز یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی برای معیشت همکارانمان در استان‌ها درنظرخواهیم گرفت.

نوبخت در پایان از افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارکنان دولتی و حاکمیتی کشور در سال ۹۵ خبر داد.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نظرات